gebelikte folic asid kullanımı

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve sudi tarafından 4 Nisan 2009 başlatılmıştır.

4 Nisan 2009
    Konu Sahibi : sudi
  1. sudi

sudi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar ben hamileliğimi kalmadan önce doktor tavsiyesi ile folic asid kullanıyodum. günde 1 kez 3 adet. şimdi 5 haftalık hamileyim ve merak ediyorum halen düzenli bi şekilde kullanmam gerekirmi veya kullanırsam ne kadar kullanmalıyım. eğer kullanan veya bilgisi olan varsa bana iletirse çok sevinirim.:CüvCüv:

2. 4 Nisan 2009
  3. Mozijiku

Mozijiku Editör Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Evet cnm kullanmam gerekli. Ben 3 ayım bitene kadar kullanmaya devam ettim. Daha sonra folik asit yerine doktor kan hapı verdi bana.

4. 4 Nisan 2009
  5. sudi

sudi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    peki kullanım miktarı ne kadar olmalı. daha önce kullandığım gibi günde 1 defa 3 adetmi?

6. 4 Nisan 2009
  7. AnnemBirMelek

AnnemBirMelek Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım hayırlısı olsun öncelıkle tebrık ederim senı.tatlım bende folıc plus içiyorum 3 tane yemekten önce tatlım daha sonra doktorlar takviye ilaçlarda veriyo kan hapı gibi sevgilerle

8. 30 Nisan 2009
  9. armagan73

armagan73 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben 4 aylık hamileyim doktorunuza danışmadan bırakmayın ben hala folik asit kullanıyorum. Sevgili anne.
    Hayırlı sağlıklı doğular seninle olsun

10. 30 Nisan 2009
  11. eftelyaaa

eftelyaaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim bildiğim kadarıyla mümkünse yani planlıysa gebelikten önceki 3 ay ve gebe kalınan ilk 3 ay folic asid kullanmak gerekiyor yanii daha kullanman lazım bazı doktorlar doğuma kadarda önerebiliyor istersen doktoruna bir sor canım

12. 1 Mayıs 2009
  13. prenses2020

prenses2020 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben de 13+3 günlük hamileyim...folic aside hamile kalmadan önce başladım...hala da kullanıyorum....onun yanısıra elevit,coraspin de kullanıyorum...ayrıca bu hafta içinde de demir hapına başlattı doktorum.....dün kontrolüm vardı...ben de özellikle sordum ilaçlara devam edecekmiyim diye...evet dedi doktorum...o yüzden doktorunuza danışmadan sakın bırakmayın......