gebelikte nasl besleniyorsunuz?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve telaxsxlxix tarafından 22 Kasım 2009 başlatılmıştır.

22 Kasım 2009
    Konu Sahibi : telaxsxlxix
  1. telaxsxlxix

telaxsxlxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sevgili arkadaşlarr benim 1 yaşında bir oğlum vvarr.ben hamile değilim ama sizlerin zamanında en önem verdiğim durum beslenmemdi.neler yiyior neler içiyorsunuz su ve sütü ne kadar tüketiyorsunuz peki bu tüketiminiz yeterli mi acaba bunu düşündünüz mü araştırdınız mı?gelecekte dğacak bebeğinizin sağlığının anne karnında başladığını unutmayınız.ben beslenmeme dikkat ederek çok sağlıklı ve gelişimi çok iyi bir bebek dünyaya getirdim bir yiecek içecek uzmanı oarak bitinn hamişlere yardımcı olabilirim.şimidide beğegimi aynı şekilde yetiştirmeye çalışıyorumm lütfen sevgili hamişlerr yediklerinize dikkat edin neyi ne kadar tükeketeceğininz çok önemli

2. 22 Kasım 2009
  3. esin21

esin21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    e canim yaz bari ne yiyosun..böle pek yardimci olamadin....ne yedinki??

4. 23 Kasım 2009
  5. telaxsxlxix

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    günde 2 su bardağı süt 2lt su bunlar olmazsa olmazlarr.canım her zaman tam buğday ekmeği yedim öğle arası bir kase yoğurt.ve bol c vitamini içeren meyvelerr başta kivi olmak üzere elma portakal mandalina.haftada 2 gün soomn balığı yedim haftada 2 gün mevsim sebzesi 2gün kırmızı et ve birgün tavuk yedim lütfen meyvelerin sularını değil kendilerini yiyinizz çünkü c vitamini içeren meyveler sıkıldıklarrında vitaminlerinin büyük bir kısmını kaybederler.6 aydan sonra sütü tam 1lt içmeye baladım.hamileliğimin son ayları yaza geldiği için bol miktarda kavun karpuz tükettim kavun ve karpuz vücuttan tuzun atılmasına yardımcı olur vee su eksiğinizi gideriir.vee kahvaltıdaa asla yumurtayı eksik etmedim hergün ben 2 tane yedim amaa bir tane yemek şart.anne sütünden sonra en büyük protein kaynağı yumurta.aklıma gelenler bunlarrr sorarsanız daha net cevaplayabiliirm

Son düzenleme: 23 Kasım 2009
  6. 23 Kasım 2009
  7. dilek23

dilek23 hayatımın anlamı oğlum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sana katılıyorum canım o zaman anlatta bilelim günlük yemememiz gerekenler neler?

8. 23 Kasım 2009
  9. telaxsxlxix

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    etleri ızgara sevdiğim için ızgara yedim ama toxopasmaya dikkat eger bağışıklığınız yoksa ete eşdeğer kurubaklagil tüketmeniz lazım yeşil mercimekk ıspak ve yogurt biir arada tüketmeyin hamilelikte en iyi ball akasya balısabah kahvatıınzda ben keçi peyniri ve kkaşar yiyiordum kaşarda bol kalsiyum varr keçi peynirindede d vitamini domates ve salatalık için ise zamanınıda yani mevsiimnde yiyin kızartmadan uzak durun

10. 23 Kasım 2009
  11. telaxsxlxix

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım yazdım sizlerin içn ama benim kola kahve sigara alkol mayonez ketçap alışkanlıklarım yoktu bunları bazı hamileller zor bırakıyorlarrr ama en önemlisi yumurta süt su balık

12. 23 Kasım 2009
  13. telaxsxlxix

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    birde hamileliğiniz ağer mevsimiie denk gelirse böğürtlen kemik güçlendiirci veishale karşı koruyucu

14. 23 Kasım 2009
  15. katuja

katuja Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım peki bunları kaçıncı aydan itibaren yapmaya başladın.ben 2. ayımdayım.etten ve tavuktan tiksiniyorum şu anda.genelde hafif sebzetürü şeyler yemek istiyorum.

16. 23 Kasım 2009
  17. sevdes

sevdes Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım hemen hemen benım de beslenme programında belırledıgım yıyecekler gercı daha hamıle degılım ınsallah,yalnız ben sabahları kahvaltıdan önce 1 bardak süt içeyim dıyorum fazla süt de kılo yapmaz mı benım kılo konusunda büyük takıntım var zaten ,sen kaç kıloyla tamamlamıstın canım
    benim sadece neskafem var onuda en fazla 2 fıncan ıcerım gunde başka alışkanlığım yok çay sigara,belkı de sigara içmediğim için hamılelıkte aşırı kılo alımım olmaz dıyorum çunku içenler bırakınca o surecte ondan dolayı da bır kılo artısı olmaz mı gecen gun yazılanları okurken aklıma geldi
    bir de yumurta yemesek olmaz mı ben pek sevmıyorum ya da sadece sarısını yıyebılıyorum diğer öğunlerde ona denk bırsey yesem
    kepeklı ekmek yıyorum tam buğday ekmeği bulamam kı burda mahrumıyetteız
    suyu çok içerim bir arkadasım hamılelıgınde çok su içmenın faydasını gordu şişlikleri olmadı son aylarda
    guzel bır baslık olmus bana da çok yararı olur teşekkur ederım canım

18. 23 Kasım 2009
  19. nubahar86

nubahar86 kızım abla oldu Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    canım çok güzel bir topik açmışsın çok bilgilendirici ama ben bunların çoğunu yiyemiyorum çünkü bende kan pıhtılaşması var et süt ve süt ürünleri yumurta yeşil yapraklı sebzeler anlayacağın kan pıhtılaşmasına sebep olan hiç birşey tüketmiyorum arada yoğurt yiyorum ama onuda ne korkuyla yediğimi bir bilsen ve ben çok üzülüyorum bebeğim tam olarak beslenemiyor diye dünden beridirde araştırıyorum yiyebileceğim şeyleri ama i bebeğime saydığım yiyecekler kadar besin veren yiyecekler yok ne yapacağımı şaşırdım anlayacağın