Gebelikte gıda zehirlenmesine dikkat, ben yaşadım da

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve bernice tarafından 31 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

31 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : bernice
  1. bernice

bernice Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Daha birkaç hafta öne buraya 4. ayıma girdim ama hiç midem bulanmadı, başım dönmedi, hareket hissetmiyorum falan yazmıstım. Ama ultrasonda bebek sağlıklı çok şükür Allah'ıma , acaba ben de sorun mu var demiştim.

Bu yazıyı yazdıktan sonra nazar :nazar:değdirdim galiba. Aşırı mide bulantısı (su bile içsem çıkarıyordum.), halsizlik, inanılmaz karın ağrısı ve diyane ile uyandım, önce ölüyorum sandım:çok üzgünüm:.dr mi aradım ama tatildeydi. Bir günü aç ve yatarak geçirdim.(Tüp bebek olduğundan ve şehre uzak yaşadığımdan polikliniğe güvenip gidemedim.Kafalarına göre ilaç vermesinle diye.) Ertesi sabah Allahtan dr um dönecekti tatilden.Hemen apar topar gittik.Bir sürü tahlil yapıldı, tabii önce bebek sağlıklı mı diye bakıldı.İyiydi çok şükür. Halbuki yaklaşık 2 gün tamamen aç yaşadım.

Tahlillerden sonra hastaneye yatırdı dr. 2 gün serumla yaşadım.Çok zordu. Aman yediklerinize içtiklerinize dikkat edin.Aslında benimle beraber başkaları da aynı şeyleri yediler ama ben hamileyim diye bana farklı bir tepkisi olmuş. Muhtemelen ayrandan zehirlenmişim.Halbuki yemek yediğim yer de 5 yıldızlı tatil köyünün restoranıydı.(3 aydır evden pek çıkmadığımdan bir değişiklik olsun demiştim bir de kocamın uyussss ex karısı ve çocuğu geldiler, onları yalnız bırakmayayım diye gittim, ama Allah'ın sopası yok ki, 2 gün hastanede yatınca onlar yine görüştüler, bir daha gelemeyeseciler inşallaaahhh)

Ucuz atlattım. Aman kendinize dikkat edin hamişler...

2. 31 Ağustos 2008
  3. Nohcoy

Nohcoy Canlarım Benim. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    106
    Öncelikle geçmiş olsun... Bebeğin ve sen sağlığınıza kavuşmuşsunuz çok şükür... Dikkatli olmak gerekiyor gerçektende... Ama bunu diyen ben olunca herkes gülüyor. Ne bulursam yiyorum çünkü...

4. 31 Ağustos 2008
  5. edolina

edolina Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Çok geçmiş olsun.Özellikle oteller ve tatil köylerinde iyi yıkanmamış salatalar ve tam pişmemiş etler sağlık açısından tehlikeli oluyor.Beş yıldızlı bir otelde kalırken barsaklarnda kıl kurdu çıkan birini biliyorum.İyi yıkanmamış salatadan olabilirmiş.Özellikle bu dönemlerimizde daha çok dikkat etmemiz gerekiyor.Ben marulu evde çok iyi yıkadığımı bildiğim halde mutlaka sirkeli suda bekletiyorum.
    Ayran gibi sıcakta çabuk bozulabilecek içeceklerin tadında en ufak gariplik hissedersem içmiyorum.Tarihi geçmemiş olsa bile o dolaba gelinceye kadar sıcağa maruz kalıp kalmadığını bilemiyoruz ne yazık ki.

Bernice sana sağlıklı bir hamileliğin yanı sıra sabır diliyorum.Sanırım ailevi birtakım problemleriniz var.Moralini yüksek tutmalısın.Sinirlenip durmak yerine umursamaz olmaya çaılş.Bazı durumlarda zor olduğunu biliyorum ama kafanı dağıtacak birşeyler bulmalısın.Kendine ve bebeğine iyi bak.

6. 31 Ağustos 2008
  7. bernice

bernice Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım çok teşekkürler. Bu bebek sağlıkla doğsun başka birsey istemiyorum Allah'tan.Hatta benim ömrümden gitsin ama o sağlıkla doğsun. Evet ciddi problemlerim var. Aslında eşimle sorunum yok gibi. Sanırım hamişlik beni aşırı duygusal yaptı, durup durup kuruyorum ve ağlıyorum.Engel olamıyorum. Bir de yaşadığım yerde hiç arkadaşım yok, çok yalnızım burda. Kimseye anlatamıyorum derdimi.Belki konuşsam rahatlarım. Ama annem var onunla da herseyi paylaşamıyorum ki.Çocuğu ile sorunum yok, ne olacak küçücük çocuk, ama ex kadın da kenee gibi yapışıyor ayrılmıyor.

8. 31 Ağustos 2008
  9. kralice1976

kralice1976 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    benim doktorum da kesinlikle yasakladi disarda salata yememi. ben de yemiyorum. Sadece iyi pismis seyleri yiyorum disarda. gecmis olsun canim, kendine dikkat et.
    Ece

[​IMG][​IMG]

10. 31 Ağustos 2008
  11. Kancicegim

Kancicegim Aysima´nin Annesi:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    gecmis olsun canim ya...

12. 1 Eylül 2008
  13. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim yaaa geçmiş olsun.kocanım da eski eşini bidaha görmemen dileğiyle allah sabır versin valla çok olgunsun o kadınla yan yana nasıl oturuyosun doğrusu,senin yaptığını tahammül edipte herkez yapamaz helal olsun.

14. 4 Eylül 2008
  15. vahide1204

vahide1204 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    870
    Ödül Puanları:
    188
    geçmiş olsun bernicea.s. şimdi iyisiniz değilmi çok şükür. ikinizinde iyi olması Allahtan bi nimet bi lutuf.bunu düşün canını sıkan durumlarda gerisini şimdilik boşver

16. 2 Eylül 2011
  17. oslemce35

oslemce35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    :KK76:umarım bana da yardımcı olursunuz bende dün dışarda yediğim çiğköfteden (etsiz) zehirlendim sanırım çünkü gece çok feci mide ağrılarıyla uyandım ve ishal oldum :KK43: şu an 19. haftayı bitirmek üzereyiz kızımla ve çok korktum bi şey olacak ona diye ama şu an iyiyim bir sıkıntım kalmadı gibi herşey normale döndü sanırım vücudum zehri atınca :KK43: bi daha dışardan asla birşey yemem ! üstelik eşimde yemişti ve ona hiç birşey olmadı :KK43: sizce herşey normale dönmüş müdür ? :KK17: