gebelikte hipertiroidi

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Ececim tarafından 17 Nisan 2009 başlatılmıştır.

17 Nisan 2009
    Konu Sahibi : Ececim
  1. Ececim

Ececim kızım canım benim Üye

Beğenildi:
    170
    Ödül Puanları:
    313
    kızlar yapılan sonuclarda tsh hormonum dusuk cıktı dr.um hipertriodiden suphelendi boyle durumda olan varmı aranızda neler yaptınız bebegime bisi olur mu korkuyorum

2. 17 Nisan 2009
  3. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    hmm bende tam tersi hipotiroid var. tsh yuksek. ama benim 3 yıldır filan belli ve ilaç kullanıyorum. bebeğimi etkilemedi çok sukur. umarım sende de sorun olmaz. sıkı takip geretiriyor ama. ihmal etme

4. 17 Nisan 2009
  5. kenyaa

kenyaa annesinin kuzusuuuu Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    kaç haftalık hamilesin aynı durum bana 4 haftalık hamileyken oldu tsh ve t3 hormonum normal degerlerinde degildi.bir doktor cok onemsedi bebeginin zekası ile ilgili problem olabiliyor diye ben baska bir doktora gittim hamilelikte normaldir hormonlar degisir dedi.ben onada inanmadım bir kaç gün sonra genel cerrahi uzmanına giderek hormon testi yaptırdım ve degerlerim normale düşmüştü.daha once bole bir hastalıgın yoksa sanırım sorun olmuyor.cok gecmiş olsun rahat ol kafana takma

6. 18 Nisan 2009
  7. Ececim

Beğenildi:
    170
    Ödül Puanları:
    313
    baska yok mu kızlar

8. 19 Nisan 2009
  9. agresifcatlak

agresifcatlak nazlı kızla narin kız Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    76
    canım benimde tsh düşüktü bebekte zeka ilgili problemler olabilir mutlaka dahiliye uzmanına görünmen lazım dediler bende gittim tekrar test falan yaptılar hatta guatr ultrasyonu bile yaptılar ama hepsi normal çıktı zaten düşük bile çıksa çok önemli değil dedi hamilelikte hormonlarda değişim olabiliyormuş ve ilaçlarla düzeliyormuş

10. 20 Nisan 2009
  11. nilyamavi

nilyamavi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalar bende 10,31 çıktı 5,5 olması gerekirken drum korkmana gerek yok dedi ama ben çok korkuyorum yarın tekrar test yaptıracagım umarım bişi çıkmaz

12. 21 Nisan 2009
  13. sakura33

sakura33 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben de hamileliğimden önce bu sorun vardı .hamile kalınca 3 haftada bir endokrin uzmanına gidiyorum hala .sürekli kontrol altında tutmak için her sabah ilaç kullanıyorum.bu önemsiz bir hastalık değil çocukta özellikle zeka geriliği yapabiliyor.bendeki geçici bir durum değil.bazen sadece hamilelikte olup geçiyor.ama ihmale gelmez sen yine de bir edokrin uzmanına git bu onların alanına giriyor cnm. o sana daha detaylı anlatır.geçmiş olsun çözümü kolay .allah daha kötü hastalıklardan korusun bizi .ihmal etme takip ettir..

14. 21 Nisan 2009
  15. Ececim

Beğenildi:
    170
    Ödül Puanları:
    313
    ben 13. haftamdayım daha once bole bi sorunum yoktu gebeligimde kanamalı gectigi icin tahlillerim yeni yapıldı tekrarlanan tahlilimde tsh dusuk t3 ve t4 normal sınırlar icinde dr um cumaya kadar yok ilac falan kullanamıyorum cok mu gec kaldım bebegime bisi olur mu senağlama

16. 22 Nisan 2009
  17. sakura33

sakura33 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ncinar üzülme cnm senin sorunun hamilelikte ortaya çıkan tipte hipertiroidi sanırım moralini bozma ltf.belki ilaca bile gerek duymaz dr. ben sadece mutlaka takip ettir dedim cnm:Saruboceq: inş. kolayca halledersin kadındoğumcularda bakar bu tahlilleri değerlendirir.ben hem kadındoğumcuma hemde edokrin uzmanına görünüyorum.sen dr.una danış gerekli görürse endokrine git cnm. allah sağlıkla sıhatle bebeğine kavuştursun inş.(hepimiziiii:::KK46:)moralini bozmaa bu kolayca hallolurrr:teselli:

18. 12 Mayıs 2010
  19. prensimsin

prensimsin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    tiroid bozukluklarının genetik olduğunu biliyorum çünkü annem ve akrabalarım da var bu hastalık hamilelikte dikkat etmek gerekiyor özellikle ilk 3 ay zeka gelişimi için bu hastalığın diğer bir temel nedeni de iyot yetersizliği