Gebelikte idrar torbası sarkması :((

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Trackeki tarafından 18 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

18 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : Trackeki
  1. Trackeki

Trackeki Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar size kısaca durumumdan bahsetmek istiyorum....

2009 eylül ayında kızımı dünyaya getirdim normal doğumla(epiduralli) daha sonra kızım 5 aylıkken 2.hamileliğimi öğrendim..Çok üzüldüm ilk başlarda ama sonra kendime moral verdim ikisi birlikte büyür diye...Allah nasip ederse 2010 yılının ekim ayındada oğlum doğacak.

Kızım şuan 12.ayına girdi gebeliğim ise 8.ayına girmek üzere...Geçen doktor kontrolüne gittiğimde idrar torbamda sarma olduğunu ve ağır kaldırmamam gerektiğini söyledi...Ben ise aksine kızımı kucağıma alıp kaldırıyorum buna mecburum çünkü o da bebek daha...

2.doğumumu normal doğum yapayacağımı riskli olduğunu söyledi...Normal doğumda ıkınmalardan dolayı daha çok idrar torbasının dışarı çıkacağını ve doğumdan sonra ameliyat gerekebileceğini anlattı...Sezeryan olursa problem olmıcağını doğum sonra egzersizlerle toparlanacağını söyledi...

İlk doğumun çok kolay olduğu için sezeryan beni ürkütmüyo değil ama sağlığım ilk önce.

.Benim gibi böyle sağlık problemi yaşayan varmı aranızda??????

2. 18 Ağustos 2010
  3. erguvan12345

erguvan12345 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bana da doktorum bag dokum zayıf olduğu için normal doğum yaparsam idrar torbamın sarkabileceğini söyledi.Ben de bu konuyu araştırıyorum,doğum şekline ona göre karar veriririz artık.

4. 18 Ağustos 2010
  5. Trackeki

Trackeki Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Benim ilk doğumun normal oldu ve hamileliklerim peşpeşe olduğu için sarma olmuş artı kızım hep kucağımda hamile olmama rağmen...

Ben çok fazla idrara çıkıyorum sende öylemi.?

6. 23 Ağustos 2010
  7. erguvan12345

erguvan12345 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bende çok fazla idrara çıkıyorum.Şu anda idrar kaçırma problemim yok ama normal dogumdan sonra ileri yaşlarda olabilirmiş.

8. 24 Ağustos 2010
  9. Trackeki

Trackeki Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Allah korusun ya normal doğum yaptım ama sonrası kötü oldum bakalım sezeyan olcam heralde bu hamileliğimde..