gebelikte ev temizliği nasıl yapıyorsunuz?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve PembePamuk tarafından 12 Şubat 2010 başlatılmıştır.

12 Şubat 2010
    Konu Sahibi : PembePamuk
  1. PembePamuk

PembePamuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar meraba..bugün evi temizledim.4 aylık hamileyim fakat yerleri silemedim eğilmek yasak..deterjanla temas yasak, deterjanı solumak yasak.arap sabunu kullanıyorum.siz hamileyken nasıl temizlik yaptınız?birde kollarım ve belim çok ağrıyor..

2. 12 Şubat 2010
  3. silver5

silver5 CANIMA CAN KATANLAR... Üye

Beğenildi:
    175
    Ödül Puanları:
    163
    ben 6. ayıma kadar kendim yaptım tabi kimyasal kullanacağım zaman eşimden yardım istedim.ama 6.aydan sonra bel ağrısından ve büyüyen karından dolayı sağolsun eşim üstlendi bu işi.şu an 36.haftadayım hala eşim yapıyo pazarları. ben sadece toz alıyorum.haftaya da genel bir temizlik için kadın çağırayım diyorum doğum öncesi

4. 12 Şubat 2010
  5. GIYMATLIM

GIYMATLIM Emrine Şükürler Olsun.. Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    maşaallah beyefendiye. Rabbim böyle eşlerin sayısını arttırsın. çok takdir ettim.

6. 12 Şubat 2010
  7. Miss.Destiny

Miss.Destiny Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ohhh ne güzel çok sanslisiniz valla alkisalkisalkis

Ben halen kendim yapiyorum temizligi. Bugüne kadar hicbir rahatsizligim, agrim falan olmadigi için hiç zorlanmadim. Evim 2 katli ama fazlada yorulmuyorum, alistim galiba. Ilerki haftalarda kötü olursam temizlikci getircem bende.
    Sütümü içeyimde basliycam birazdan temizlik yapmaya. Allah kuvvet versinn :KK46:

8. 12 Şubat 2010
  9. kadesa

kadesa Manyak Mıknatısı! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    29.768
    Ödül Puanları:
    463
    ben hamile kaldığımdan beri temizliği eşim yapıyor,ben sadece toz alıyorum.kızlar temizlik maddelerinin hepsi kimyasallaradan oluşuyor,o zaman bulaşık falanda mı yıkamıycaz?birde duş jelleri ve şampualarda kimyasal,napıcaz peki?

10. 12 Şubat 2010
  11. NevYas

NevYas Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Benim hamileliğimde doktor risk gördüğü için eşim elimi bişeye sürdürmüyor herşeyi kendisi yapıyor.Allah onları başımızdan eksik etmesin..

12. 12 Şubat 2010
  13. hayrissh

hayrissh Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    38+0 dayım çok rahat hareket edebildiğim için ve karnım çok küçük olduğu için halen kendim yapıyorum

14. 12 Şubat 2010
  15. megryann

megryann Aşkımın aşkı.... Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Canım çok şükür hala kendim yapıyorum kimyasalla fazla uğraşırsam mutlaka kapı pencere her yeri açıyorum dışarı çıkıp hava alıyorum.Koca göbeğimle tısır tısır eğil kalk nefes nefese kalıyorum ama yapacağım iştende geri durmuyorum.Eşim nasıl kızıyor ama bir görsen.Bırak şu işi yine nefes nefese kalmışsın diye.Son aylarda iyice uçtum ben zaten.Sürekli temizlik durumundayım...

16. 12 Şubat 2010
  17. terazi_5

terazi_5 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende hamile kaldığımdan beri eşim yapıyor ben sadece yemek yapıyorum :)

18. 12 Şubat 2010
  19. asiyan_1010

asiyan_1010 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    çok garip değilmi..acaba diyorum eskiden büyüklerimiz ne yapıyorlardı.o soğuk havalarada çamaşırları ve bulaşıkları elle yıkamak,evin işini yüklenmek ve bunları karnında cocuğuyla yapmak.ve bizim bahsettiğimiz seye bakın.evin temizliğinden bahsediyoruz.herşey bitti, bir o kaldı.yani ben sahsen evimin işini yapamayacak kadar acizsem,peki neden evlendim?yok kimyasallar yok detarjanlar...biliyorsunuz belki ama bunlar hamilelik dışında da zararlı şeyler..peki ne yapmalıyım.kocam benim ve bebeğim için çalışıp işten eve yorgun argın dönerken ben ona:
    -kocacığım bir temizliğe el atıver'mi diyeceğim.ve bir tek tatil günü olan pazarını temizlikle zehirmi edeceğim?ben bunu kocama yapamam sahsen.şimdiye kadar nasıl temizliğimi kendim yaptıysam hamile kaldığım günden beri hala kendim yapıyorum.

silatu bunu beğendi.