Gebelikte Mide Bulantisi Yaşayanlar Yardim Lütfen

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve EYXSXAN0066 tarafından 17 Haziran 2008 başlatılmıştır.

17 Haziran 2008
    Konu Sahibi : EYXSXAN0066
  1. EYXSXAN0066

EYXSXAN0066 Oğluşunun Annesi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    arkadaşlar 6 haftalık hamileyim acayp çok mide bulantım var ne yesem çıkararıyorum progestan içiyorum onu bile çıkarıyorum tecrübeli arkadaşlar acil yardım edin neolur
  2. 17 Haziran 2008
  3. çaxgxla27

çaxgxla27 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    hayırlı olsun bebek canımm.keşke hamile olsam da benim midem bulansa....canım ya benim bugün 28.günüm hasta olmadım hala ama...işallah bakalım artık..bişiy soracam.benim bu ay ilk defa 4-5 gün önce karnımı sol alt köşesine bi ağrı girdi.ben yumurtalıklarım mı üşüttüm naptım dedim ama hamile olabileceğimi söledi arkadaşlar..dün akşam da ağrı sağ alt köşeye geçti.bu sabah da ayaklarım ağrıyo..göğüslerimde ağrı var biraz.başka da bi belirti yok.sence erken mi daha belirtiler için.sen 3 haftalıkken nasıldı?
  4. 17 Haziran 2008
  5. serçecik

serçecik Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım bende 7. haftamdayım..bendede aynı şekilde mide bulantısı var.3 aydan sonra gecer dıyorlar..bakalım..her yedıgımı cıkarıyorum..serum taktırdı doktorumuz..o bırazcık iyi geldı..en azından direnclı oluyorum serum takılınca....zor bır durum
  6. 17 Haziran 2008
  7. TRAKYALI

TRAKYALI Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    sen daha cok yenisin dur bakalım anne olmak kolay değil hem onunda güzel yanları var ,hamilesin işte kız daha ne istiyosun,benimde 6. haftada başlamıştı 1 ay falan sürdü şimdilerde hafifledi 12. haftanın içindeyim.Bu arada çubuk kraker yiyebilirsin ben bi onu çıkarmıyodum birde mideni fazla doldurma açlığını kesicek kadar yee bırak birde mideni sakın boş bırakma 2 saat arayla kraker haşlanmış patates yada peynir ekmek ve ekşi elma yemeyi dene.aynı şeyide arka arkaya tüketme hemen çıkarırsın.geçmiş olsun
  8. 17 Haziran 2008
  9. siyah-beyaz

siyah-beyaz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    merhaba arkadaşlar benimde bulantılarım 4,5 ay sürdü yediğim herşeyi çıkarıyodum ama şimdi çok şükür geçti ne kadar kötü olduğunu çok iyi biliyorum benim dr bulantı için dramamine diye bir hap vermişti onu kullandım ve yağlı salçalı yemeklerden uzak durup kuru gıdalar yemeğe çalıştım ama yinede kusmam geçmedi aslında ne yaparsanız yapın fayda etmiyo o yüzden yememezlik yapmayın çünkü mide boş kalınca daha çok bulanıyo az ve sık yiyin midemizi boş bırakmayın merak etmeyin bebeğiniz iyi kusmalar onları etkilemiyo ilk üç ay bebekler annedeki stoktan besleniyolar unutmayın elinde sonunda geçecek bebişlerimiz için herşeye değer
  10. 17 Haziran 2008
  11. deryacelik

deryacelik Zuzularımmm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım benim hamileliğimde böyle çıkarmalarla geçti tam 5 ay sürdü mide bulantılarım ve çıkarmalarım ikiz gebelikti birde benimkisi.Ama doktorum bana bir ilaç verdi hamilelikte kullanılabilen bu bulantıları azaltıcı onu kullandım çok da rahat ettim.Tam anlamıyla geçmiyor belki ama beni rahatlatmaya yetmişti.
  12. 17 Haziran 2008
  13. gxuxlgibiyim

gxuxlgibiyim Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Hayırlı olsun canım sağlıcakla bebeğini kucağına alırsın inş. bende çok çektim o mide bulantılarından halada çıkarıyorum 25. haftamdayım ara ara devam ediyor ben çaresini bulamadım ne yaptıysam olmadı ne yapalım bebeğim sağlıklı olsunda
  14. 17 Haziran 2008
  15. bhk

bhk tiryakihobi.blogspot.com Pro Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    walla bulanacağı varsa çoğu zaman bir çaresi olmuyor...
    ben 4.ayıma girdim bıcak gibi kesildi cok şükür..
    az sabır ....
  16. 17 Haziran 2008
  17. SUNXIXXSX

SUNXIXXSX Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    benim hafif bulantılarla başlamıştı yemek düşündüğüm zaman midem bulanıyodu şimdi 12 haftalık hamileyim azalır diye düşünüyodum ama tam tersi şimdi yemek gördüğüm zaman kokusunu aldığım zaman midem bulanıyo ilk hamileliğimde böyle şeyler yaşamamıştım şimdi tuhaf geliyo sanki ilk defa hamilelik yaşıyo gibiyim
  18. 17 Haziran 2008
  19. PassioneLore

PassioneLore herkes haddini bilecek ! Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    6. haftada baslayan bulantılarım hıc kusmadan ama hıc de yemek yıyemeden 14.haftaya kadar surdu :çok üzgünüm:
    herkes gıbı yedıklerımı cıkaramıyordum ama 24 saat devam eden bulantılarım hıc kesılmedı :çok üzgünüm:
    cubuk kraker, yesıl eksı elma, lımonlu yagsız salcasız corba ıcmeye cok zorladım kendımı ama nafıle 1,5 ay ac gezdım :çok üzgünüm:
    ılac dahı kullanamadım ve bıldıgımız ıcme suyu herseyden cok mıde bulantısı yapıyordu
    15.hafta ıtıbarıyle kıraz yememle beraber kustum ve bır daha ne kıraz yedım ne de kustum :çok üzgünüm: