Gebelikte mantar enfeksiyonu yaşayanlar,geçirenler bakın lütfen..:(

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve 19KasimBhr tarafından 14 Nisan 2008 başlatılmıştır.

14 Nisan 2008
    Konu Sahibi : 19KasimBhr
  1. 19KasimBhr

19KasimBhr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar merhaba....

Yaklaşık 4 gündür aşırı kaşıntım var evliliğimin ilk aylarında da olmuştu doktorum travacort krem vermiş ve geçmişti.Şimdi yine nüksedince bugün aldım kremi fakat gebelikte kullanılabilirliği hakkında şüpheye düştüm..

Gebeliğinde travacort krem kullanana var mı???Bebeğime ters bi etki yapar mı acaba yaa:uhm:

2. 14 Nisan 2008
  3. ayshxixnce

ayshxixnce mis kokulu Defnem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kremle ilgili bişey diyemiycem ama ufak bi öneride bulunmak istiyorum..burada diğer arkadaşların yazdığı tavsiye ile denedim ve mantardan kurtuldum.geçen hafta yaşadım bu sorunu bende gündüz çalıştığım için yapamadım ama sabah sirkeli akşam karbonatlı su ile yıkadım şuan rahatım kurtuldum sanırım.eğer krem kullanamazsan bir dene derim.

prettywoman89 bunu beğendi.
  4. 14 Nisan 2008
  5. nisa77

nisa77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    bende de mantar var ama akıntı şeklinde ben bir türlü kurtulamadım.okadar tedavi ama hep tekrar ediyo.şuan hamilelikte de aynı şey devam ediyo.dr bi fitil verdi daha kullanmadım.peki bu sirkeli su hamilelikte de yapılıyomu.zararı var mıdır

brc06 bunu beğendi.
  6. 14 Nisan 2008
  7. Gkcn

Gkcn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    ben de yaşadım bu sorunu sirkenin faydası oldu.ayrıca dr kontrolu dışında ilaç kullanmak doğru değil.

8. 14 Nisan 2008
  9. 19KasimBhr

19KasimBhr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    bende sirkeyi deneyeyim o zaman ya peki bu sirkenin miktarı ne kadar olucakk???günde bir kere mi uygulanacak?

10. 14 Nisan 2008
  11. ezozgun

ezozgun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    mantar sorununu bende yaşadım yoğun akıntı ve ara ara kaşıntım oluyordu hatta ilişki sonrasında eşimede kaşıntı yapıyordu, doktoruma danıştım hamilelikte olabileceğini söyledi, pimafucin isimli bir fitil verdi yaklaşık beş gün kullandım iyi geldi şu an hiç bir sıkıntım yok... yanlız gece yatarken kullanılmasını tavsiye ederim çünkü fitil kaşıntı yapabiliyor...

12. 14 Nisan 2008
  13. ayshxixnce

ayshxixnce mis kokulu Defnem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    çocuk için zararlı olurmu olmazmı ona bişey diyemem.belki doktor sakıncalı görebilir o konuda yorum yapamıycam ama zaten sadece dıştan yıkıyorsun..ben yarım litre kadar suya bir kaşık kadar sirke koyuyordum..yine o kadar suya bir çay kaşığı kadar karbonat koyarak denedim..

14. 14 Nisan 2008
  15. EU1

EU1 Guest

ben dede kısa süre oldu günlük ped kullanmayı bıraktım sürekli sadece su ile yıkadım geçti. dr banada travacort önerdi plesentaya geçmiyor dedi. bence kötüyse ilacını kullan. ama günlük pedler yapıyo ben ce onun yerine havlukağıt kullan faydası olur...

16. 14 Nisan 2008
  17. EU1

EU1 Guest

ben dede kısa süre oldu günlük ped kullanmayı bıraktım sürekli sadece su ile yıkadım geçti. dr banada travacort önerdi plesentaya geçmiyor dedi. bence kötüyse ilacını kullan. ama günlük pedler yapıyo ben ce onun yerine havlukağıt kullan faydası olur...Şeniz

18. 14 Nisan 2008
  19. 19KasimBhr

19KasimBhr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    canım senle hemen hemen aynı dönemdeyiz yenimi oldu sende mantar?Bende sürekli arıyorum doktorumu sormak için muayenede olduğu için cvp vermiyor yakafamçokkarıştı