Gebelikte Peklik sorunu yardım lütfen

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Eylxuxl_ce tarafından 10 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

10 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : Eylxuxl_ce
  1. Eylxuxl_ce

Eylxuxl_ce Kızım ve Oğlum Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaşlar , 6 haftalık hamileyim ama büyük tuvalete cıkamıyorum peklik sorunu var 3 gundur cıkamadım tuvalete benim gibi olan varmı arkadaşlar bugun 1 olcekden duphalac surup içtim ama bir faydasını görmedim kuru kayısı da yedim sabah aç karnına ama yok işte napıcam ben boyle

2. 10 Temmuz 2009
  3. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    evet canım ara ara banada oluyo ve hamilelikte peklik olmaması gereken bişey kendimizi zorlamamamız lazım ıkınmak filan bebek için zararlı

şimdi sana tavsiyem sabah erken bir saatte kalk 7 gibi 5 tane kuru kayısı ye üzerine bal varsa sıcak suyla balı aç bi subardagı iç ( bal yoksa farketmez sıcak suda içebilirsin bi bardak) sonra yat 9-10 gibi tuvalete git tuvaletin olmasa bile otur bekle bunu bir kaç sabah düzenli bir şekilde yaparsan peklik sorunundan kurtulucaksın eminim

4. 10 Temmuz 2009
  5. Eylxuxl_ce

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Canımsın ya peki 3 gundur cıkmamam normal mi

6. 10 Temmuz 2009
  7. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    normal canımm benimde cıkamadıgım oluyo özellikle ablama veya anneme gittiğimde bizde arıtma cihazı takılı suyu o şekilde içiyoruz anneme gittiğimde hazır su olmasına rağmen etkiliyo beni bende şaşal şişeyle suyumu doldurup öyle gidiyorum

evlenmeden önce hergün cıkardım çalışıyodum yatmam kalkmam düzenliydi evlendikten sonra bazen 3. gün cıktıgım bile olmuştur

8. 10 Temmuz 2009
  9. nickminkenari

nickminkenari sıkı sıkı tutun Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    ben normalde hem sürekli kabız olan (bazen hastanelik zehirlenme boyutunda) ve migreni olan biriydim allahıma çok şükür 7 aydır ne kabız oldum ne başım agrıdı bana iyi geldi hamilelik.ama hiç tüketmediğim kadar meyve tüketiyorum bol su içiyorum bide akşamları eşimle yürüyoruz sanırım bunların etkisi var çünkü normalde meyve pek tüketmezdim sadece sabahları kuru kayısı ve ılık su içerdim okadar.

10. 11 Temmuz 2009
  11. gokay072664

gokay072664 Annesinin Bitanesi DEFNE Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba eylülce... ben 34.haftaya giricem.. bende de vardı aynı problem.. doktorum da bana aynı şurubu verdi.. ama 2-3 gün kullanacaksın dedi. yarım ölçeği bir bardak suya karıştırıp sabah akşam iç dedi. bende ölee yaptım. sonra düzeldim. 4-5 gün ara ver tekrrar aynı şekilde kullan dedi.. şu an moladayım pazartesi tekrar kullancam. çok su ve meyve tüketiyorum ama yine de oluyor. sanırım hamilelikte cok normal bi sorun bu.. yine de dikkatli olmak lazım.. geçmiş olsun canım

12. 11 Temmuz 2009
  13. mrb canim inan bu konuda yalniz degilsin ben surekli kabiz olan bi insanim ama hamilelikte cok kotu oluyo suda icsem meyvada yine oluyo ne yapicam bilmem dr sorcam bu kontrolumde sen yine 3 gun cikmiyomusun benim 5 gunde cikmadigim oluyo kendimi patlmaya hazir bomba gibi hissediyrum dogana kadar cekmedigimiz cile kalmiycak anlasilan bosnuna demiyolar cennet annelerin ayaklari altinda diye bende mide eksimeside var bulantidan daha kotuymus soda iciyorum oyle geciyo sanada gecmis olsun umarim duzeliriz

14. 11 Temmuz 2009
  15. Eylxuxl_ce

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Allah bizede bebeklerimizede sağlık versin inşallah bebeklerimizi kucağımıza aldıgımız zaman sağlıkla sıhhatle bunları unuturuz.

16. 12 Temmuz 2009
  17. periwinkle

periwinkle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım hamilelikte bebeğin rahatını sağlamak için bütün
    iç organlarımız daha yavaş çalışırmış sanırım sorunun kaynağı bu
    bende hamileliğimde aynı sorunu yaşamıştım doktorum
    toz halde magnezyum verdi sulandırarak içmiştim
    hem bebek için faydalı olur hemde rahatsızlığına iyi gelir demişti
    bunun yanında çok rahatsız olduğun zamanda sinameki çayı içebilirsin demişti
    Allah hayırlısıyla kucağına almayı nasib etsin

18. 12 Temmuz 2009
  19. nobility

nobility Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    sinameki çayı rahimde kasılmaya sebep olduğu için hamilelikte tavsiye edilmiyor..doktor neden öyle dedi acaba? ben bitkisel çaylarla alakalı bi araştırdım da öyle çıktı. her bitkisel çay hamilelikte iyi olmaz diye.