Gebelikte parfüm, rolon, makyaj ürünleri vb kullanmak

Konusu 'Duyuru : Ben de hamileyimmm' forumundadır ve esmakoker8585 tarafından 22 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

22 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : esmakoker8585
  1. esmakoker8585

esmakoker8585 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    selam arkadaşlar ben de yeni hamileyim. benim merak ettiğim konu gebelikte rimel, kalem sürmek, deodorant rolon vb kullanmak bebeğe zarar verir mi benim kafama takılıyo. böyle şeyler kullanmak bebeğe zarar verir diye duymuştum. Acaba sizler neler yapıyosunuz ?

2. 22 Ağustos 2010
  3. angel_eda

angel_eda rabbim bebeğimi koru... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben öle fondötön,allık vs. gibi bişey kullanmıyorum.. ancak bi kalem ve ruj sürmeden pek çıkmıyorum.. gerçi bazen makyajsız çıkıyorum.. çok bakımsız oluyo ama napiimm.. gören halimi sorunca hamileyim diyorum daha ii oluo..:))

4. 22 Ağustos 2010
  5. capellas

capellas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cnm eğer boya küpüne düşmüş gibi makyaj yapmıyorsan sorun yok fondoten cilde emilebilir diye kullanmıyorum ama hafif bi pudra göz kalemi veya far ruj allık kullanıyorum tabi abartmıyorum kullanmazsamda çok soluk gözüküyorum çünkü kendimi kötü hissediyorum.. rollonu doktoruma sordum kimyasal sonuçta kullanmazsan ii olur dedi direk tene teması var ve emiliyor ama deodorant ve parfümü tenime temas etmeyecek şekilde sadece kıyafetlere sıkıyorum bir iki pıscık:) ayrıca güneşten çok ii korunmamız gerekiyor güneş kremi mutlaka kullanmamı söyledi eczaneden aldığım bi güneş kremini bolcana kullanıyorum aslında oda kimyasal ama bilmiyorum doktorum mutlaka kullan dedi

6. 23 Ağustos 2010
  7. esmakoker8585

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cevaplarınız için çok tşk arlkadaşlar. bende öle çok makyaj yapmıyorum sadece bi göz kalemi ve de rimel bu kadar ruj falan kullanmıyorum zaten. insan hafifte olsun makyaj yapınca iyi oluyor öbür türlü solgun oluyor.

8. 27 Ağustos 2010
  9. calimero0

calimero0 SARPi MOleni... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    ruj sürmenin zararı olabileceği düşüncesindeyim... sonuçta ister istemez yiyoruz..ve yediğimiz herşy bebeğe gidiyor.. ya içinde zararlı bir madde varsa....

10. 27 Ağustos 2010
  11. esmakoker8585

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

doktora sordum ben hafif makyaj zararı yok dedi. hatta yüz için temizleme ürünleri kullanabilirsin. ben sadece nornal haytta da rimel ve gözkalmei kullanıyorum abartmamk kaydıyla zararı yokmuş ruj bencede kullanılmamalı dudakta sonuçta ve içinde zarralı madde olduğu kanısındayım

12. 27 Ağustos 2010
  13. calimero0

calimero0 SARPi MOleni... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    aynen benim doktorumda çok hafif olabilir dedi..bende bir kalem azcık allık...ama bu roll-on ve parfüm aklıma takıldı...birde burda okuyunca aklıma geldi akne kremleri falan herşeye dikkat etmek gerekiyor,içindeki maddelere bakmadan kullanmamak lazım.