Gebelikte hangi usg yapılır???

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve blutdruck tarafından 15 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

15 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : blutdruck
  1. blutdruck

blutdruck Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76

arkadaşlar gebeliği ilk öğrendiğimiz andan itibaren hangi usg yaptırmalı hangisini yaptırmamalıyız,ben evde gebelik testi yaptım,sonuç pozitifti,sonra doktora gittim,ve evlendiğimden beri ilk defa muayeneye gittim,direkt vajinal usg yaptı,ama bazı arkadaşlarım sakın vajinal usg yaptırma diyorlar,tecrübesi olan ya da bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var

2. 15 Mayıs 2009
  3. EU2

EU2 Guest

Canım,benim bildiğim kadarıyla ilk 3 ay vajinal ultrasonu tercih ediyor dr lar.Çünkü İlk 3 ay bebeğin gelişimini,kalp atışlarını vajinal ultrasonla değerlendirmek daha doğru sonuç veriyor...Evet, bazı arkadadaşlar vajinal ultrason için iyi düşünmüyorlar ama şöyle bir şey var ultrason aleti vajina içinden giriyor rahim duvarının dışından muayene oluyor yani serviks içine girmiyor,bu sebeple hamileliğe herhangi bir zararı olacağını sanmıyorum...

4. 15 Mayıs 2009
  5. EU2

EU2 Guest

ben mikro ile ikizlere hamile kalmıştım..Hiç bir zararı yok bende vajinal ultrasonun...Ne bir yara ne de bir enfeksiyon olmadım...gayet te sağlıklı bir hamilelik geçiriyordum..rahim ağzı kısalığı yüzünden kaybettim bebeklerimi,vajinal ultrason yüzünden değil...

6. 15 Mayıs 2009
  7. tan07

tan07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben 23. haftadayım ilk kontrolümde benimde vajinadan bakıldı hiçbir problem olmadı gönlünü ferah tut...

8. 15 Mayıs 2009
  9. blutdruck

blutdruck Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    TEŞEKKÜRLER arkadaşlar,bende zararsız diye biliyorum ama bebeğimin kalp atışı olmadığı için(o nu bekliyoruz,yoksa alacaklar bebişi)çok endişeliyim bu sıralar

10. 15 Mayıs 2009
  11. eftelyaaa

eftelyaaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    canım zaten genelde ilk seferinde öyle yapıyorlar birşey olmaz

12. 16 Mayıs 2009
  13. EliFatihEFU

EliFatihEFU Rabbim herkese nasip et ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    73
    benimde ilk 3 kontorüm vajinal oldu bebegin gelisimi daha iyi takip ediliyo diye
    son gittgimde artik bebek karindan da rahatlikla belli oloabildigi icin doktorum karindan bakti..
    endise etme vajinal yolla daha iyi sonuc aliniyo ve bebege bir zararida yok olsa doktorlar zaten bu yöntemi kullanmazlar