gebelikte sekeri yükselen yardimci olabilirmi lütfen

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve ozean tarafından 12 Aralık 2009 başlatılmıştır.

12 Aralık 2009
    Konu Sahibi : ozean
  1. ozean

ozean Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaslar :teytey:,

ben 29. haftada hamileyim,,,,,,, ve iki hafta önce kantahlilerimde sekerim yüksek cikti ve
    günde 7 defa kontrol etmem gerekiyor, hatta aksamlari yatmadan insulin ignesi kullanmam gerekiyor.

ve bi türlü inmiyor,,,,,, ne kadar dikkat edersem edeyim.

cok moralimi bozuyor..

acaba aranizda tecrübesi olan varmi, bana tavsiyede bulunabilecekmisiniz, belki bildiginiz bitkiler falan vardir...

yardiminiz icin cok tesekkür ederim a.s.
    selamlar

2. 12 Aralık 2009
  3. rxuxyagibixsxeker

rxuxyagibixsxeker Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım geçmiş olsun.bende şekerden çektim insilün oluyordum hamile iken. yemeklere tarçın koy az miktar şekeri düşürüyor yüksekse. ayrıca hiç stres yapma.bol bol yürüyüş.ben hiç yatamadım son ayıda bile yürüyordum sürekli.ben günde 4 defa insülin yapıyordum.moralini bozma ne çaresiz dertler var.çaresi var hemde kolay hemde bebeğin için katlanacaksın

4. 13 Aralık 2009
  5. ozean

ozean Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canim rüyagibiseker,

cok tesekkür ederim güzel yazin icin, ins uygulamaya calisacam.

selamlar

6. 13 Aralık 2009
  7. mai29

mai29 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım hiç sıkma canını aynı şekılde bende de cıktı şeker yuklemesınde şekerım yuksek cıktı cok doktor hastaneye yatırdı ıkı gun boyunca şeker profılı cıkarıldı gunde 8 defa bakıldı aynı zamanda dıet uygulandı bakalım dıyetle durum ne olucak dıye Allaha cok şukur dıyet ıyı geldı ve duştu eğer duşmeseydı benım de insüline başlanıcaktı şimi dıkkat edıyorum dıyet lıstesıne uymaya calışıyorum tatlı borek çörek hıc o tıp şeyler tuketmıyorum inşallah doğuma kadar koruyabılırım bunu da yukselmez mutlaka yuruyuş de yapmaya çalış ve şeker ıceren hıc bışeyı tuketme ve en onemlısı de sakın buna takılıp kalma at kafandan gunluk yaşantın bu şekıldeymış gıbı yaşa bunun cok etkısı var cunku stres cok tetıklıyor bırcok şeyı olduğu gıbı şekerı de herşey yoluna gırer hiç sıkma canını buna şukur cok daha cıddı sorunları olanlar var sonuçta sağlıcakla kal opuyorumnanaktan

8. 13 Aralık 2009
  9. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    doktorun dıyet vermedımı? benımkıde yuksektı su an dıyetle kontrol altında eger dusmeseydı ınsulıne baslıcaktık mecburen... dıyabet dıyetı verıldı bana sadece benım kendımce dıkkat etmemle dusmedı cunku...

10. 14 Aralık 2009
  11. keriman.kar

keriman.kar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar arada kaçamak yapmıyormusunuz bende diyet uyguluyorum ama bazen dayanamıyorum.sonra çok üzülüyorum ama iş işten geçiyor...

12. 14 Aralık 2009
  13. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    walla 1-2 kere yaptım ama o gun ve ertesı gun bıseylerı kestım yapıncada... sonucta hamıleyız canımız bıseyler ıstıyo dayanamıyoruz... ne yalan soylıyım ben yaptım ama sonrasında 30 dk yurudum ve ertesı gun bıseylerı kestım...

14. 5 Ekim 2013
  15. nazelmassaati

nazelmassaati sıcacık bir gülümseme Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    18
    açlık ve tokluk kan şekerin kaç çıkıyor bir de diyet yapıyormusun merak ettim yaptığın halde de yüksek mi?