Gebelikte Kizamikçik Hakkinda...

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve XOXYKXUX_KAYRA tarafından 26 Haziran 2008 başlatılmıştır.

26 Haziran 2008
    Konu Sahibi : XOXYKXUX_KAYRA
  1. XOXYKXUX_KAYRA

XOXYKXUX_KAYRA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selam arkadaşlar bundan 1 ay önce hamilelik düşündüğüm için genel kontrollere gittim...kan tahlillerimde kızamıkçık geçirmediğim ve kızamıkcığın gebelerde tehlikeli bi hastalık olduğunu soyledi doktorum... aşı olmam gerektiğini ve 6 ay hamile kalmamam gerektiği soylendi bide...kızamıkçık gebeliğin ilk 3 ayında geçirilirse bebekte doğumsal sakatlıklara sebep oluyomuş ve bende korktuğum için aşı yaptırdım... sitelerden araştırdığıma göre aşı olanların en az 3 ay hamile kalmaması diyo...benimde hiç sabrım yok....zaten yumurtlama sorunumda var 6 ay beklemek istemiyorum...acaba böyle bi sorunla karşılaşanınız oldumu yada bilgi sahibiyseniz görüşlerinizi bekliyorumm...:sm_confused:

2. 26 Haziran 2008
  3. betxuxl19

betxuxl19 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    arkadaşım zaten iğneyi olmuşsun vucuduna o virüsü aşıyla almışsın kesinlikle sorunlu olur yani bu durumda gebelik düşünemezsin kesinlikle bi hata yapma keşke vurunmasaydın o zaman düşünebilirdin...bekle bence:1shok:

4. 27 Haziran 2008
  5. XOXYKXUX_KAYRA

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    BETÜLCÜM ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM CEVABIN İÇİN AMA BENİM SABRIM KALMADI YANİ Bİ ÇOK SİTE 3 AY DERKEN ENFEKSİYON HASTALIKLARI DOKTORUM 6 AY DEDİİ....BEN ONA TAKILIYORUM...YANİ BU AŞI 3 AY İÇİNDE BAĞIŞIKLIK SAĞLIYORSA BEN NİÇİN 6 AY BEKLEYEYİMM...ZATEN YUMURTLAMA SORUNUMDA VARMIŞ senağlama OOOFF....OOOOFFF

6. 28 Haziran 2008
  7. betxuxl19

betxuxl19 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    benim drum bana eğer aşı yaparsak 3 ay demişti bence bide başka dr ye git...yerimseniben

8. 28 Haziran 2008
  9. mesages

mesages Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ya sorma bizde bebiş düşünüyoduk kontrole gittim tahlillerde kızamıkçık pozitif çıktı daha gitmedim doktora ama bende çok merak ediyorum ne olcak diye...

10. 28 Haziran 2008
  11. XOXYKXUX_KAYRA

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    CANIM PEKİ SEN AŞIYI OLMUŞMUYDUN ....:uhm:

12. 28 Haziran 2008
  13. XOXYKXUX_KAYRA

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    TATLIM KIZAMIKÇIK yani diğer adıyla RUBELLA eğer tahlilerinde pozitif çıktıysa bu kızamıkçığa karşı bağışıklığının olduğunu gösterir. yani aşıya gerek kalmıyo diye biliyorum....:KK46:

14. 28 Haziran 2008
  15. Winston

Winston EGE & ECE Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bence aceleyle bişey yapma allah korusun bebeğinde zararları olurmuş bak kendinde biliyosun bi ömür boyunca onu çekeceğine bi 6 ay bekle hiç olmazsa ilerde vicdan azabı çekmezsin