Gebelikte karin catlaklari ne zaman baslar?

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve mehay tarafından 25 Haziran 2009 başlatılmıştır.

25 Haziran 2009
    Konu Sahibi : mehay
  1. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    kizlar gebelikte karin catlaklari kacinci haftada baslar genelde sizde kacinci haftanizda basladi ve catlak olusurken hissettinizmi yoksa bakarakmi kontrol ettiniz catlak olusan bolgelerinizi....
    bir arkadasim goguslerindeki catlaklari hissetmis fermuar aciliyormus gibi bisey oldu biri cizik atar gibi dedi ..bir bakmis catlamis hemde derin derin...

2. 25 Haziran 2009
  3. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    çok ilginç ya:KK43: ben 3,5 aylık hamileyim daha çatlağım yok ben de merak ediyorum bu konuyu.ama şimdiden beyaz vazelin kullanıyorum tüm vücuduma.doktorlarda 6 aydan sonra krem veriyorlar ama bilemiyorum ki kişiden kişiye değişir sanırım.benim annemde var bayağı doğumdan kalma.bir de beyaz tenliyim allahtan kilo almadım hiç.6 aydan sonra nolur bilmiyorum off of.

4. 25 Haziran 2009
  5. brcsrkn

brcsrkn annesinin kuzusu Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    ben bakarak anladım ama çatlama seslerini kimi duyuyormuş oda son aylarda

6. 25 Haziran 2009
  7. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    cok normal catlaginin olmamasi zaten 6. aydan itibaren basliyormus canim....vazelin kullanma ama iyi degilmis...
    hadi yaaa:1shok::1shok:

8. 25 Haziran 2009
  9. eftelyaaa

eftelyaaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende duymuştum ama ses değil hissediyorsun böyle bir yerinde sanki cız ediyor.ben 36. haftamdayım ama daha yeni başladım çatlamaya bol bol su içince az çatlıyorsun birde çatlaklar genetik annende çoksa sendede öyle olacak.

10. 25 Haziran 2009
  11. sekercik

sekercik oğlumun kardeşi gel gel:) Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    ben de 5. ayımdayım göğsümün biri çok acıdı kaşındı böyle ilk belirti kaşınmaymış dr krem önermişti lireac mı ne adı onu sürdüm allahtan geçti ama artık düzenli kullanıyorum göğüs bacak karın için. siz de alın başlayın badem yağı filan da öneriyorlar ama tüylenme yapıyormuş sanırım bebe yağı da çok yapış yapış ben en pratik krem diyorum dokunamıyosun anlıyorsun zaten ama ben ses duymadım... bol su için. tek çare bu.

Chanelshanti bunu beğendi.
  12. 25 Haziran 2009
  13. D-GABBANA

D-GABBANA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    ben 41.haftamdayım ve çatlağım yok çok şükür.başından beri Lireac ve bebe yağı kullanıyorum ve delı gibi su içiyorum.

14. 26 Haziran 2009
  15. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    canim malesef annem vefat edeli 20 seneyi gecti onu bilemiyorum ama kizkardesim cok kilo almisti heryerinde oldu onun...
    yok canim bende badem yagini tuylenme yapar diye kullanmiyordum ama alakasi yok hic tuylenme olmadi olanlarda yagdan degilmis zaten gebelikte degisen hormonlardan oluyormus...ama su icemiyorum eskisi gibi yanarim yanarim ona yanarim su icince midem bulanmaya basliyor...
    insallahda olmaz canim ama kimisi dogumdan sonra ortaya cikiyor diyor dogumdan sonrada sonuclari yazarsan sevinirim anlasilan az kalmis....

16. 29 Haziran 2009
  17. cats

cats Guest

Ben hiç çatlak sorunu yaşamadım. Bu biraz genetik ama arkadaşlara tavsiyelerim de olacak:
    Bol bol sıvı tüketin.
    Tatlı aşeriyorsanız meyva yemeye çalışın.
    ve de
    cildi nemli tutun...

Ben kayısı yağı, biothermin çatlak kremi ve Bepanteni değişik evrelerde kullandım.

18. 29 Haziran 2009
  19. cmr

cmr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben 30. haftamdayım. henüz karnımda hiç çatlak yok, ama bacaklarım ve göğüslerim çok çatladı. bebe yağı kullandım ama bi işe yaramadı bu bölgelerde. yani bu genetik bişi, olucaksa oluyo, kremler falanda bi yere kadar, çok kilo almamak lazım.

Nayara bunu beğendi.