Gebelikte NAR zararlı mı?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Eceşimal tarafından 6 Ekim 2009 başlatılmıştır.

6 Ekim 2009
    Konu Sahibi : Eceşimal
  1. Ecexsximal

Ecexsximal mutluluk=eşim+kızım+oğlum Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar... 14 haftalık hamileyim. Ve canım aşırı derecede nar istiyor.. Son 1 haftadır hergün bi tane kocaman nar yedim. Sonra merak ettim bi bakayım gebelikte faydası nedir diye internete... Okuduğum yazılar beni çok şaşırttı.. Net bişey yazmamakla beraber hamilelere önerilmediği yazıyordu... Aklım karıştı gerçekten.. Bu kadar faydalı bir meyve hamilelere zararlı olabilir mi acaba? Bilgisi olan arkadaşlar lütfen yazsınlar... Gerçekten hem meraktayım hem de tedirginim... :sinifsinif:

2. 6 Ekim 2009
  3. brcsrkn

brcsrkn annesinin kuzusu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    valla canım şimdi bendetelaşlandım 35 haftanın içindeyim ama bende bi sürü nar yedim halada yiyesim var abartmadan yesek bi zararı olmaz die düşünüyorum ama gene de bi dr a sormak gerek

4. 6 Ekim 2009
  5. DearesT

DearesT Yalan...yalann... Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yemek değil de nara dokunmanın bebekte cilt lekelenmesi yatığını duydum ben...
    yemenin ne zararı olabilir bilmiyorum...ama şöyle düşünün, maydanoz da çok faydalıdır ama özellikle ilk 3 ay yasak...

6. 6 Ekim 2009
  7. Mntha

Mntha Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    hiç zararli olurmu canim nar'in ozellikle antioksidan icerdigini bebegin ilerde ki hastaliklari için basisiklik kazandigi duymustum ben ozellike bunun için alip tuketiyorum nar'i..

8. 6 Ekim 2009
  9. EU3

EU3 Guest

akannehirDoktoruna sor istersen

10. 6 Ekim 2009
  11. Ecexsximal

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Doktorumla randevum 3 hafta sonra... Sırf bunun için de onu aramak istemiyorum...

Doktoruyla yakın zamanda randevusu olan arkadaşlar sorabilirler mi acaba bu konuyu?

Bana kalsa akşama kadar 4-5 tane nar yerim o derece canım istiyor.. Sanki susamışım gibi bir his.. Ama 1 taneyi geçmiyorum akannehir

Geçen yemekte bir kadın da, limonu soyup soyup yerken beni gördüğünde "limon yemek iyi değil" hamilelikte dedi... kafamçokkarıştı

Bunlara ne kadar da inanmak istemesem kendimi rahatlatmaya çalışıp paranoyaklık yapmamaya çalışsam da aklımın bir kenarında takılı kalıyor işte :eek:klava:

12. 6 Ekim 2009
  13. Ecexsximal

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben bi yerde okumadım veya duymadım ama mantık yürüterek dediğin kanıya vardım aslında... Kansere karşı bile en koruyucu meyvelerden biri nar... Bebeğe faydası olur bağışıklığıuı kuvvetlenir diye bol bol yedim... Suyunu falan tükettim taze olarak... Şimdi düştü içime bi kurt... İlaç yapımında da nar kullanılıyormuş... Ve güçlü kimyevi maddeler içerdiğinden hamilelere ve küçük çocuklara tavsiye edilmiyormuş kafamçokkarıştı okuduğum yazıda... :uhm:

14. 6 Ekim 2009
  15. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZIM Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    38
    hamileliğin ilk zamanlarında,şu aralarda limon, maydonoz, roka, nar gibi bir çok gıdamı aldım.hatta arada kokoreç bile yedim. doktoruma sormuştum bana sadece, çileğin ilk zamanlarında seçerek yememi söyledi, onun dışında hiç bir şeyi yasaklamadı. çileğin alerji yapıcı etkisi varmış, hormonlu olanlarda.bunun dışında saydıklarım dahil hepsini yedim. dokununca leke olabilir diyorlar, ete, çileğe, nara, ama ellerimizi yıkadık mı sorun yok. ciğer de mesela elleyip vücudumuza dokunursak bunun lekesi bebekte olurmuş.olan akrabam var.ne derece doğru bilemiyorum ona dikkat ediyorum ama.

16. 6 Ekim 2009
  17. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    12 sınde randevum var pzt gunu sorarım acıkcası bende merak ettım... cok severım nar ı yerım de oyle her gun olmasada...

18. 6 Ekim 2009
  19. bery

bery Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben de her gün nar yiorum.hiç aklıma bi zararı olabilceği gelmemişti çok tuafyaa.kafamçokkarıştı