gebelikte mide bulantıları yardımmm

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve patasana17 tarafından 5 Ekim 2008 başlatılmıştır.

5 Ekim 2008
    Konu Sahibi : patasana17
  1. patasana17

patasana17 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Aradaşlar 10 haftalık hamileyim ve mide bulantılarım yüzünden hiçbirşey yiyemiyorum. Sürekli kusuyorum ve artık çok halsizim. Kraker, lebleli hiçbir faydası yok. İlaaç da önermiyor doktor ilk 3 aydan önce. Serum falan yiyen var mı? Bbebeğe bişey olur mu? bESLENemiyorum çünkü. Yardım edin ya. Ne yapabilirim?

2. 5 Ekim 2008
  3. batuhanim

batuhanim 1 prens 1 prenses annesi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    valla canim normalinde bulanti icin ya hap verir doktor yada damla
    bence senin doktorda is yok
    ayrica serum verseler bisey olmaz hamile oldugunu bildikleri vakit ona göre ilac hazirliyorlar
    o yönden hic korkma
    ayrica beslenir bebegin merak etme okadar cok hamilelikte kusma bulanti nedeniyle yemek yemeyen insan varki bu konuda canini sykma
    ama bence doktorunla tekrar konus dedigim gibi ya bir damla yada hap vermesi gerekir

bide doktorun 3. aydan önce önermiyor diyrosun peki nezaman öneriyor canim zaten bulanti felan genelde ilk 3 ayda olur valla doktorun sasirtti beni acikcasi
    insallah herseyin normal ilerler canim

4. 5 Ekim 2008
  5. TUANAY

TUANAY Allahım şükürler olsun Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    cnm ginger isminde doğal bir mide bulantısı ilacı var,hamilelere öneriyorlar.Ablam kadın-doğum uzmanı.Her zaman bunu reçeteler,hiç bir sorunda olmadı.Günde 8 taneye kadar alabiliyorsun.İçinde zencefil var kapsülün sadece ama çok etkili

6. 6 Ekim 2008
  7. berbeto

berbeto Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benimde mide bulantılarım oluyodu.banada ilaç vermedi doktor.zorlada olsa aç kalma oda insanın midesini bulandırıyor.kayınvalidem emekli hemşire uzun süre aç kalma derdi bana hep.zorlada olsa yemek ye

8. 23 Temmuz 2014
  9. ANAYIMBEN

ANAYIMBEN Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Metaid şurup verdi doktor bana biraz olsun iyi geliyor bende 7+3 hamileyim dünyam karardı bu mide bulantıları ve usmalardan seni anlayabılıyorum bu şurubu deneyebılırsın doktoruna sor istersen ben kullanıyorum günde 3 ölçek:KK49:

10. 23 Temmuz 2014
  11. Pbb

Pbb Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    384
    Ödül Puanları:
    88
    Bugun 8+3 um. Bu haftaya kadar pek bulantim olmadi ama hep dikkat ettim. Yataktan kalkmadan yedim, bol su ictim, sik sik az az yedim, hic agir seyler yemedim. Idare ettim ama 3 gundur hic biri fayd etmedigi gibi su icmeyi birak vitaminimi bile icemiyorum. 14 haftadan sonra gecer diye okudukca karamsarliga kapiliyorum. 6 hafta daha bu sekilde nasi gecer.. Bir de calisiyorum. Bugun sabah tesaduf radyoda bir doktora denk geldim. Bebegin sinir sistemi gelisirken bulanti olur yapacak bisi yok. Mutlu olmaniz gerekir diyodu. Biraz kendi kendime ve bebegime bulansin sorun etmicem dedim ama bulanti baslayinca dunyam karariyorr... Offf allah yardimcimiz olsun. Saglikla bebeklerimiz gelsin de butun bu yasananlari unutalim insallahh...

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

12. 23 Temmuz 2014
  13. Pbb

Pbb Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    384
    Ödül Puanları:
    88
    Kizlar doktorumla gorustum. Istirahatin cok faydasi oluyor bulantilarin hafiflemesinde dedi ama tabi calistigim icin cok mumkun degil. Eleviti yarim al dedi cunku agir metaller varmis icinde bulantiyi tetikler dedi. Bir de zofer 4 mg lik hic bir zarari yok gunde 2 hatta 3 tane al rahatla dedi. Ama sivi almaya devam et ,3 hafta var gececek merak etme dedi ☺️moralim duzeldi. Belki sizlere de yardimci olur diye yazayim dedim.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi