gebelikte cinsellik

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve pembedusler tarafından 6 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

6 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : pembedusler
  1. pembedusler

pembedusler Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kılzar 10 haftalık gebeyim.şimdi cinsellikten korkuyorum daha doğrusu eşime karşı o anlamada bir soğukluk oldu.okuduklarımdanda genellikle ilk 3 ay böyle durumlar olduğunu duydum.ama ikinci 3 ay herşey normale giriyormuş.korkumda allah korusun bebeğe birşey olurmu.dr sordum endişelenicek birşey yok dedi.ama genede endişeliyim.valla topiği:eek: açarken bende uatandım kızlar ama yardımınıza ihitiyacım var

2. 6 Ağustos 2009
  3. nobility

nobility Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    gebelikte tehlikeli durumlar yoksa düşük gibi, doktor sorun olmadığını söylediyse yani, ilişkiye girmek son aya kadar problem oluşturmuyormuş çocuk için..sadece ilerleyen aylarda pozisyonlara dikkat etmek gerekiyormuş. şu an daha çok yeni olduğun için kendini kasmadığın müddetçe problem olmaz inşaAllah. ama isteksizlik olması ilk üç ay için çok normal..

4. 6 Ağustos 2009
  5. izmirhayal

izmirhayal Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    aynı durumdayız arkadasım bende 7 haftalık hamileyim ama allah affetsin hiç istemiyorum çünkü korkuyorum:KK43:

6. 6 Ağustos 2009
  7. leadangel

leadangel Tuğkanın annesi Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    eğer drun sana cinsellikle ilgili bir şey belirtmediyse bana her gidişimde cinsellik serbest der mesela 25 haftamdayım ilk günden beri düşükle ilgilide sorun yaşamadığım için hep serbest bıraktı bizi soğukluk yaşaman hormonlarla alakalı geçicek normale dönüceksin eşin biraz sabır göstersin tmm

8. 6 Ağustos 2009
  9. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    eger dusuk tehlıken yoksa ve hamılelıgın normal seyrınde ılerlıyorsa cınsel ılıskının bebege bı zararı yoktur. benım dusuk tehlıkem var doktorum kesınlıkle yasakladı. gercı yasaklamamıs olsa bıle ıcımde boyle bı ıstek yok. hamılelıgın ılk donemlerı bebegıne zarar gelıcek korkusuyla cınsellıge soguk bakmak normalmıs. bı yerde okumustum. 4. aydan sonra normale donuyomussun. bı yerde okumustum sanırım soyle bısey yazıyodu (cok ozurdıleyerek soyluyorum :eek: ) hıc bı erkek cınsel organının boyu cınsel ılıskı sırasında bebege kadar ulasmaz,dolayısıyla bebek ıcın bı zararı yoktur dıyodu. tabı eger tehlıken yoksa a.s.

10. 6 Ağustos 2009
  11. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    orgazm olmak sakıncalıymış.. benimki tüp bebekle olan gebelik.. istek çok bende ama sanırım yasak bizde bişi demediler ama yapamayız yani zaten orgazm olmucaksam ne yapacam aaa

12. 6 Ağustos 2009
  13. kardelen_32

kardelen_32 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bende de tam tersi oldu kızlar ya:kedi: hormonlardan galiba. benim hormonlar ters işliyor sanırımkaydirigubbakcemile3 ilk hamile olduğumdan beri hiç bırakmadık biz:asigim: ben çok istekli olmaya başladım hatta:eek:Şeniz dr umda serbest dediği için ben hiç korkmadım ama eşim çok korkuyorkaydirigubbakcemile:kedi:

14. 6 Ağustos 2009
  15. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    canımm öncelikle sağlıkla kucagına almanı diliyorum
    bende 36+5 haftalığım
    benimde ilk aylarda kanamalı düşük teklikem vardı doktor 12. haftaya kadar yasaklamıştı ama zaten hiç istegim yoktu sonra doktor eski yaşantınıza dönebilirsiniz dedi ama eşimde bende yine istemedik sonrasında erken doğum riskim oldugu için tekrar yasaklandı ama bizim umurumuzda bile dğeildi son aylarda istek olmaya başladı bende eşimde tık yok o hala korkuyo ama zaten yasak

demem oki korkma doktorun izin verdiği sürece bişiycik olmaz eşinede isteksizliğni anlat normal oldugunu blsin

16. 7 Ağustos 2009
  17. chiler

chiler Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    valla kızlar bende de tam tersi 2. ay gayet isteliydim ama bu son üçay benim eşim hiç istemiyo bende de azaldı gerçi ama onun istememesi depesyona soktu beni kendimi vebalı gibi hissetmeye başladım 2 aydır lafını bile etmedi çok zoruma gidiyo aldatıyomu kaygısına bile kapılıyorum :KK43: bu arada 35+5 beni gebelik herkese hayırlı doğumlaar.....

18. 7 Ağustos 2009
  19. firuze-1524

firuze-1524 Bal kız & Bal oğlan Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    ilk 3 ay dikkatli ol cnm
    düşük tehlikesi bu 3 ayda çoktur
    istediğin azalabilir doğru
    hormonlardan kaynaklanıyor