gebelikte eklampsi... bide bu çıktı kızlar:(

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve snookie tarafından 27 Kasım 2007 başlatılmıştır.

27 Kasım 2007
    Konu Sahibi : snookie
  1. snookie

snookie Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153
    kızlar bugün dr daydım idrar tahlili kan tahlili falan yapıldı ama pek iyi haberlerle gelmedim hipertansiyona bağlı idrarda protein yükselmesi (eklampsi) gözlendi şimdi 24 saat idrar biriktirip tekrar hastaneye gideceğim ve araştırdım bilinç kaybı, anne ve bebeğin ölümüne kadar riskleri varmış :KK43: böyle bir durumla karşılaşan var mı aranızda? Cuma tekrar tahliller yapılacak umarım temiz çıkar sonuçlarım...

2. 27 Kasım 2007
  3. EU1

EU1 Guest

ben çok şişmiştim benimde bundan şüphelendi bende yüksek tansiyon çıkmıştı gebelikle alakalıa ama bendeki preeklampsi idi sanırım ama .yatıracaklkardı kötü bişey çıkmayınca yatmadım yani...cnm sadece erken alınabilir sürekli tansiyonunu ölçççç...tuz yemeyeceksin sanırım sakin olacaksın günde 5 kez ölç takip et kendinde
    korkma cnm sona gelmişin bu saatten sonra korkma druna güven

4. 27 Kasım 2007
  5. snookie

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153

ayy sağol egemencim ya bilmiyorum moralim bozuldu iyiyden iyiye bakalım cuma günü netleşecek....

6. 27 Kasım 2007
  7. EU1

EU1 Guest

cnm ii olur inşallah hiç kendini ve bebeğibni de üzmeeeeeeee

8. 27 Kasım 2007
  9. koalayim

koalayim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cnm geçmiiş olsun
    az kalmış bebişine kavuşmana
    dikkat et kendinee
    ...

10. 27 Kasım 2007
  11. çokoprens

çokoprens iki prens annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    canım bozma moralini, göreceksin bak bebeğine bişey olmayacak, yeter ki dr sözünden çıkma, allah yardımcın olsun

12. 28 Kasım 2007
  13. tebessum77

tebessum77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    148
    geçmiş olsun canım moralini bozma moral bozokluğuda tansiyonu yükseltir tuzu kes yeme inşallah hiçbir sorun çıkmaz sağ salim bebişine kavuşursun

14. 28 Kasım 2007
  15. snookie

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153
    sağolun kızlar tşk ederim ilginize Allah hepimizin yardımcısı olsun... beklenen gün bugündü bugün gittim tekrar tahliller yapıldı normal çıktı çok şükür herşey içim rahatladı valla...

16. 3 Aralık 2007
  17. mertece

mertece Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Geçmiş olsun arkadaşım.Ben ilk gebeliğimde 36.haftada normal kontrole gittiğimde idrarda protein çıktıı,bebek hareketlerine bakıldı ve acil sezeryana alınmıştım.Şimdi 2i hamileliğimi yaşıyorum ve korkuyorum,bebe aspirini içiyorum tansiyonumu sürekli takip ediyorum ve hep dinleniyorum.
    Sen 24 saat idrar topladın ve bakıldı bişey yokmu dendi ve neler yapmanı önerdiler,paylaşırsan sevinirim....

18. 3 Aralık 2007
  19. snookie

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153

tşk ederim evet 24 saatlik idrarda birşey çıkmadı ama bu pazar fenalaşıp tekrar hastaneye gittim o zaman yine çıktı iki tane ilaç verdiler ve bol sıvı almamı söylediler şimdilik sancı yapıyor çok fazla ama bebekte birşey yok denildi salı günü tekrar gideceğim bakalım sende dikkat et kendine tansiyon başa bela...