gebelikte kilo alımı sorunum

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve gulceonur tarafından 3 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

3 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : gulceonur
  1. gulceonur

gulceonur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar 27 haftalık hamileyim önceki kilom 57-58 di. 15 kilo aldım zararı olan hazır kızarmış yada hamur işi asla yemiyorum ekmek pilav makarna gibi besinleri de çok tükettmediğim halde kilo alışımın önüne geçemiyorum çok kilo aldım ayaklarım da şiş ayakkaılarım olmuyor görüntü olarak aşırı kilo almış gibi durmuyorum ama vücüdum çok çirkinleşti.bu durumlar geçici mi kalıcımı bilgisi olan yardım ederse sevinirim. şu anda cinsel hayatta bitmiş durumda doğumdan sonra da böyle kalırsam yine bitik kalır sanırım.

Son düzenleme: 3 Temmuz 2010
  2. 3 Temmuz 2010
  3. gyshnky

gyshnky Zeynep Beren hoşgeldin Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Canım benimde bir tanıdığım senin kilolarda hamile kalıp 90 kilo ile doğum yaptı .yaklaşık 35 kilo falan almıştı.Fakat sonra gayet güzel kilo verdi... Sanırım bazı bünyelerde bu şekilde oluyor.

4. 3 Temmuz 2010
  5. gulceonur

gulceonur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    inşallah öyledir canım ya teşekkür ederim cevabın için sonrasında kolay veriliyorsa canımı boşyere sıkmam

6. 3 Temmuz 2010
  7. imperiam

imperiam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    bende senin gbi 53 kiloyla başladım ama şuan 75 kilo oldum malesef ve doktorum geçen hafta beni uyardı porsiyonlarını küçült die hem doumum zor olurmuş hemde çok zor verirmişim sınır hamilelikte 16 kilo fazlası yük oluo ve bnmde ayaklarım o yzden çok şişti 35.haftamdaım dr. bol bol yüz ve yürü dedi yüzmeye başladıımdan beri ayaklarm normal gbi şuan...

8. 3 Temmuz 2010
  9. norsis

norsis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Valla arkdaşım hep sölüyorum çok zor oluyo ama hamileler için diyetisyen kontrolünde özel beslenme diyeti uygulayabilirsin,maddi olarak külfet oluyo ama yapacak bişe yok,ben zorunlu olarak başladım bu diyete,ama şimdi memnunum..7 ayım bitti,ben 6,5 kilo aldım..Üstelik diyete başlamakta geciktim bile..Yani kısacası diyete başladığımdan beri sadece yarım kilo aldım..
    Birde bunu kafana takma,kilo verirsin,herkes senin gibi,öle 10-12 kiloyla doğum yapan sayısı azınlıkta..Birde meyvenin fazlası bile kilo yapıyo,3 ana 3 ara öğün şeklinde beslen,ara öğünlerde süt+ 1 adet meyve ye,porsiyonlarını küçült ve beyaz ekmek un tuz şeker katı yağ bunların hepsini hayatından çıkart..Dediğim gibi zor oluyo uygulamak ama sağlığımız için hepsi..

10. 3 Temmuz 2010
  11. bozo85

bozo85 Banane, sanane:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    198
    çok mu tuz tüketiyorsunuz acaba şişlik o yüzden olmuş olabilir
    ben de öyle hamur işi kızartma yemiyorum(istesemde yiyemiyorum midem bulanıyor kokusundan bile)
    ekmeği kahvaltıda yiyorum bi tek ben de nasıl hızlı kilo alıyorum anlamıyorum

12. 5 Temmuz 2010
  13. yELiiizz

yELiiizz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bi arkadaşım 30 kilo aldı üstelik doktor kendisi ama 6 aya kalmadan hepsini verdi umarım sen de verirsin üzülme çok ta diyet yapılmamalı hamileyken yaa.tuz yeme işte başka ne olur ki zor yanii. ben de yiyorum hem de nasıll:))))))

14. 5 Temmuz 2010
  15. cicekcik

cicekcik 02.08.10 Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    146
    bende senin gibi çok çok yemediğim halde ilk 28 haftada aldım alacağımı canım 15 kilo :))) bir ara birden alınca bir tipsizlik çöktü ama sonradan düzene girdi hatta çoğu kişi yok çok almamışsın demesine rağmen şu anda toplamda 18 kilo almış bulunuyorum ama son iki aydır ayda birer kilo aldım durdu hızlı kilo almam seninde durur son aylarda doktorum bana et ağırlıklı beslen dedi sebzeyi çiğ salata olarak ye dedi cidden ondan sonra durdu kilo almam et ağırlıklı besleniyorum ki tatlı yiyorum benim kilo almamdan tatlı sorumlu sanırım gerçi hamile kalmadan önce çok zayıftım tatlı yine çok tüketirdim almazdım kilo hamilelikte işte bünye değiştiğinden azda yesen yarıyo kimine her bünye başka merak etme durucaktır doğumdan sonrada veririz kilolarımızı dert etme canım sağlıklı olsunda bebişlerimiz kilo dedin nedir ki:)))

16. 5 Temmuz 2010
  17. tuvanna07

tuvanna07 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım bu bünye ve yapı meselesi bende gebeligimde çok kilo aldım 56 hamile kaldım ve 85 le doguma girdim 25 gün oldu dogum yapalı hastaneden ilk çıktıgımdA 78 idim dün sabah çıktım tartıya 69 olmuşum çogu şişliktir doktorumla görüştüm bu normalmi die evet normal demekki ödemlerin inmiş dedii

18. 5 Temmuz 2010
  19. deryaevren

deryaevren Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    41
    bende 20 haftalık hamileyim 74 kilo ile hamile kaldım şu an 69 kiloyum bebeğim kilo alıyormuş ben veriyorum

icell_84 bunu beğendi.