gebelikte lüzumsuz takıntılar,kuruntular

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve çisemim tarafından 22 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    22 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : çisemim
  1. çisemim

çisemim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar merak ettiğim bir şey var.ben hamile kaldığım günden beri sürekli endişe yaşıyorum.belki gebeliğimi zor elde ettiğim içindir.gebeliğin başında düşük tehlikesi yüzünden tedavi gördüm,ne olacak diye hergün üzüldüm.sonra ikili ve üçlü test riskli geldi aminiyosentez yaptırıcam diye üzüldüm.şükür sonuç temiz geldi.ama şimdide gebelikle ilgili her olumsuzluğu duyduğumda bendede olurmu diye saplantı yapıp üzülüyorum.
    mesela en son takıntım toxoplazma bağışıklığım yok ALLAH KORUSUN bulaşırmı diye stres yapıyorum.bunca yıl olmadı ama 4 ay için takıntı oldu.
    sizdede varmı böyle gereksiz takıntılar yoksa ben mi çok takıntılıyım?

2. 22 Temmuz 2008
  3. maytap80

maytap80 varmı aşktan öte? Pro Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    148
    bende o kadar takıntılıyım ki benim gibi bitane daha varmı acaba merak ediyorum.dün ayrıntılıda dru da çileden çıkarıyodum az daha parmaklarını say yüzünü göster adamters ters baktı bana ilk doğummudedi hayırrrrrr dedim endişelenmem için ilkmiolması gerekiyoallah allah:1closedeyes:

4. 22 Temmuz 2008
  5. çisemim

çisemim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hem çok tatlı hemde çok haklısın

6. 22 Temmuz 2008
  7. ---***AppLE***---

---***AppLE***--- Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benımde var bazı endıselerım bebgım saglıklı olucakmı ? dogumda aksılık cıkarmı ? bebgıme bakabılecekmıyım? iyi anne olabılecekmıyım? bunun gıbı kafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

8. 22 Temmuz 2008
  9. çisemim

çisemim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    acaba bizi bu endişelerden kurtarabilecek bir formül bilen varmı.
    bu konuda genellikle yoga yapılması öneriliyor ama ben denedim yogaya oturduğum zaman beynimi boşaltmam gerekirken aksine normalde aklıma gelmeyen şeyler bile aklıma geldi.anlayacağınız ondanda hayır yok

10. 22 Temmuz 2008
  11. kurt

kurt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar benimde takıntın iyi anne olabilecekmiyim. bebeğime bakabilecekmiyim. ona karşı sabırlı olabilecekmiyim.herkes onu sevmeye öpmeye kalktığında sabırla bekleyebilecekmiyim.ayrıca birde en büyük takıntım aldığım kiloları verebilecekmiyim

çisemim sen bu toxoplazma konusunu kafaya çok takmışsın. kendine dikkat et. kedi köpek , çiğ et ten uzak dur. allahın izniyle bişey olmaz. bana 16 yıl önce bulaşmasının en büyük nedeni balkona kedilerin gelmesi tabiiki bende balkona çıktığım için onlardan bulaştı. gerçi kedi sevdiğim falan yoktu ama gezdiği yerlerden bana da bulaştı canım. ama bunları kafana takıpta hamileliği zehir etme kendine.

12. 22 Temmuz 2008
  13. çisemim

çisemim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kurt aslında haklısın olumsuz şeyleri kafama çok takıyorum. iyiyi, güzeli çağırmalıyızki o gelsin.herşeyin kötüsünden ALLAHA sığınırım.
    sanıyorum annelik duygularımız daha bebeklerimizi görmeden başlıyor.kendime birşey olacak diye korkum yok tek derdimiz ,sadece kuzularımızı korumak.demekki annelik tam olarak böyle birşey

14. 22 Temmuz 2008
  15. polipe

polipe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Kızlar hepiniz çok haklısınız kuruntu etmeyecek gibi değil sonuçta bi mucizeyi içimizde taşıyoruz.Hepimiz farklı farklı yerlerdeyiz haliyle eğitimlerimiz kişiliklerimiz farklı farklı ama ben burda müslüman olan arkadaşlarımıza hatta gayri müslim olan arkadaşlarımızada bol bol dua ve şükür etmelerini öneririm.Çünkü bebişlerimiz önce Allaha sonrada bize emanet inanç güzel birşey yoga Allah inancının olmadığı topraklarda o insanların relax olup huzur bulmaları için uyguladıkları br öğreti.Ama Allah inancı olan insanlarda dini ne olursa olsun böyle bir eksiklik yok şükürler olsun en iyi meditasyon bence dua dır.Yani bende işe yarıyor umarım sizdede yarar

16. 22 Temmuz 2008
  17. seha

seha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    takıntılar bende de var.biri kötü bişey diyince acaba bende de olur mu keşke demeseydi diyorum.bence böyle olması normal.bebeğimizi istiyoruz ama bir gün sonrasını bile bilemiyoruz.korkularımızın kaygılarımızın olması normal.bende polipe gibi düşünüyorum.aklıma hemen hasbunallahu ve nimel vekil (allah bize yeter o ne güzel vekildir) geliyr ve tekrar ediyorum.beni de bebeğimi de yarınımı da bilen O.bize hükemden O.dua edip rahatllıyorum.bebeğime de Rabbime de 1 adm daha yaklaştığımı hayal ediyorum.sonuçta 1 adım gelene 10 adım geleceğini,yürüyerek gelene koşarak geleceğini söylüyor Rabbim.
    denemesi bedava...yerimsenibenyerimseniben

18. 22 Temmuz 2008
  19. doriadora

doriadora Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    hamilelikte oluyor böyle şeyler.sanırım hormonlarla ilgili bir durum.normalde rahat ve sakin bir insan olmama rağmen hamileyken ben de bir sürü şeyi kafaya takıp,kuruntu yapıyordum.tabi en başka da bebeğin sağlığıyla ilgili konuları.hatta size en uç kuruntumu söyleyeyim.hamileliğimin son aylarında bebeğim karnımda kıpıdadığı zamanlar bazen aklıma şu yaratıklı bilimkurgu filmleri gelirdi.hani kadın hamiledir ve karnında alien vardır.her zaman olmazdı ama bazen öyle bir hisse kapılırdım.sanırım kuruntunun en uç noktası bu olsa gerek.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.