gebelikte göğüs bakımı?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Harpy tarafından 13 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

13 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : Harpy
  1. Harpy

Harpy Today is a gift, thats why they call it PRESENT Üye

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    merhaba; benim merak ettiğim şey hamileyken göğüslerinize özel bir bakım uyguluyor musunuz? benim göğüs başlarımın en ucunda (sütün çıkacağı yerde) mukoza gibi sarı bir tabaka var sanki delikleri tıkıyormuş gibi temizlemeye kalktığımda kolay bi şekilde çıkıyor ama 1-2 gün içinde geri dönüyor... aynı şeyi yaşayan var mı? internetten baktım ama bişey bulamadım.. tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim... a.s.

2. 13 Mayıs 2010
  3. Esrs

Esrs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Benimde göğüs uçlarım çok küçük ve beyaz tenli olmamdan dolayı 5 aydan beri bakım kremi kullanıyorum emzirirken acı yaşamayayım diye göğüs ucu çıkarma aletleri var ama onu hamileliğin ilk 3 ayında kullana biliyormuşuz şuan gögüs uçlarını uyarmak erken doğuma neden oluyor eğer bebek tutmazsa ve kavrayamazsa göğüs ucu çıkarıcı aleti o zaman kullanabiliriz yada silikon göğüs ucu..

4. 13 Mayıs 2010
  5. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Kızlar göğüs uçlarınızı ellemeyin ve sıkmaya çalışmayın sakın. Bunu yaparsanız rahim erkenden kasılmaya başlıyormuş. Haberiniz olsun.

6. 13 Mayıs 2010
  7. Harpy

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    göğüs ucu uyarısının rahim kasılmasına sebep olduğunu biliyorum ondan elimden geldiği kadar nazik davranmaya çalışıyorum onlara :KK70: benim esas endişem bu sarı birikintilerin enfeksyon belirtisi olma ihtimali.. internette de hiç birşey bulamadım... benneyaptımki

8. 13 Mayıs 2010
  9. sofika

sofika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    108
    sanirim o birikenler kolostrum denilen ilk sut.Daha hamilelik sirasinda salgilanmaya basliyior cogu kadinda,telas edecek bi durum yok.

10. 13 Mayıs 2010
  11. hiranur8

hiranur8 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canim o birikintilerden bendede oluyor,belki toz yada pislik biriyordur.ben oyle dusunuyorum.benim gogus uclarimda sadece uyarilinca belirginlesiyor..insallah gogus ucunu cikarma aleti cok fazla tahris etmez cunku benim sutumu sagmam gerekecek ve ozamanda yeterince tahris olacak gogus uclarim:KK43:(

12. 13 Mayıs 2010
  13. Harpy

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    inşallah çok sorunsuz bir şekilde atlatırsın bu dönemi.. benimde böyle bir endişem var.. kaliteli bir marka süt pompası alırsan daha az tahriş olur diye umuyorum.. şimdiden araştırma yapmak lazım almasakta en azından hangi marka alınacağına karar verilmeli ki doğumdan sonra ihtiyacımız olduğunda işi şansa bırakmayalım... fisfisfis

14. 13 Mayıs 2010
  15. norsis

norsis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    24 haftalık hamişim,benimde 4 haftadır falan aynı şekilde oluyor,telaşe edilecek bişey olduğuu düşünmüyorum..O yüzden hiç araştırmadım..

16. 14 Mayıs 2010
  17. dusunmemlazim

dusunmemlazim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    153
    kizlar gogus uclari kucuk oldugunda doguma yakin buyumuyormu?

18. 14 Mayıs 2010
  19. GIYMATLIM

GIYMATLIM Emrine Şükürler Olsun.. Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    kanallar açılarak süt için zemin hazırlanıyor arkadaşlar, o dediğiniz madde, sıvının dışarı sızmaması için olan bir durum, onu tırnağınızla filan kaldırdığınızda göreceksiniz ki hemen yerine yenisi çıkıyor sıvı bir şekilde, kuruyuncada öyle katılaşıyorlar.. iltihap yada enfeksiyon değil, içeri mikrop alımını engelleyen bir kalkan görevi de görüyor.. yerimseniben
    ayriyetten doğumdan sonra bol sütlü olacağınıza bir işaret :lepi: