gebelikte rubella testi pozitif çıkanlar

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve nurdannurdan tarafından 7 Aralık 2009 başlatılmıştır.

7 Aralık 2009
    Konu Sahibi : nurdannurdan
  1. nurdannurdan

nurdannurdan meleğim geldiii Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar 8hafta 4günlük hamilyeim ve dr bazı testler istedi,rubella ıgg 101,rubella img 3.54 pozitif çıktı
    ikisi de pozitif olamazmış drum öyle dedi ve farklı yerlerden testi tekrar yapmamı istedi
    bütün gün ağladım bebeğimi de üzdüm
    çok tehlikeliymiş kızamıkçık,bebeğin alınması gherekirmiş off yardım lütfen bunu yaşayan oldu mu?
    ALLAHIM YARDIM ET BEBEĞİMİ ÇOK BEKLEDİM BENDEN ALMA YA RABBİM

2. 7 Aralık 2009
  3. nurdannurdan

nurdannurdan meleğim geldiii Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yok mu bu testi yaptıran hiçç

4. 7 Aralık 2009
  5. dnzece

dnzece Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben kızamıkçık aşısı yaptırmıştım hemen ardından hamile kaldım. çok tehlikeli dedi doktorlar ama çok şükür aşıdan kaynaklanan bir sorun çıkmadı ama başka sorunlar çıktı. umarım birşey yoktur bebeğininde. ben bu doktorlara ve testlerede güvenmiyorum artık. aynı testi aynı gün iki farklı yerde yaptırdım acayip farklı çıktı sonuçlar. sende başka bir doktora daha git istersen. ama öncelikle içini ferah tut. dua et. inşallah sağlıkla alırız bebeklerimizi kucağımıza. allah dualarımızı geri çevirmez. üzülme bebğinide üzme. sevgiler.

6. 22 Şubat 2012
  7. cerem_55

cerem_55 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bende 17. haftama girdim dünyaptırdım bu testi daha doktora göstermedim ama normal olması için oranların ne olması gerektiğinde bir fikrim yok yardımcı olurmusunuz

8. 1 Kasım 2013
  9. rmzncl

rmzncl Üye Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    8
    Ben 6. haftalıkken kan tahlilleri yaptırdığımda anti rubella İgm pozitif çıktı yani değerim 26.80di. doktor bunun kızamıkçık (virüs enfeksiyonu) olduğunu yakın zamanda geçirmiş yada geçiriyor olabilirsin veya çok eskiden geçirmiş olup pozitif çıkmış olabilir dedi. Eğer yakın zmn da yada şuan da geçiriyorsan bebekte sakatlık bırakma riski var, çok eskiden geçirmişsen hiç bir riski yok dedi.Benim kalbime direk çok eskiden geçirmiş oldığum geldi, çünkü anti rubella igm nin pozitif olabilmesi için 25 ve üstü olması gerekir benimde 26,80 di biraz yüksek çıkmıştı, eğer bu oran 40 50 60 değerinde çıkmış olsaydı yakın zmnda yada şuanda geçiriyor olma ihtimalini yüksek tutardı düşüncesiyle hiç moralimi bozmadım kendimi hep iyi hissettim. tekarradan kan tahlili verdim rubella avidite diye o da hastalığın eskimi yenimi olup olmadığını anlamak içindi, testler 4 gün sonra geldi ve çok şükür tahmin ettiğim gibi yeni gelen değerlerim çok yüksek çıkmış yani eskiden geçirmiş olduğumu gösteren değer yüksek çıkmış, birde hep dua ettim ve çevremdekilerde dualar ettiler. çok şükür hiç bir problem çıkmadı :nazar: :KK9:

10. 1 Kasım 2013
  11. sofya

sofya Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    selam bende de aynı şekilde ikiside pozitif çıktı sonra adivite testi yaptırdık onda da değer yüksek çıkarsa en az 3 ay önceden geçirilmiş olacağı söylendi adivite testi de orta değerde çıktı (adivitenin düşük çıkması tehlikeliymiş) eşim ve ben bebeği aldırmayı düşünmedik ayrıntılı ultrasona falan girdim fiziksel olarak normal gözüküyor ama kesin bir şey söylemek mümkün değil dediler neler yaşadığını çok iyi anlıyorum çok zor bir karar ben bebeğimi bırakamadım kontrollerde falan doktor durumunun iyi olduğunu belirtiyor

12. 1 Kasım 2013
  13. sofya

sofya Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ayrıca sana tavsiyem testi başka bir yerde yeniden yaptır