Gebelikte demir tedavisinin önemi

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve TUANAY tarafından 5 Mart 2009 başlatılmıştır.

5 Mart 2009
    Konu Sahibi : TUANAY
  1. TUANAY

TUANAY Allahım şükürler olsun Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar,gebelikte demir alımının önemini hepimiz az çok biliyoruz.Annenin sağlıklı bir gebelik sürdürebilmesi,sağlıklı bir bebeğin dünyaya gelebilmesi için alınan demir miktarı ve bu demirin biyoyararlanımı,emilimi çok önemlidir.Piyasada,maalesef ki,o kadar çok demir ürünleri var ki,flakon şeklinde olanlar,pastil şeklinde olanlar,süspansiyon şeklinde,tablet şeklinde ve kapsül şeklinde olanlar.Bu demir piyasası maalesef ki acımasız bir şekilde birbirleriyle bir yarış halinde.Bütün bunları bir kenara bırakıp,tüm dünyanın genelgeçer kabul ettiği,tek bir bir örgüt var.O da DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ(WHO).Demir ilaçları;2 değerlikli demir ve 3 değerlikli demir diye ikiye ayrılır.Maalesef ki üç değerlikli bir demirin faydalı olabilmesi için en az 1442 gün kullanabilmesi gerekir.Çünkü biyoyararlanımları ve emilimleri yüzde 4,5 tur.Bu yüzden DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ sadece İKİ değerlikli demirleri önermektedir.Piyasada bulunan oral solüsyonların,flakonların,çiğneme tabletlerinin hepsi üç değerliklidir.Ferrik demir içerir.Gebelik gibi çok önemli bir dönemde,ne kendinizi ne de bebeğinizi riske atabilirsiniz.Doğumda oluşabilecek kanamalar da dahi az da olsa demir değerlerinizde düşme olacaktır.Anne,doğumdan sonra ki 3 ay boyunca süt yoluyla,bebeğe demir replasmanında bulunacak,bebek 4. aydan itibaren demir damlalarıyla demir tedavisine devam edecektir.Bu konuyu,ister doktorlarınızla konuşun,ister internet üzerinden araştırın.Gebelikte alınan demir 2 değerlikli olmalıdır.Demirin aslı emili yeri olan duodenumda açılmalıdır.Çünkü Gastrointestinal sistemde yan etkiler demir tedavisinde görülebilir.Bu nedenle lütfen sağlığınızı riske atmayın.Üç değerlikli demirlerin hepsiniz orjinalleri,Almanya da ve diğer Avrupa ülkelerinde iki değrliklidir.Sadece az gelişmiş ülkelerde ve maalesef TÜRKİYE'de böyle bir pazar oluşturmuşlardır.SAĞLIK,oyuna gelmeyecek kadar değerlidir.Kan değerlierim düşüyor,niye yükselmedi gibi soruları srmak yerine,kullandığınız ürünün lütfen prospektüsüne bakıp,bu konuyu doktorunuzla konuşun.Hepinize mutlu ve sağlıklı gebelikler...:CüvCüv:

2. 5 Mart 2009
  3. EU1

EU1 Guest

yani onu nerden anlıycaz ben ilacımın içerigine baktım bişey nalamadım benimki şurup gibi her sabah aç karna 1 tüp içiyorum

4. 5 Mart 2009
  5. TUANAY

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım tüp olarak içilenlerin hepsi 3 değerlikli.Prospektüsünde,hidroksit polimaltoz kompleksi, ya da protein süksilinat içeren formların hepsi maalesef ki 3 değerlikli!!!!

6. 5 Mart 2009
  7. kleshtina

kleshtina Bir kedim bile yook... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim ilacım Gynoferon nasıl anlarız ki içiyoruz bari işe yarasın doktor boşuna mı okumuş bunca sene bilerek veriyorsa ayıp valla..:eek:klava:

8. 5 Mart 2009
  9. TUANAY

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Doktorunu tebrik ediyorum.En doğru ialçlardan birini vermiş.Hayırlı doğumlar

10. 5 Mart 2009
  11. TUANAY

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar,ilaç ismi vermek asla doğru değil ama GYNO FERRO SANOL gibi içeriğinde iki değerlikli demir bulunan ilaçları doktorunuza sorarak,lütfen ve lütfen sorarak,güvenle kullanabilirsiniz.Ve onlara dünya sağlık örgütünün sadece iki değerlikli demir önerisinde bulunduğunu lütfen hatırlatınız.

12. 6 Mart 2009
  13. EU1

EU1 Guest

ya benimki 3 değerlikli demek doktoruma dedim bunu içeceksin en iyisi bu dedi napıyım ben şimdi?

14. 6 Mart 2009
  15. D-GABBANA

D-GABBANA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    Art nıyetli olmak istemıyorum ama,başka bir yerde ilaç firmasında represant olduğunu okudum ve insan düşünmeden edemıyor açıkçası:acaba bu ilaca mı çalışıyorsun?bı nevı buradan da pazarlıyor gibisin çünkü.:çok üzgünüm:

16. 7 Mart 2009
  17. TUANAY

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşım,benim böyle bir konuda nasıl bir karım ya da kötü niyetim olabilir ki, evet sağlık sektöründe çalışıyorum hem de 10 yıldır.Ve gayet iyi tanıyorum bu sektörde ki herkesi ve insan sağlığının nasıl ucuz bir şekilde harcandığını.Ben gerekli uyarımı yaptım.Neticede anne ve bebekten söz ediyoruz.Dünya sağlık örgütü denen bir kurum var.Elinizin altında internet var.Dahası hematologlar var.Bu kadar art niyetli düşüneceğinize lütfen bu kaynakları kullanın.Sorun,araştırın.Pek çok doktorumun eşi hamile olduğu zaman iki değerlikli demirleri tercih ederken,hastalarında 3 değerlikli demire kullandıklarına binlerce kez şahit oldum.Yani anlayacağın KEYFİN BİLİR arkadaşım.Benim ki sadece bir uyarıydı.

18. 8 Mart 2009
  19. guclu.z

guclu.z OgLu$uM BuyuyoR Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    TUANAY arkadasim bende folik acid tabletleri iciyorum bu kac degerlikli biliyormusun aceba??