gebelikte egzersiz

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve .mavii. tarafından 9 Aralık 2009 başlatılmıştır.

9 Aralık 2009
    Konu Sahibi : .mavii.
  1. .mavii.

.mavii. Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar ben henüz hamileleliğimin 11. haftasındayım.genellikle 3. aydan itibaren başalanıyo diye biliyorum egzersizlere.fakat ne tür egzersizler yapmalıyım nasıl yapmalıyım hiçbir fikrim yok.aranızda yapanlar yada bu konuda bilgisi olanlar varsa bilgi verirseler çok sevinirim..

2. 9 Aralık 2009
  3. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Ben de 7+6 ..
    2 ay diyelim yani..

Doktoruma ilk 1,5 aylıkken gittim, günde yarım saat yürüme verdi mutlaka..

Hergün olmasa da yürüyorum, bundan sonrası için de sorucam ben de..

4. 9 Aralık 2009
  5. .mavii.

.mavii. Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evt bende yeni başladım yürümeye..ama diğer egzersizlerle tamamlamak istiyorum çünkü bu yapılan egzersizler hamileliğin ilerleyen dönemlerindeki sırt bel ağrılarına çok fayadalıymış doğumdada büyük etkisi varmış tabe..

6. 9 Aralık 2009
  7. mambaa

mambaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ben nerdeyse 39 haftalik hamileyim. bu son haftaya kadar spor yapmaya devam ettim. 3. aydan sonra basladim. spor salonunda 30 dk eliptik yaptim, 10 dk agirlik calismasi yaptim, 10 dk. da esneme egzersizleri yaptim. hamile kalmadan onceki spor temponuz cok onemli. eger 0'dan baslayacaksaniz sadece yuruyusle yetinin, ama onceden de spor yapiyorduysaniz duzeninizi cok fazla degistirmenize gerek yok. ben 30 dk kisalttim egzersiz suremi.

cok sukur hamileligim cok rahat geciyor. en ufak bir sikayetim olmadi. hala da cok iyi hissediyorum, bunu buyuk oranda duzenli egzersize borcluyum. insallah dogumumu da kolaylastiracak. su siralar sadece kegel egzersizleri ve comelme calismalari yapiyorum.

8. 9 Aralık 2009
  9. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    doktorum 20 dk sabah ve 20 dk aksam olmak uzere gunde 40 dk yuruyus verdı. su an ıcın onu uyguluorum...

10. 9 Aralık 2009
  11. sevdes

sevdes Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım tebrık ederım gerçekten örnek ve bilinçli bir anne adayısın ki az kalmıs sağlıklı bır anne olacaksın bır an once bebeğine kavusman dılegıyle,

dediğin gibi bende su an 3 aydır düzenli kosuyordum belkı bu aya hamıle olabılırım dıye yürüyüşe çevirdim koşu bandında hergun 5 km kadar yaklasık 45 dk ve benı de yormuyor bu sekılde devam etmeyı dusunuyorum eğer ılk 3 ay sıkıntım da olmazsa sonuna kadar devam edıcem aksılık olmazsa,
    ebru şallının kitabını aldım o da ılk 3 ay ara vermıs sonrasında baslamıs dogum gunune kadar yürüyüş yüzme ve hoca eşliğinde hamıle egzersızı yapmıs
    sen ne kadar kılo aldın canım mutlaka kıloda etkısı olmustur bence
    bende çok almak ıstemuıyorum ınsallah hamıle olurum da 7-8 kıloyla bıtırıım
    hergun duzenlı olarak kendını zorlamadan yürüyüş yapılırsa herşey daha ıyı olur dıye dusunuyorum arkadaslar

12. 9 Aralık 2009
  13. mambaa

mambaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    tesekkur ederim sevdes. programin cok iyi gorunuyor. yuzme sansin varsa tabii ki yuzmen ennnnn guzeli. butun kaslarini calistiriyor, bebege de iyi geliyor. yalniz havuzun cok klorlu olmamasina dikkat et. sirf klor yuzunden haftada 2yi gecmemek uygun olur bence. geri kalan gunlerde normal sporunu yap. orda da dikkat edilmesi gereken kalp atislarinin 140'i gecmemesi. ben bunu olcebilmek icin saat aldim. 135i gordugum anda yavasliyordum. kesinlikle cok kullanisli bir alet.

kiloya gelince, orda ben bir hesap hatasi yaptim iste kaydirigubbakcemile2 her spora gittigimde ortalama 500 kalori harciyordum ama bunun kilo almami engellemesini istemedim, o yuzden normalde yemem gerekenden fazla yedim ve su an 12 kilo almis durumdayim:)) sen bu hatayi yapma ve 10 kiloyu gecmemeye calis. zaten ilk aylar hic kilo almasan da olur.

simdi epiduralsiz normal dogum planliyorum. herhalde sporun verdigi guc olmasa buna cesaret edemezdim:)

14. 9 Aralık 2009
  15. mambaa

mambaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bu arada size bir istatistik vereyim de gaza gelin:

hamileyken gunde en az 30 dk egzersiz yapan annelerin cocuklari, hic yapmayan annelerin cocuklarina kiyasla ortalama 8 puan daha fazla aliyorlarmis IQ testinde.

evet kizlar daha zeki cocuklar icin kaldirin popolarinizi bakiim kaydirigubbakcemile3

16. 9 Aralık 2009
  17. sevdes

sevdes Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    evet canım çok doğru soyluyorsun maalesef benım yuzme şansım yok ankara dısındayım,doğuda br yerde allahtan spor salonu var koşu bandında çalışıyorum dedıgım gıbı ınsallah dengelı gıdersem planladıgımın dısında almak ıstemıyorum ınsallah
    en guzelı normalı ama herhalde ben sezeryan olurum gıbı çunku boyum kısa 150 cm,bı doktor arkadas vardı buyuk ıhtımalle sezeryan olursun dedı ,ıstemıyorum ama normal de doguramıyacaksam baska sansım kalmıyor ki

18. 10 Aralık 2009
  19. UTKN

UTKN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ben çalıştığım iin sporahiç vakit ayıramıyorum malesef,
    iş yerindede masa başındayım,akşam eve gidincede yemeği yedikten sonra uykum geliyormirmirmirmir erkenden yatıyorum,hafta sonlarıda heryere arabayla gidiyorum,
    durumum çok vahim gibi :çok üzgünüm: