gebelikte migren

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve zarifeee tarafından 16 Ocak 2009 başlatılmıştır.

16 Ocak 2009
    Konu Sahibi : zarifeee
  1. zarifeee

zarifeee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar 12 haftalık hamileyim bugun doktara gittim çok şidetli baş ağrım oluyodu mide bulantısıyla beraber doktor migren olduğunu söyledi tahmin ediyordum minoset kulllanabilirsin dedi başka bişey yapamam dedi başım ağrıcak diye o kadar korkuyorumki dayanamıyorum ağrılara benim gibi hamilelikte migreni olan varmı ne yapmam gerekiyor

2. 16 Ocak 2009
  3. agxuxl

agxuxl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben 32 haftalık hamileyim bende migren hastasıyım ALLAH a şükür benim migren nöbetlerim hamilelikte pek olmadı zaten hamilelikte genelde geçiyormuş doktorum doğumdan sonraki 40 gün içinde şiddetli nöbetimin olabilecegini söylüyor oda kanamadan kaynaklanıyormuş ama pek agrı kesici almamaya çalış ben çok agrısa bile dayanmaya çalışıyorum

4. 6 Şubat 2009
  5. aysu99

aysu99 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hamilelikte gerçekten migren ağrıları geçiyormu arkadaşlar? bende migren hastasıyım eşimle bebek istiyoruz ama migrenden dolayı hamilelikten çok korkuyorum..migreni her ağrı kesici geçirmiyor siz neler yaptınız arkadaşlar?paylaşırsanız sevinirim.

6. 22 Mart 2009
  7. D-GABBANA

D-GABBANA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    ilk 3 ay ben de mahvoldum migrenden hatta kusma yuzunden 2 lt serum yedim.ama<çok şükür 3.aydan sonra bırden kesıldı ataklar.umarım bıdaha da hiiiiiiiiiiç olmaz.migrenı çeken bilir:KK43:

8. 27 Şubat 2013
  9. DEVA2013

DEVA2013 Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Bendede var migren. 6 haftalık hamileyim bugün sabahtan gözümü açar açmaz başladı. Mide bulantılarım sabah olurdu sadece. Bugün gün boyu sürdü. Inş. 9 ay böyle sürmez :KK43:

10. 27 Şubat 2013
  11. kzmrl

kzmrl Uğur Böceğim Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    benimde var ama hamilelkte migrenin iyileşme gösterdiğini okudum. hamile kalmadan önce her hafta neredeyse krizim tutuyodu, hamile kaldıkta sonra sadece birkere oldu ondada rüzgarda çok kalmıştım ondan etkilendim

12. 26 Aralık 2013
  13. sabunkokusu

sabunkokusu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    28
    Migren atağını hissettiğiniz anda şunları yapın: Başınızın ağrıyan tarafına buz torbası koyun. Ellerinizi buzlu su dolu leğene, ayaklarınızı da sıcak su dolu leğene batırın ve öylece kalıp rahatlamaya çalışın. Arkanıza yaslanıp gözlerinizi kapatın. Uyuyormuş gibi nefes alın. Yani ciğerden ve diyaframdan bereber derin nefes alın verin. Migren maalesef ki mide bulantısı ve asit de yapıyor. Bunun için de 1-2 avuç sarı leblebi yiyin. Bunları atağın başında yaparsanız faydalı olur, ilerlemiş bir ağrıyı da hafifletebilir. Herkese geçmiş olsun.

14. 26 Aralık 2013
  15. Sibelim84

Sibelim84 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2.411
    Ödül Puanları:
    238
    cnm ben hamılelığımde ne bulantı ne bişey yaşamadım çok rahattım ama senın gıbı ılk aylarda başağrılarım çok oluyordu. dr banada mınoset verdı.çok ağrırısa buz tutuyordum, patatesi soğutup tülbentle başıma koyuyordum işe yarıyordu.gececek bu gunler. umarım benım kadar rahat bır gebelık gecırırsın ınş