Gebelikte Domuz Gribi aşısı!

Konusu 'Genel Sağlık Bilgileri' forumundadır ve nurcandogu tarafından 15 Ekim 2009 başlatılmıştır.

15 Ekim 2009
    Konu Sahibi : nurcandogu
  1. nurcandogu

nurcandogu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kızlar kaç günden beri araştırıyorum ve inanın çok korkuyorum. Edindiğim bilgilere göre haftaya Domuz gribi aşısı Türkiyeye gelmeye başlayacakmış. Çocuklara ve 3üncü ayını doldurmuş hamilelere ücretsiz olacakmış bu aşı. Siz yaptırmayı düşünüyormusunuz?
    Ben Aralık ayında doğum yapacağım ve bu hastalık yayılmak için soğuk havayı bekliyormuş. Sonuçta bizde hastanede kalıcaz bebeklerimizde kalacak ya off moralim bozuldu çok endişeliyim. Evden dışarı çıkmıyorum bebeğime birşey olacak diye çok korkuyorum.... :a015:

2. 15 Ekim 2009
  3. nurcan3368

nurcan3368 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    48
    Ödül Puanları:
    113
    bende bu konuyu merak ediyorum ama tetenoz aşısını bile önermiyor doktorlar hamilelik te domuz gribi aşısı yapılacağını sanmıyorum üstelik çok yeni bir aşı ilerisini ne getireceği hamilelik te daha araştırılmamıştır. sen evden çıkmıyorsun ben çalışıyorum üstelik te okulda ve daha 14 haftalık bebeğim bu kış burdayım anlayacağın yapacak bişey yok.

4. 15 Ekim 2009
  5. zeyra

zeyra rabbimin mucizesi gizemim Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    hiç yaptırmayı düşünmüyorum canım ben denek olamayız daha normal insanlarda ne tür etki yapıldığı araştırılmadan nasıl olurda hamilelere vurulabilirki bu kadar hassas bir konuda biraz araştırılır daha sonra vurulur ne bileyim ben yaptırmak taraftarı değilim açıkcası

6. 15 Ekim 2009
  7. vuslat2008

vuslat2008 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben dün druma sordum normal grip aşısı olayımmı diye ama boşver dedi bencede hiç yok tan virüs alıcaz aşı demek canlı virüs demek bence

8. 15 Ekim 2009
  9. erkflz

erkflz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bu durum gerçekten çok kötü. Bugün bende onu düşündüm. Domuz gribi aşısı olmak benide korkutuyor. Henüz pek denenmemiş bir aşıyı olmamak daha iyi gibi.

10. 15 Ekim 2009
  11. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    aynı fıkırdeyım...
    daha gectıgımız gunlerde ızmırde hamıle kadınlara gunu gecmıs asılar yapıldıgını ve bu yuzden o kadınların kurtaj olmak zorunda kaldıklarını okudum gazeteden...
    sımdı bu hukumete guvenıp nasıl o asıyı korkmadan ıcım rahat yaptırabılırım kı???

12. 15 Ekim 2009
  13. maviruya

maviruya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    113
    kesinlikle düşünmüyorum..kendimi geçtim ama ileride çocuğumda ne gibi yan etkiler göstereceğini bilmiyorum..güvenilir bulmuyorum aşıyı..öğretmen olduğum için riskli bir guruptayım ama hastalığın yayılması gibi bir durum başgösterdiği anda ücretsiz izin alıp evde otururum herhalde..ama aşıya hayııırrr.....

14. 15 Ekim 2009
  15. adrenalin1

adrenalin1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bugün eski sağlık bakanı Osman DURMUŞ un açıklamasını dinledim.Domuz gribi aşısını kesinlikle yaptırmamaya karar verdim.Aşının büyük yan etkileri varmış.Resmen kobay olarak kullanıyorlar bizi.

16. 15 Ekim 2009
  17. humane

humane Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tetanozu neden onermiyor doktorlar ???

18. 15 Ekim 2009
  19. AYKIZZ