gebelikte progestan kullanımı

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve canipek tarafından 17 Ekim 2012 başlatılmıştır.

17 Ekim 2012
    Konu Sahibi : canipek
  1. canipek

canipek Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    merhaba kızlar geçenlerde söylemiştim ya 6 haftalık hamıleyım ama sankı her an adet olacakmısım gıbı ınce ınce sancım oluyo dıye.dun doktora gıttım bana gunde ıkı kere progetan ılaç kullanmamı söyledi.rahımde minik kasılmalar dışında hiç bir kanama falan yok.ama ben bu ılacı kullanmaya korkuyorum bebeğime bi zararı olur mu dıye.daha once bu ılacı kullanan var mı bi yan etkisi oluyor mu
  2. 17 Ekim 2012
  3. yasakhayal

yasakhayal Şükürler Olsun Rabbim Pro Üye

Beğenileri:
    768
    Ödül Puanları:
    113
    Özel Mesaj At
    canim benim kullan hic bi zarari yok,hepimiz kullandik..ayrica faydasi bile var.doktorlar düsük tehdidi olan herkese veriyor.faydasini gören ve yavrusuna kavusan bi cok kisi var.son ayina kadar bile kullananlari duydum..:KK16:
  4. 17 Ekim 2012
  5. canipek

canipek Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    sağol tatlım ama o ilacı içince sersem salak gibi oluyorum başım dönuyor normal mı bunlar daha önce yaşayan oldu mu bu durumu
  6. 17 Ekim 2012
  7. yasakhayal

Beğenileri:
    768
    Ödül Puanları:
    113
    Özel Mesaj At
    evet bu ilac herkeste genellikle ayni yan etkiyi gösteriyor.o yüzden gittigim tüm doktorlar vajinadan koymami söyledi..hemde etkisi agizdan alinmaya göre daha fazla dediler.agizdan alininca etkisi azaliyomus...:KK16:
  8. 17 Ekim 2012
  9. lovely17

lovely17 Sen Benim En Kıymetlimsin Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    48
    Özel Mesaj At
    Bende kullandım ilacın faydası var zararı yok dr. un kullan dediyse kullan mutlaka.Bende kullanıyordum iki hafta önce bıraktım gündüz içince çok sersemlik yapıyor dr. unu ara istersen ikisinide gece yatarken iç ben öyle yapıyordum günde 200 mg gece yatmadan bir ssat önce alıyordum.Ama gecede içersen tuvalaete tek gitme baş dönmesi yapıyor kendine dikkat et.
  10. 17 Ekim 2012
  11. lovely17

lovely17 Sen Benim En Kıymetlimsin Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    48
    Özel Mesaj At
    Birde kabızlıkta yapıyor bu ilaç mutlaka bolbol su iç gün içinde ve sebze meyveyi bol yeki kabız olmayasın.
  12. 17 Ekim 2012
  13. canipek

canipek Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    evet şimdi doktorumu aradım akşam iki tane vajinaja koy dedi ay bi zararı olmaz dimi ya.ben daha önce vajinadan hiç bi ilaç kullanmadım.sabah akşam içeceğim ilacın ikisinide akşam koyu dıyo bu kadın off :KK43:
  14. 17 Ekim 2012
  15. yasakhayal

Beğenileri:
    768
    Ödül Puanları:
    113
    Özel Mesaj At
    canim hic bisey olmaz korkma bak senin doktorunda aynisi demis.hem agizdan almaya göre etkisi cok daha fazla.en azindan yan etkisi yok.ama itebildigin kadar ileri itmeye calis..en az 1 saat kalkma ...daha sonra kalktiginda fazlasi akabiliyo aksin...zaten o zamana kadar faydasi olmus oluyo....:KK16:bence digerlerini alttan koy.....hic kendini sersemletme...
    Son düzenleme: 17 Ekim 2012
  16. 17 Ekim 2012
  17. canipek

canipek Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    acaba düşük riski gördüğü için mi verdi ki bu ilacı bana
  18. 17 Ekim 2012
  19. yasakhayal

Beğenileri:
    768
    Ödül Puanları:
    113
    Özel Mesaj At
    canim bence yok,cünkü leke yada kanaman yokmus..sadece sancim var diyosun.buda herkeste oluyo zaten..bence tedbir amacli vermis..aslinda sanci ve kasilmalar icin magnezyumda verebilirdi..bide bunu sor istersen..canim artik bunlari cok fazla takma kafana hamileliginin zevkini cikar:KK16::KK16::KK16::KK16:
    Son düzenleme: 17 Ekim 2012