Gebelikte şekeri yüksek olanlar yardımmm

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve donurlu tarafından 11 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

11 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : donurlu
  1. donurlu

donurlu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    24. haftam bitti, 25. haftamdayım. 50 mg. lik yükleme yapıldı ve sonuç 177 çıktı, en fazla 140 olması gerekiyormuş. Benzer bir durum yaşayan varsa bilgi verebilir mi? Doktor randevum yarın ve ben fena kafaya takmış durumdayım bunu.

2. 11 Ağustos 2008
  3. SadeceAsk

SadeceAsk Kocasının Bitanesi.. Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    113
    hiç takma canım benm 200dü tosuncuk gibi oğlum oldu sapasağlam.. eğer stres yaparsan daha çok yükseliyor.. şu an yapman gereken tek şey sıkı bir rejim.. bol yeşillik,ızgara et,meyve bol su hayatın doğum yapana kadar böyle geçecek ben tam 3.5 ayı böyle geçirdim... şekerli,tuzlu,hamur işinden,kızartmadan uzak dur.. ama dayanamayıp yersen iyi olmaz dayan güzelim bende benim gibi tüm şekerli arkadaşlarımda dayandık çok canın isterse 2 haftada bir tatlı ye ama fazla abartma herşey sağlıklı bebiş için.. öyle sıkıntı yapılacak bir durumunda yok düşünüp iyice stres yapma kendine..

4. 11 Ağustos 2008
  5. cananur

cananur Elhamdülillahirabbilalemn Üye

Beğenildi:
    133
    Ödül Puanları:
    113
    Diyet yapıcaksır sana zaten diyetisyen bi liste verir doktorun yönlendirecektir Allah başka dert vermesin.

6. 11 Ağustos 2008
  7. deryacelik

deryacelik Zuzularımmm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım hiç üzülme genelde hmilelerde rastlanıyor bu duruma.Benimde hamileliğim sırasında fazla çıkmıştı 50 mg da.sonra 100mg'lık yüklemede de dengesizlik olunca diyet verdi.Az yiyeceksin yemene dikkat edersen sanada sıkıntı olmaz.Moralini bozup telaş yapmana gerek yok canım.zaten doktorunda söyler sana

8. 11 Ağustos 2008
  9. donurlu

donurlu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Sağolun arkadaşlar rahatlattınız biraz. İnternette olası sonuçları okuyunca panik oldum birden. İşin enteresan kısmı zaten neredeyse diyet yaparak hamileliğimi geçiriyorum. Börek, pasta gibi şeyleri çok çok ender yedim hamileliğim boyunca, en fazla lüksim haftada bir dondurmaydı o kadar. Genelde zaten otla ve sebzeyle besleniyorum. Belki meyveyi çok tüketiyorum ondan mı kaynaklandı acaba bilemiyorum.

10. 11 Ağustos 2008
  11. deryacelik

deryacelik Zuzularımmm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    içinin rahatlamasına sevindim canım.ama doğrusu bu zaten gerçekten .Banada diyet verdi bende dondurmayı çok tüketiyordum o dönem.diyetle düştü normal değere.kendini üzme lütfen için rahat olsun.

12. 12 Ağustos 2008
  13. donurlu

donurlu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bu sabah doktoruma gittim ikinci bir yükleme vermedi, onun yerine 1 hafta boyunca günde 7 defa şekerime bakıcam, alet aldım hemen bir tane. bir hafta sonunda eğer aşırı dalgalanmalar veya anormal sonuçlar çıkarsa diyetisyen takibinde insülin dedi doktor. Bu sabah açlık ve tokluk şekerim harika çıktı, tam olması gerektiği gibi. Bakalım 1 haftada ne değişiklikler olacak ama doktorum baya rahatlattı beni.

14. 13 Ağustos 2008
  15. donurlu

donurlu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    açlık şekeri en az ne kadar olması gerekiyor bilgisi olan var mı?
    Benim hep 60 civarı çıkıyor, tokluk şekerim de 70-80 arası

16. 13 Ağustos 2008
  17. Gkcn

Gkcn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    benim açlık 70 tokluk 90 çıkıyordu. normal demişti doktor. hamileliğimin sonlarında şeker yüklemesinde 153 e çıktı. az az sık yedim. bi sorun çıkmadı. bebek de ben de sağlıklıyız çok şükür.

18. 13 Ağustos 2008
  19. SEVCAN_84

SEVCAN_84 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    canim sakin kafana takma benim yükleme yapilmadan şekerim 163 idi ben telaş yapmadim stresi herşeyi bir kenara biraktim yediklerime dikkat ettim allah aşükür sağlikli bir doğum yaptim...
    Sakin üzülme stres üzüntü herşeyden daha kötü kendine biraz dikkat et herşey düzelir...doktorlarina da güven :))