gebelikte şeker !!!

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve nnagihann tarafından 27 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

27 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : nnagihann
  1. nnagihann

nnagihann Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    88
    kızlar 26 haftalık hamileyim ve bu gün yapılan şeker yüklemesi sonucu 234 çıktı :KK43: ve çok üzügünüm şuan. hemen diyetisyene başlamam gerektiğini ve sıklıkla ölçümler yapılması gerektiğini söyledi doktorujm. çünkü gebelikte görülen şeker heran bi tehlikenin gelmesine sebep olabilirmiş :KK43: benim gibi gebelikte şeker çıkan başka bi arkadaş varmı aranızda.. bişeler duymaya çok ihtiyacım var :KK43:

2. 27 Mayıs 2010
  3. nnagihann

nnagihann Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    88
    bana cvb verebilecek kimse yokmu :KK43:

4. 27 Mayıs 2010
  5. asiyan_1010

asiyan_1010 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    canım bendede seker cıkmıştı.50 lik yüklemem 254 tü.doktorum 100 lükte yaptırdı.sonuç malesef aynı hiç düşmedi şekerim hep yükseldi.diyetisyene yönlendirdi.diyete 2 hafta uydum.ama ondan sonra saldım.diyete dair hiçbirşey yapmadım.şekeri kısıtladım sadece.ama yinede dondurmamı hafif tatlıları azda olsa yedim.doktorum beni bu konuda hiç korkutmadı.eğer hamilelikten önce şekerim olsaymış bu zararlıymış.ama bende daha önce şeker yoktu.gebelikte çıktı.asıl maksat şöyle.diyete uyacaksın ki bebeğin fazla kilo almayacak.çünkü sendeki şeker bebeğe yağ yapıyor.yani kilo.buda normal doğumu zorlaştırıyor.önemli olan buymuş.başka hiçbir tehlikesi yokmuş.ama nedense bende öyle olmadı.24 haftalıkken şeker testim yapıldı.şuan nerdeyse 34 haftalık oldum ama bende bebeğimde fazla kilo almadık.bebeğimin kilosu çok normal gidiyor.aşırı bir kilosu yok.bense hamileliğimin başından beri sadece 5 buçuk kg aldım.demek istediğim diyete uymasanda şekeri kesebilirsin.doktorum öyle söyledi bana.normal yiyiyorum .bebeğim gayet sağlıklı.hareketleri düzenli.sıvısı yerinde.allahıma bin şükürler olsun bir sorunumuz yok.sende canını sıkma.bu konu abartılacak kadar mühim değil.önemli olan şekerin düşmesin.şekerin düşük olursa işler kötüye gider.yazdıklarından anladığım kadarıyla senede gebelik şekeri varmış.daha önceden şeker yokmuş.eğer daha önceden şekerin olsaymış,bebeğin gelişimini etkilermiş.ama gebelikte olan şeker 24.haftadan itibaren cıkmaya başladığı için sadece bebeğe kilo aldırır.ama buna rağmen beim bebeğimin kilosu gayet sağlıklı.herkesede aynı şekilde etki göstermiyor bu şeker.doktorunu dinle.

6. 27 Mayıs 2010
  7. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Benim 174 çıkmıştı ama ben 100lük falan yaptırmadım. sadece dikkat ettim yediklerime ve bi hafta sonra 80e düşmüştü bile. sonra ne yalan söyleyeyim fazla dikkat etmedim. ama çikolata gibi şeyler acayip derecede şekeri fırlatıyor. sütlü tatlılar yiyin gerekirse. kızım zaten ortalama kiloda hatta bana göre zayıf. 34 haftalık oldum. Ama seninki bayağı bi yüksek çıkmış sıkı bi diyet yap 2 günde bir ölçtür şekerini. dikkat edersen bence seninkide düşer. çok geçmiş olsun...

8. 27 Mayıs 2010
  9. durugulus

durugulus KOREL im hoşgeldin... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım slm,seni çok iyi anlıyorum bende 1 ay önce gebelik şekeri çıktı 100 lük yüklemede 197 çıktı diyetisyene yönlenidrdidoktorum.birde bendede kilo vardı zaten epey korkmuştum..2 hafta diyete harfiyen uydum hatta arada dondurma da yedim yanii.2 hafta sonra ölçüldüki gayet normale dönmüş.hiç kafana takma karbonhidrat yememeye çalış.karbonhidrat ne dersen: pilav, makarna,ekmek,şerbetli tatlı,çkolata ben bunları kestim diyete uydum ve hem şekerim düştü hemde 1 aydır kilo almadım hiç.ama aşırıda kasmadım kendimi.canımın istediğinden ucundan azcık yedim.
    bol meyve ve sebze birde su mutlaka günde 2-3 litre..
    zaten diyetisyen sana bunları liste halinde verir..
    ama kafana takma lütfen seni anlıyorum ben çok takmıştım kafama boşuna üzülmüşüm o kadar,benim bebişinde kilosu falan çok normal.maşallah..seninkide öyle olacak göreceksin canım.

10. 27 Mayıs 2010
  11. nnagihann

nnagihann Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    88
    kızlr hepinizden ALLAH razı olsun rabbim bebeişlerinizi sizlere bağışlasın inş. o kadar rahatladım ki yazılarınızı okudukça bilemezsiniz... benim daha önce şekerim yoktu evet gebelik şekeri varmış. şuan 25 haftam bitti 26 cı haftama girtdim ALLAH ın izniyle. bebeğim 900 grm ve doktor haftasına göre kilosu önde buda şekere bağlı dedi :KK43: yarın hemen bi diyetisyene gidicem randevumu aldım :KK43: ama üzüldüğüm şey nette biraz araştırdım hiç hoş şeyler yazmıyo çok korktum inanın :KK43: başından beri okadar sorunlu bi hamileleik yaşadım ki bebeğimin benimle olması tamamen bi mucize inanın :KK43:

papatya_06 bunu beğendi.
  12. 28 Mayıs 2010
  13. ipekseco

ipekseco Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Kızlar, açlık ve tokluk şeker ölçümü nasıl yapılır bilmiyorum.
    Dün doktor randevum 13.00'teydi. Bende hafif birşeyler yiyip gittim. doktor şeker yüklemesi istedi. 50 grlık şeker yüklemesi ve 1 saatlik beklemeden sonra ölçüm yapıldı. Sonuçlarda açlık kan şekeri yazıyor ve 124 çıktı. Normal değerler 70-110 yazıyor. Doktorum yüksek çıkmış, bir hafta kadar diyet yapıp tekrar gel 100 gr yükleme yapalım dedi. Ama araştırınca gördümki açlık ve tokluk kan şekeri değerleri farklı aralıklarda değerlendiriliyormuş. Ben tok karnına ölçüm yaptırdım bu durumda tokluk şekerim mi ölçülmüş oluyor?

14. 29 Mayıs 2010
  15. meryem64

meryem64 rabbim sana sukurler olsu Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    aclik kan sekeri sabah ac karna hic birsey yemeden yapiliyor.benimde 28 haftamdayim 1 hafta once yaptirdim bana bir gun oncesi aksam 8 den itibaren hicbirsey yemiceksin sabah 8 de olcum yapilcak denildi ve oyle yapildi aclik kan sekerim 110 cikti bu normale oranla yuksek daha sonra 1 er saat arayla olculdu ilki 230 digeriiyse 130 cikti yuksek yani...banada diat yapmami ve evde her yemekten 2 saat sonra olcmemi soylediler ve artik normal diate uydugun surece normale donuyor bende cok korkmustumm hatta dun baya yemisimki yuksek cikti az yersem az cikiyorr

16. 31 Mayıs 2010
  17. nnagihann

nnagihann Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    88
    kızlar hani demiştim ya şeker ölçümünde değerim 234 çıktı bi yanlışlık olmuş.. ertesi gün tekrar gittim ve tekrar yükleme yapıldı ve değerim 162 çıktı. 234 e göre çok çok iyi. meğer laboratoardaki çalışan 50 gr yükliceğine 100 grm yüklemiş bu sebepten çok çok yüksek çıkmış. ertesi gün tekrar 50 grm yükleme yapıldı ve değerim 162 çıktı. geröi bu da şekerin göstergesi. diyet yapmam gerektiği için özel bi diyetisyene yönlendirdi doktorum ama ben bu diyetle çok aç kalıyorum :KK43: gerçi gebelik ve şeker e göre yapılan bi diyet 2,30 saatte yiyorum aç kalmama gerekiyo ama ben doymuyorum ki :KK43: zaten şeker tatlı gibi hamur işi yağlı kızartma hepsinden uzak durmam gerektiğini söyledi doktor. ama ben hep tatlı aşeriyorum. baklavanın şerbetini bile içesim geliyo. neyse artık bi süre daha dikkat edicez artık bebeğin 1 hafta 10 gün önden gidiyormuş 991 grm olmuş mahşallah ama sanki ben aç kalınca oda doymazmış gibi geliyor :KK43: rabbim hayırlısıyla bebeiklerimizi sağ sağlim kucağımıza almayı nasip etsin inş .

18. 31 Mayıs 2010
  19. durugulus

durugulus KOREL im hoşgeldin... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm sevindim 164 daha iyi tabii.benimde 197 idi 100lük yüklemede.diyete uydum ama kendimi çok kasmadım.haftada 1 tatlı yedim,bide ööle kızartma falan sıkmadım kendimi sebze yedim kızartmasıda olsa..yanii sonuç olarak hamileyim çok da sıkamıyorum boğazımı.ama bunlara rağmen düştü şekerim yinede...:icecream: