Gebelikte Düşen Kan Değerinden Dolayı Serumla Demir Alımı

Konusu 'İkiz gebelik ve çoğul gebelikler' forumundadır ve xxnilxx tarafından 19 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

19 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : xxnilxx
  1. xxnilxx

xxnilxx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    Gebelikte Düşen Kan Değerinden Dolayı Serumla Demir Alımı

Gebeliğimin 28. haftasına doğru gidiyorum ama kan seviyem 10 a düştü doktorum ağızdan alınan demir ilaçlarını vucut atacaktır dedi ve nitekim 1 aydır kan seviyem yükselmedi...bana serumla koldan demir verelim dedi ben daha önce hiç böyle birşey duymadım bunu yaşayanlar varmı nasıl bir şey işe yarıyormu diğer demir ilaçları gibi kabızlık yapıyormu bunları doktoruma bugun soramadım çok yoğundu daha vaktim var diye siz tecrübeli kk üyelerine danışmayı uygun gördüm şimdiden tşkler

Son düzenleme: 20 Ağustos 2009
  2. 20 Ağustos 2009
  3. WomenLove

WomenLove bir Aşk Krallığı Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    198

tatlım yinede çok iyi maşallah kan değerin benim senin zamanında 7 idi dediğin o ilacı vereceklerdi ama benim alerjim var doktorlar bu riske girmek istemdiler

o yüzden bana kan takıldı o zaman 1 ünite onla 9 oldu ameliyat sonrası 6,5 düştü 3 ünite takıldı ....onundalada 10 oldu öle taburcu oldum ....hemotolojiye gönderdiler ama ben gitmedim..iki bebeğimle yeni doğum yaptığımdan ......hastanede verilen demir ilacına devam ettim 3 ayda kan değerim 13 olmuştu ...yani demir eksikliğinden kansızlığım varmışş...

dediğin ilacı duydum alerjik reaksiyonu olduğundan kullanamadım kan almak zorunda kaldım...yani hamişken olabiliyor

4. 20 Ağustos 2009
  5. xxnilxx

xxnilxx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    sağol canım ya hızır gibi yetiştin yine sende olmasan bize cevap verecek olmıyacak... işin kötüsü bende alerjik yapıdayım doktorum bunu hesap etmedi galiba :S salı günü gittiğimde sorayım barii çokk teşekkür ederimmm cevap içinn

6. 20 Ağustos 2009
  7. WomenLove

WomenLove bir Aşk Krallığı Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    198
    cnm benim alerjim ciddi boyutta ilaçlara var penilisin tarzı herşet vs.vs. yani

ve astımım da bu reaksiyonlar çok fazla sen sor tabii yinede

kan alabilirsin cnm çoğul gebelikde bu sık olan bişey

8. 20 Ağustos 2009
  9. gizzem

gizzem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    958
    Ödül Puanları:
    188
    gebelikten değil de benim arkadaşım kan değerleri bir türlü yükselmediği için demiri serum olarak aldı.değerlerin daha çabuk yükselmesini sağlıyor bu yöntem.normalde değerler çok düşmedikçe alerji riski nedeniyle bu şekilde vermiyorlar demiri.ama zaten hastanede ve yaında doktorlar olunca problem yok.bir de düşün biz oklda hastanedeyiz sonuçta ve öğlen aralarında dahiliye polkliniğine gider bir odada otururduk arkadaşım oturarak alırdı demiri hiçbir şikayeti de olmamıştı,sonra da kalkar derse girerdikyerimseniben

10. 20 Ağustos 2009
  11. xxnilxx

xxnilxx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148

sağol canım içim ferahladı a.s.

12. 20 Ağustos 2009
  13. xxnilxx

xxnilxx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    canım dırımkızı sen epeyi hassamıssın benim en azından penisiline alerjim yok şükür ....

Son düzenleme: 20 Ağustos 2009
  14. 21 Ağustos 2009
  15. wavy

wavy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    nil canım çok geçmiş olsun canım..
    benim bildiğim demir ilacı kabızlık yapmıyor tam tersini yapıyor. en azondan bvenim kronik kabızlığım var. demir ilaçlarından sonra az bi gelişme oldu..

16. 21 Ağustos 2009
  17. xxnilxx

xxnilxx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    sağol canım
    bende tam tersi olduydu ama onun yanında magnezyuma başladığımda bağırsaklarıma çok iyi gelmişti :)

18. 25 Ağustos 2009
  19. xxnilxx

xxnilxx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    Bugun bu serumdan nihayet yedim ben su renginde normal serum beklerken böyle koyu kırmızı renkli benim küçük cam şişelerde kullandığım demir ilacı geldi 1,5 saatte yavaş yavaş damardan aldım hiç bişi olmadı bişi farketmedim artık faydalarını ilerleyen zamanlarda inş görürümmmmm

sadece biaz midem yanıyor artık serumdanmı içtiğim hazır meyve suyundanmı anlayamadımm