gebelikte hurma son haftalardamı yenmeli??

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve ozlem28 tarafından 29 Nisan 2010 başlatılmıştır.

29 Nisan 2010
    Konu Sahibi : ozlem28
  1. ozlem28

ozlem28 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    44
    Ödül Puanları:
    108
    slm. arkadaşlar hamilelikte hurmanın çok faydalı olduğunu duydum. int.ten araştırdım fakat çelişkiye düştüm.doğumu kolaylaştırıcı özelliği olduğundan erken doğuma neden olabilirmiş. oyüzden son haftalarda yenilmesi gerekiyormuş. farklı olarakta bütün hamilelik boyunca yenilmesi gerektiği içinde birçok vitaminleri barındırdığı, doğumu kolaylaştırdığı yazıyor. HZ.Meryem bütün hamileliği boyunca hurma ve suyla beslenmiş. kafam karıştı yemelimiyiz?yememelimiyiz?

2. 29 Nisan 2010
  3. Yuse

Yuse Bir MELEK gördüm sanki Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    K.validem mart ortasında Umreye gittiler.
    Doğum kolaylaştırıcı etkisi ve Kuranı kerimde yazdığı için "medine hurması" istedim...
    Zemzem ve hurma duruyor dolapta...
    Doğum öncesi hem ben yiycem...hemde Peygamberimizin yaptığı gibi bebeğimin damağına ilk hurma vericem.. (Şartlar uygun olursa)
    Tıbbende araştırılmış ..östrojeni arttırıyormuş..

pirelideve bunu beğendi.
  4. 29 Nisan 2010
  5. blueeye

blueeye Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım sen 9 aya girdinmi yemege başla bende öyle yapcam

6. 30 Nisan 2010
  7. tugyann

tugyann sehle84 Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ben girdim 9 aya başladım ama yemeğe bide sezaryan dedi doktor 11 mayısa bıraktım şimdi ben bide doğururum korktum hayırlısı artık günde 2 3 tane yiyin bence normalse

8. 30 Nisan 2010
  9. umutlardunyasi

umutlardunyasi sydney Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    -İmam Sadık (as): Kadınlarınıza hamileliklerinde hurma yedirin; bunu yaparsanız çocuklarınız güzel olurlar. demis
    Birde internette dogumdan hemen sonra hurma yenirse cocuk sabirli olur diye okumustum. Hatta esime kaynanama diyorum hurma da alin ben dogumdayken diye:)

10. 30 Nisan 2010
  11. Nazo

Nazo HAYAT SEVİNCE GÜZEL Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım bende hurmanın faydalarını duydum hurma yemeye başladım bir dönem.Sonra doğumu kolaylaştırıyor erken dönemde yenen hurma düşüğe neden olabilir yazılarını okudum ve kafam karıştı doktoruma sordum.Hurma yesemmi yemesemmi kararsızım diye oda bana herşeyin fazlası zararlı azar azar yersen sorun olmaz dedi.

12. 30 Nisan 2010
  13. asigul

asigul Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    bende 7 haftalık hamileyim çevremdekiler hep hurma yemekten bahsediyorlar günlük bir iki taneden bir şey olmaz sanırım.

14. 30 Nisan 2010
  15. ozlem28

ozlem28 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    44
    Ödül Puanları:
    108
    ben daha 31 haftalığım. son ayda başlamayı düşünüyorum yemeye. zaten günde birkaç tane yicem. o kadarın olumsuz bi etkisi olmaz herhalde.

16. 30 Nisan 2010
  17. ummugulsum85

ummugulsum85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    Ben ablamdan biliyorum oda hamileliğinde hurma yedi günde kaç tane yiyiyordu onu hatırlamıyorum ama hamileliğin başlangıcından sonuna kadar yediğini hatırlıyorum.Doğumunda da bir sorunla karşılaşmadı normal doğum ve zamanında geldi yeğenciğim:)günde bikaç tane yemek faydalıdır.Yeğenimede hergün 1 tane kaynatıp suyunu içiriyordu çok faydasını gördü maşAllah sağlıklı sıhhatli ve çok zeki bir çocuk,şuan 2 yaşına doğru gidiyor.
    Bende hamile kaldığım gibi inşAllah günde 3,4 tane yemeyi düşünüyorum,birde yanında ceviz yemeyi düşünüyorum.Ben ve Bebişim sağlıklı olsun diye:KK70:
    Selam ve Dua ile...

18. 30 Nisan 2010
  19. EliFatihEFU

EliFatihEFU Rabbim herkese nasip et ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    73
    hurma cok süt yapiyo hamileligin son zamanlarinda yenmesi o acidan daha iyi olur..
    dogal sekerli oldugu icin hamileykende dozunu kacirmadan yense bisey olmaz