Gebelikte Hemoroid (Basur)

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve felisimfelis tarafından 4 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

4 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : felisimfelis
  1. felisimfelis

felisimfelis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Bu sabah itibarıyla kendileriyle tanıştım, üstelik hayatım boyunca lifli gıdalar almaya en çok dikkat ettiğim dönemde. Büyük tuvaletimi yaparken kan boşaldı.Hatta ilk an paniğiyle erken doğum yaptığımı sandım hem de klozetin içine!!!! Hemen koştum internete tabii ve umarım hiçbir zaman ihtiyaç duymayacağınız fakat lazım olursa işe yarayabilecek bazı bilgiler buldum. İşin garibi kan yapsın diye aldığım ve tabii ki devam edeceğim demir hapı kabızlığa neden oluyor ve bu da basuru tetikliyor, basur kanaması da ilerleyen aşamada kansızlığa sebep oluyor. Kısır döngü!!! Aşağıdaki linkte faydalı bilgiler mevcu, isterseniz bir göz atın:

Gebelikte Hemoroid (Hamilelikte Hemoroid), Gebelikte Basur Tedavisi Şekilleri e-gebelik.net

2. 4 Ağustos 2009
  3. handan2546

handan2546 Hoşgeldin Meleğim:)))) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    bendede var cnaım kabızlıgım yok çok şükür demir hapı bagırsakları çalıştırıo ama ilk dönemlerde kabızlıktan sanırım 4-5 tane basur var popomda kanamıolar ama öle duruolar krem felan sürüom geçmiolar sanırım cerrahi müdahale gerekek ilerde:KK43:

4. 4 Ağustos 2009
  5. nuraa

nuraa sukurler olsun Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bende basur olmaktan cok korkuyorum. hamilelikten once cok kucuk kanamalar olmustuu ama gebelikten bu yana hic gormedim. sut iciyorum bol bol oda beni onceleri ishal yapiyordu.yiyceklerle dengeleyip kabizlik sorunu yasamiyordum . ama simdi arada kabiz oluyorum. hele birde dogumda asiri ikinmadan bir patlak verirse ne yaparim bilmem. zeytinyagli pamukmu kulllansam acep?

6. 4 Ağustos 2009
  7. felisimfelis

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bende süt de kabızlık yapıyor valla, doğumdan sonra hem memişlere hem popişe müdahale gerekecek galiba. Keşke kocam estetik cerrah olsaydı!!!

8. 4 Ağustos 2009
  9. naz06

naz06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bn zeytınyağlı yapıyporum yemeklerı ve salatadakı z.yağını banıyorum.cok sebze meyve yıyın arkadaslar.ve kayısı suyu mutlaka ıcın derım bn kabızlık ıcıın.fast food ta yapar kabız. bırde bıyerde okumustum dere otu hemoroıde ıyı gelıyomus..Allah yardımıcımız olsun

Son düzenleme: 4 Ağustos 2009
  10. 4 Ağustos 2009
  11. nuraa

nuraa sukurler olsun Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    dereotunu bende biliyorum iyi geliyor diye ama simdi hamileyiz ya onu uygulamak sakincali olabilirmi aceba? hem anne sutunu arttirici ozelligide varmis.

12. 4 Ağustos 2009
  13. naz06

naz06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    valla bilmiyorum kı cnm.doktoruna sor bnce en mantıklısı bu

14. 4 Ağustos 2009
  15. cashmir

cashmir kızım...küçük gün ışığım Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    mafoldumben çok korkmuş olmalısın felisim yaaa. kimbilir ne kadar panikledin haklı olarak. benim şimdilik ciddi kabızlık sorunum yok allaha şükür.:nazar:. ilk dönemde sıkıntı yaşamıştım. ben de zeytinyağı kullanıyor ve çok meyve yiyorum, bilhassa karpuz. ama bu konuda kiraz 1 numaralı tedavi yöntemi bence. geçmiş olsun canım..

16. 4 Ağustos 2009
  17. felisimfelis

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Epey korktum açıkçası. Ben tüm yemeklerimi zeytinyağıyla yaparım. İncir, kayısı, mürdüm eriğini de bol tükettim bu ara ama olacağı varmış diyeyim artık. Şeftali çok yiyorum, belki o da peklik yapmış olabilir.

18. 4 Ağustos 2009
  19. naz06

naz06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    şeftali muz filan tutar cnm.kayısı suyu ıc :KK66: bnm kendıme uyguladığım tedavı bu.gecmıs olsuna.s.