Gebelikte Kansızlık sizce ne kadar önemli???

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve kad_er tarafından 11 Eylül 2010 başlatılmıştır.

11 Eylül 2010
    Konu Sahibi : kad_er
  1. kad_er

kad_er ASYA'm hoşgeldin kızım... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Arkadaşlar, 24 yaşındayımm,2 yıllık evliyim ve bebek sahibi olmak istiyorum,,,gebelik öncesi dr kontrolümde,yapılan tahliller sonucu, herşeyin normal olduğunu fakat kandaki hemoglobin değerimin 10.6 olduğu ortaya çıktı..dr gebe kalmanda bir sakınca yok dedi ,fakat çevremdeki insanlar ,gebelikte bebekle anne kanı paylaştığından sorun yaşarsın diyolar,,,aynı durumu yaşayanınız var mı?sizce ne yapmalıyım,,,önerilerinizi bekliyorumm,,,teşekkürler

2. 11 Eylül 2010
  3. xkimyagerx

xkimyagerx Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    ilk 3 ay bebeğin boyu oldukça küçük,3 aylık bebek kurufasülye tanesi kadar senden alacağı kan ne kadar olabilir ki :)) 3. aydan sonra zaten kan ilacı ya da kan iğnesi kullanabilirsin hiç bir sakıncası yok.
    doktorun hamilelik için bir sakınca görmemiş çevrendekileri salla gitsin :))

4. 12 Eylül 2010
  5. kad_er

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146

cvp için teşklr arkadaşımm,,,doktorum kan ilacı ve folikasit verdi zaten ,onları kullanmaya başladım ,,, ilk aylarda sorun olmaz,zaten kaygım sonraki aylarrdı,,,

6. 12 Eylül 2010
  7. brn1987

brn1987 meleğimi büyütüyoruz Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben,m öncelikle inşallah allah tez zaömanda gönlüne göre bir evla nasip etsin bence gebelikte kansızlık çok önemli benim kansızlığım hep vardı ama hiç ilaç kullanacak düzeye gelmemişti gebeliğimin başındada okadar problem olmadı ama 5. aydan itibaren ciddi boyutlara tırmandı günde iki doz şurup 1 doz hap kulanıyorum pekmez erik vs kullanarak bu duruma geldim neredeyse kan bağlanma durumuna gelecektim ve haliyle çok fazla kilo aldım bence kanını herşeyini düzene koymadan hamile kalınmamalı benim süpriz bebek olduğundan tedavimi olmadım ama bir daha bebek düşünürsem mutlaka tüm tetkiklerimi önceden yaptırıcam çok zorluğunu çektim halsizliği ve benden aldıkları bi yana bebeğime yetemiyorum hissi öldürdü beni heray kan vermek zorundayım ve bebeğimin zeka testleri tekrarlanarak yapıldı bebeğede etkisi varmış umarım seninki benimki kadar ciddi boyutlarda değildirde huzurlu bi hamilelik geçiriirsin şimdiden tebrikler

8. 12 Eylül 2010
  9. puR

puR Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    Size fikir olsun diye anlatayım yaşadığım diyalogları:
    Biz evlenme işlemlerimizi yaptırırken kan değerlerim düşük çıkmıştı.
    Doktor sıkı sıkı tembihledi, kesinlikle tedavi olmadan çocuk yapmayın diye.
    Ben de niye böyle ısrarla söyledi diye bir kadın doğum uzmanına gittim.
    Kansızlık, bebeğin sinir sistemi gelişiminde olumsuz bir etkenmiş.
    Ve sinir sistemi ilk haftalarda oluşuyormuş.
    Yani nerdeyse hamile olduğumuzu öğrendiğimizde sinir sistemi oluşmuş olacak.
    Kısacası demek istediğim, kansızlık önemli önceden tedbir almak lazım.
    Bana bebek düşünmeden 3-4 ay önce gel dedi,
    sizin durumunuz daha farklı da olabilir ama kontrollü olmak lazım.

10. 12 Eylül 2010
  11. atlanta

atlanta Nedenböyleolduk Üye

Beğenildi:
    80
    Ödül Puanları:
    148
    Anladığım kadarıyla henüz bebek yok öylemi?
    hemoglobin 10.6 gelmiş. normalin biraz altı. 3 aylık bir demir tedavisiyle düzeleceğini umuyorum. benim hemoglobinim 9 gelmişti. 6 ay demir kullandımm. şimdi 12-13 civarı hemoglobinim var.
    doktorun zaten sana demir ilacı başlamış. gebe kalmanı engelleyecek ölçüde bi kansızlık söz konusu değil. gebelikte kan miktarın biraz daha düşecektir. bu fizyolojik zaten. kandaki su oranının artmasına bağlı oluşacak bu.
    ama tedavi görmezsen daha çok düşecek ve bebeğin beslenmesi bozulacak
    bilmem yardımcı olabildimmi?

12. 12 Eylül 2010
  13. pollyannaa

pollyannaa 1kral+1kraliçe+2 prenses Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Ben evlenmeden önce yapılan testlerde Talasemi (akdeniz anemisi taşıyıcısı şüphesi dediler) olduğumu öğrendim. Hamile kalmadan önce folik asit hapına başladım ve 9 ay doyunca içmeme rağmen kan değerlerim hiç normal seviyeye gelmedi. Kızım çok şükür gayet sağlıklı dünyaya geldi ve şuan maşallah 13 ayını doldurdu. Yani vitaminler bana yaramasa da kızıma yaradı. buna şükür.

14. 12 Eylül 2010
  15. kad_er

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    kızlar hepinize çok teşekkür ederimm,,,

16. 12 Eylül 2010
  17. kad_er

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146

aminn canım inşlh,,,çok teşekkür ederim,senin hemoglobin ne kadardı canım?sanırım şuanda hamilesin ,Allah yardımcın olsun canım,

18. 12 Eylül 2010
  19. kad_er

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146

öncelikle cvp için çok teşekkür ederim canım,Allah sizinde gönlünüze göre versinn...
    evet canım henüz bebek yok,istiyoruz artık,inşlh benimde düzelir,düzenli olarak ilaçları kullanmaya başladım,1 ay sonra kontrole gidicem,ilçlar değerlerimi yükseltmişmi diye,,,eğer bir yükselme varsa bebiş çalışmalarına ozaman mı başlasam diyorumm,,,