Gebelikte Nescafe içmeye devam edenler buraya..

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve kukuriku tarafından 10 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

10 Ağustos 2011
    Konu Sahibi : kukuriku
  1. kukuriku

kukuriku ♥ Herşey HAK'tan..♥ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam kızlar,
    bişi sorucam hamileliğinde kahveden vazgeçemeyen var mı :):KK68:
  2. 10 Ağustos 2011
  3. deryam160510

deryam160510 Geçici Olarak Hesap Pasiftir !

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ooo canım sen de,önce sigara,sonra kahve,acil bırakman lazım,çünkü kan lazım bu dönemde,demir lazım,ben çayı bile 1 bardak çok açık ve şekerli içiyom,kahve ağzıma koymuyom,demir ilacı alıyom çünkü,süt ürünlerinden bile uzak tutmak gerek bu ilacı,çay kahvede olumsuz etkiler demiri,sık dişini canım,içme şu 2 sini de ya,ne yararı var,portakal suyu iç,su iç,süt iç ama bunları bırak ya,yazık kuzuna
  4. 10 Ağustos 2011
  5. Blaurosie

Blaurosie Geçici Olarak Hesap Pasiftir !

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canim cay kahve günde 3 bardaktan fazla icmemeye dikat et.ama abartmadan 3 fincana kadar icebilirsin. cay yada kahve. cay icersen acik ic derler ne kadar dogru bilmem. benim doktorum acik yada koyu falan demedi gunde en fazla 3 bardak cay yada kahve tüketebilirsin dedi..zaten normalide budur. icme diye birsey yok. ha demir ilaci aliyorsan onu aldiktan en az iki saat sonra cay kahve yada süt icebilirsin. demir emilimini azaltir. birde yemeklerden hemen sonra cay kahve icme oda yemekten aldigin demiri azaltir durum bu yani. kahve zararli birsey degil cayda öyle. hersey gibi abartmadigin sürece..hamilelikte cay kahve icilmez diyenlere inanma.. doktoruna sor tabi.benim Turkiyede arkadasim dogum yapmisti onu ziyarete gitmistim sormustum kahve sigara ne yaptin diye..o sigara biraktim dedi kahve zaten yasak dedi günde bir fincan turk kahvesine izin var dedi. hadi ya dedim cok sasirdim. bende hamile kalinca hemen doktoruma sordum yok öyle sey dedi .siniri var tabiki icebilirsin dedi. tek uzak dur dedigi sigara, alkol, cig et ve kediler..benim sana söyleyeceklerim bu kadar. keyfine bak canim. sagklikli dogum dilerim..
  6. 10 Ağustos 2011
  7. ozlemes

ozlemes Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende 6 aylik hamileyim ilk 3 ay cay,kahve,sigara hic bisey icmedim,yani icemedim,canim istemedi
    doktorum gunde 3 fincani gecmicek sekilde kahve ve cay icebilirsn dedi,eger normalde sigarayi cok iciyorsan
    zaten kesinlikle birakma diyor doktorlar hamileyken birden birakirsan olmazmis,bide cig hayvan urunleri yemiceksin
    ben simdi gunde 2 tane kahvemi icerim,ama kahve ictiysem cay icmem,1 tane de sigara iciyorum
  8. 10 Ağustos 2011
  9. MonalisaSmile

MonalisaSmile sɹǝʇnqıqpunloʎʎǝs&#6 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bi belgeselde izlemiştim. günde belli bi miligrama kadar kafein alınabilir diyodu. fazlası çocukta hiperaktivite, dikkat dağınıklığı gibi şeylere neden oluyomuş. ben de normalde pek sevmem nescafeyi. içersem de süt gibi içerim. ama hamileyken canım çok istedi. hatta iş yerinde hamile bi arkadaş daha vardı. bi ara her öğlen karşılıklı nescafe içiyoduk. içilmese daha iyi tabi ama çok canın istiyosa da kendini mahrum etme bence. benim ablamın doktoru da günde bi fincan türk kahvesine izin vermişti hamileyken.
  10. 10 Ağustos 2011
  11. COTURNIX

COTURNIX İnci Meleğim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    7.5 aylık hamileyim, hergün çayımı içiyorum .
    sabahları kahvaltıda 1 kupa fix, gün içinde belki bir çay bardağı daha

bikaç kez canım türk kahvesi istedi, toplasan 4 kere falan içmişimdir,
    ama kolayı bi türlü bırakamadım, gün aşırı içiyorum , bazen hergün .
  12. 10 Ağustos 2011
  13. Dilekdevran

Dilekdevran Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sende ne zararli ise onu Yapiyosun,
    Daha gecen sigara konuna dunyanin seyini yazdik, ama nafile.
    Sigara iciyosun,
    Kahve iciyosun,
    Diger konudan hatirladigim kadari ile cok agladigini filanda yazmissin.

Canim sen bu bebegi gercekden istiyomusun?
    Yazik degil mi o minicik yavruya?
  14. 11 Ağustos 2011
  15. kadesa

kadesa Oğluşlarım ve Kızım (: Pro Üye

Beğenileri:
    363
    Ödül Puanları:
    83
    canım sen bizimle dalga mı geçiyorsun?önce sigara sonra bu konu?valla yazılacak pek bir cevap yok.bebek diye yanıp tutuşan tüp bebek bölümündeki bayanlar herşeylerinden vaz geçmeye razıyken,melek anneleri giden yavrularının yerine bir tane bebek için canlarını ortaya koymuşken güzel Rabbim sen bilirsin.....................................

bence kahve ve sigarayı birliket iç,süper olur!!!
  16. 11 Ağustos 2011
  17. nefertiti_23

nefertiti_23 Bir ben var bende!!! Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ''HAMİLELİKTE SİGARA VE KAHVEDEN VAZGEÇEMEYENLER.''
    Bu başlığın altına ne yazılmasını bekliyorsunuz???Sigara başlığınızıda okumuştum orada kendimi tutmuştum.O bebek size bir emanet!!!Size misafir ve onun sizi seçme şansı yoktu.Acaba bebeğinizin seçme şansı olsaydı sizi seçer miydi anne olarak?Bence bunu düşünün belki böylece üçünden birini seçersiniz...
  18. 11 Ağustos 2011
  19. sedase

sedase Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    her kelimesine katılıyorum!ufak bir google araması yaparsa konu sahibi, o kafeinin bebeğin damarlarında kaç gün dolaştığını da öğrenir.