Gebelikte mide yanması

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve aysun444 tarafından 12 Ocak 2009 başlatılmıştır.

12 Ocak 2009
    Konu Sahibi : aysun444
  1. aysun444

aysun444 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yaklaşık iki haftadır hiç geçmeyen bir mide yanması mide ekşimesine benzer bir durumum var, ve sanırım 5 aydan sonra bir çok hamile bayanda görülüyormuş.
    Doktorunuzun önerdiği ilaç kullanmadan bu durumu hafifletecek bir yöntem var mı?

2. 12 Ocak 2009
  3. çedene

çedene papatya yüreğim Pro Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    BEBEGIN SACLANDIGI DÖNEM DERLER...

tıbbı bır acıklaması varmıdır bılmem.. besıncı aydan sonra bende de cok olmustu.. bebegımde saclı dogdu.

kendını cok dınleme,kuru yiyecekler ye baskada bır ılacı yok snırım..

4. 12 Ocak 2009
  5. aysun444

aysun444 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Midenin üst kısmındaki kapakçıkta gevşeme oluyormuş hamilelikte, e haliyle mide asidi yemek borusuna kaçınca bu şikayetlere neden oluyormuş. Olayın tıbbi açıklaması bu. Kendini çok dinleme diyosun ama hakikaten çok rahatsızlık veriyor, reflü gibi bişey.
    Bakalım belki hafifletecek bişeyler vardır,uygularım,zararsız olacak bitki çayı gibi; olmadı doktora ilaç yazdırıcam.

6. 12 Ocak 2009
  7. sema43

sema43 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benimde aynı sorunun var afedersiniz ağzıma geliyor ekşi su midem gövsümde sanki patates yedimmi daha çok oluyor ne yememem gerektiğinide bilmiyorum baharatlı şeylerde çok fazla yakıyor midemi her şey herşey ekşitiyor napıcaz bu sorunu bu arada bende 5 buçuk aylık hamileyim

8. 12 Ocak 2009
  9. çedene

çedene papatya yüreğim Pro Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    ilac mumkunse kullanma.. ve sabret . az kaldı saclı sacaklı bı bebe gelırse şasırma ama..

10. 12 Ocak 2009
  11. tazefasulye

tazefasulye Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    38
    Benim de aynı sorunlarm var. Doktor talcid, rennie ve gaviscon kullanabileceğimi söyledi. Fakat çok zorda kalınca kullanıyorum, yokda günde yarım şişe gavisconu ya da 1 plaka talcidi bitirmem gerekir.

İçinde tuz görevi yapan bir madde varmış, çok fazla kullanırsak o sakıncalıymış. Doktoruna da sor, ben 3 farklı doktora sordum, 3üde kullanabilirsin dedi.

Meyvelerin kabuğunu soy da ye, kabuğu oldukça asitliymiş, portakal yeme, ayva iyi geliyor bana mesela. Bir şey yedikten sonra hemen yatma. En az 10-15 dk dik konumda dur.

12. 12 Ocak 2009
  13. aysun444

aysun444 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Portakal evet daha fazla rahatsız edebilir ama tam mevsim meyvesi, çok faydalı. pooofff

14. 12 Ocak 2009
  15. canım ilaç kullanmamakta kararlıysan bunun sebebinin ne olduğunu düşün en çok baharatlı gıdalar miğde yanmasına sebeb oluyormuş ama her hamilelikte yaşanan şeyler bunlar bende oldu sadece dr'um bana 1 şurup yazdı ve şuan Allaha şükür iyiyim:CüvCüv:a.s.

16. 12 Ocak 2009
  17. SIMALYILDIZI

SIMALYILDIZI Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım benim aynı sorun bende de vardı. doktoru aradım rennie içebilirsin demişti ama ben ilaç kullanmak istemedim. aynı günlerde televizyonda bi doktor bundan bahsetti. 3 yudum soğuk süt için demişti onu uyguladım ve gerçekten işe yaradığını gördüm herkese tavsiye ederim. yani 1 bardak kadar fazla içmene gerek yok miden yandığı anda 3 yudum süt iç sende işe yaradığını göreceksin.

18. 13 Ocak 2009
  19. aysun444

aysun444 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Aaa enteresan deneyeyim, bakayım.. Çok teşekkürler