gebelikte kusmanın,öğürmenin bebeğe zararı varmı???

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve PembePanter tarafından 14 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

14 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : PembePanter
  1. PembePanter

PembePanter Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba kızlar.ara ara şiddetli miğde bulantılarım kusmalarım ve öğürmelerim oluyo.ve çok zorlanıyorum.normalde kusma özürlüyüm şimdi dahada kötü oluyorum.öğürürken nefesim gidiyo karnım kasılıyoo kötü oluyorum baya.acaba bunun zararı olurmu bebeğe.benim gibi olanlar neler yapıyorsunuz???

2. 14 Temmuz 2008
  3. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    Bizarari olmaz .yere çömelmiş vaziyette kusarsan belki karin kaslarini daha az zorlamiş olursun şekerim

4. 14 Temmuz 2008
  5. baby nurse

baby nurse izmiri çok özlüyor.... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bebeğe bir zararı olmaz ama bulantılar ve kusmalar eğer çok fazlaysa nedeni araştırıldı mı?eğer çok fazlaysa destek alman gerekebilir canım doktorunu uyar

6. 14 Temmuz 2008
  7. flapy

flapy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bulantı ve kusmalar hafif dereceli ise gebeliğin ilerlemesiyle kaybolur. Bebeğe herhangi bir etkisi olmaz. Ama şiddetli ise bir doktora gözükmeni öneririm.

8. 14 Temmuz 2008
  9. dilruba_diba

dilruba_diba Guest

bendede aynı şekilde oluyordu hatta bazen aralıksız istifar ediyordum.bazen nefes alamıyacak duruma geliyordum doktorum hiçbir şey olmayacagını yere diz çöküp o şekilde istifar etmemi önermişti.
    korkma sende canım bişey olmaz ALLAH büyük....

10. 14 Temmuz 2008
  11. Movenpick

Movenpick suzi19 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimde ayni sekilde karnim kasiliyodu bence diz üstü durarak istifar edersen ii gelir ben böyle yapiyordum ama gebeligin ilerleyen zamanlarinda kayboldu zaten simdi rahatim Allahima sükür

12. 14 Temmuz 2008
  13. PembePanter

PembePanter Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    saolun kızlar yorumlarınıza.içim rahatladı.çok çok her dakika değil ama sabahları kahvaltıdan sonra şiddetli oluyo ve sonra geçiyo.genelde yemeklerden sonra bide bazı kokulara karşı özellikle soğan doğradığım anda hemen başlıyo.allah yardımcımız olsun beterin beteri vardır.buna şükür

14. 14 Temmuz 2008
  15. BeyazLilyum

BeyazLilyum diplomalı uzman ev hanımı Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    valla benim diz çökmeye vaktim olmuyor.ben çok kusuyorum ama benim ailede hep böyle olmuş şimdiye kadar....yediğim hep dokunuyor ya da midemi bulandırıyor....boğazım tahrş oldu artık...
    uzman tv de dinledim dün 4 aya kadar hiç bişey yiyemesek bile çocuğa hiç zararı olmazmış...dert etmeyelim..ablam,arkadaşım 4 5 ay ustu ama çok sağlıklı doğumlar yaptılar

16. 14 Temmuz 2008
  17. bride_

bride_ vARmı NaZo GibiSİ Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    106
    ben ilk 3 ay hergün 2 defa kustum sonunda hiç yemek yiyemez hale geldim, ve doktorumun söylemesiyle emedur almaya başladım.Biraz hafiflemişti.

18. 17 Temmuz 2008
  19. yasel

yasel utkum iiki varsin Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    selam arkadaşım ilk haftalarda benimde çok şiddetli bulantılarım oldu doğru dürüst hiçbişey yiyemiyodum yiyemediğim içinde halsiz kalıyodum doktorum emedur verdi şuan 3 aylık hamişim bulantularım hememn hemen geçti çok şükür şimdi sadece sabahları hafidf oluyor allah hepimizin yardımcısı olsun çok zor oluyor