Gebelikte düşüklere karşı önlem

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve cananyasin tarafından 19 Ocak 2009 başlatılmıştır.

19 Ocak 2009
    Konu Sahibi : cananyasin
  1. cananyasin

cananyasin Guest

slm arkadaslar kendı sorunuma(bu arada benım sorunum vajınal enfeksıyon) bıtkılerle çözüm ararken gozume bu konu carptı belkı sızlere faydası olur dıye buraya yazmak ıstedım
    !!!GEBELİKTE DÜŞÜKLERE KARŞI ÖNLEM!!!
    Arslanpençesi: Olası düşükleri önlemek amacıyla, gebeliğin üçüncü ayından
    sonra her gün arslanpençesi çayı içilmelidir.
    Yarım tatlı kaşığı ince kıyılmış bitki, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar derecede sıcak suyla haşlanır ve yarım dakika demlendikten sonra süzülür. Günde 2-4 bardak taze demlenmiş çay soğutulmadan yudumlanır.
    Gürgen ağacı: Gürgen ağacının genç sürgünleri uzun süre kullanılarak düşüklere karşı önlem alınabilir.
    Bir avuç dolusu ince kıyılmış taze sürgün yarım litre sütün içinde kısaca kaynatılır. Süzülen sütün içine bir yumurta sarısı eklenir ve herkesin kendi yöntemine uygun biçimde, bir un çorbası hazırlanır. Haftalarca ve hatta hiç çekinmeden aylar boyunca, akşam yemeklerinden önce bir tabak çorba içilir.
    Kekik: Yarım tatlı kaşığı kekik, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar derecede sıcak suyla haşlanır ve yarım dakika demlendikten sonra süzülür. Günde 2 bardak taze demlenmiş çay soğutulmadan yudumlanır.
    Bitki karışımı: Eşit oranda ince kıyılmış arslanpençesi ve civanperçemi iyice harmanlanır. Yarım tatlı kaşığı bitki, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar derecede sıcak suyla haşlanır ve yarım dakika demlendikten sonra süzülür. Gün boyuna yayılarak 2-3 bardak taze demlenmiş çay soğutulmadan yudumlanır.
    Böğürtlen yaprağı(çevirenin önerisi): Yarım tatlı kaşığı ince kıyılmış böğürtlen yaprağı(taze bitki daha etkilidir), orta boy bir su bardağı dolusu kaynar derecede sıcak suyla haşlanır ve iki dakika demlendikten sonra süzülür. Gebelik boyunca her gün 1-2 bardak taze demlenmiş çay soğutulmadan yudumlanır

2. 19 Ocak 2009
  3. osmak

osmak Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    saol canım benim emegin için saoll

4. 19 Ocak 2009
  5. karamelek-07

karamelek-07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    aslanpencesı ve cıvanpercemı bıldıgım kadarı ıle kanamayı kolaylastıran bıtkıler arkadaslar
    gebelıkte kullanılması sakıncalı sanırım ıyıce arastırmadan ve dr unuza danısmadan ıcmeyın lutfen

ben adet gecıkmem olunca cıvanpercemı kekık ıcıyorum ve kanamayı getırıyor bılgınıze

arkadasımızın bızlerın ıyılıgı ıcın yazdıgına emınım ama hamıleyken bıtkısel seylerden uzak durmak gerek

6. 19 Ocak 2009
  7. ysfmir

ysfmir Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    gebelikte bitkiler iyice araştırılmadan kullanılmamalı .benim bildiğimde öğle adetiniz gelmezse civanperçemi içiliyor diye biliyorum .kekeite düşüğe sebeb oluyor diye biliyorum .araştırmadan sakın kullanmaya kalkmayın

8. 19 Ocak 2009
  9. cananyasin

cananyasin Guest

sizler benden deneyımlısınızdır ben daha cok yenıyım ve acıkcası neyın ne oldugunu bılmıorum amacım bole bı baslıgı gorunce belkı faydası olur dıye yazmaktı uzgunum yanls anlasılma ıstemem

10. 20 Ocak 2009
  11. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Gebelikte bitki çaylarından uzak durulması gerektiğini söylüyor doktorlar, sadece ıhlamur içilebiliyor.
    Maydonoz ve nane de düşüğe sebep oluyor diye duydum. Bilmediğiniz bitkileri asla kullanmayın bence. Düşüğe hiçbir şey engel olmuyormuş, progestan bile geciktiriyormuş, düşecek olan 2 adım yürüsende düşüyor.

mgydkbegum bunu beğendi.