gebelikte seyahat

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve mysever tarafından 22 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

22 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : mysever
  1. mysever

mysever Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar ben 15 haftalık hamileyim ve tatile gitmeyi düşünüyoruz fakat yolculuk 12 saat sürücek.sizce bunun bebeğe ve bana bir sakıncası varmıdır? doktorumla gitmeden önce konusucam tabi ama önce sizinde fikirlerinizi almak istedim daha önce böyle uzun bi seyahat yapan varmı nasıl gecti yolculuk???

2. 22 Mayıs 2008
  3. EU3

EU3 Guest

2 buçuk aylık hamileyim.
    2 hafta önce 3-4 günlük arayla 11 saatlik yolculuk yaptım. İşim icabı. Ayrıca iki haftaya kadar eşimin rutin sağlık kontrolleri için bir 11 saatlik yolculuğa daha çıkacağım kısmetse inşallah.
    Sevgili mysever olacak olduktan sonra şehiriçi otobüslerde dolmuşlarda taksilerde dahi olur.
    Aklına kötü bir şey getirme. Ne güzel tatile gidecekmişsin. Tadını çıkara çıkara yap yolculuğunu. Tedbiren söylüyorum. Alacağın koltuk numarası tekerleklere yakın olmasın. İçini rahatlatacaksa eğer.
    Ama dediğim gibi olacak olduktan sonra 10 15 dakikalık yolculuklarda dahi olur. Benim sadece biraz kasıklarım ağrıdı. Ayrıca doktora söyledim böyle böyle gitmem lazım diye. Ne git dedi ne gitme dedi.
    İyi eğlenceler. İyi tatiller.
    a.s.:nazar:a.s.:nazar:a.s.:nazar:

Son düzenleyen: Moderatör: 22 Mayıs 2008
  4. 22 Mayıs 2008
  5. XIXBXIXARU

XIXBXIXARU benim tatlımı tatlı kızım Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Slm Canim Ben 9 Haftalik Hamileyken 13 Saatlik Bi Yolculuğa Gitmiştim Tabi Biraz Zorluklari Oldu Yani Belim Falan Ağridi.sana Ve Bebeğine Sakincasi Olurmu Bilmiyorum Ama Düşük Tehlikesi Yoksa Ilk Aylarda çok Sorun Olmuyor Bildiğim Kadaryla Yinede Doktoruna Danişmadan Gitme Canim .

safirr bunu beğendi.
  6. 22 Mayıs 2008
  7. ALEYA

ALEYA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende sımdı 4 haftalk hamıleyım 3 hafta sonrada 6 saatlık ı ucak yolculugu yapıcam dr um sımdılk bı sorun yok dedı ama 2 hafta sonra ne der bılmem.sız ne dersınız bu duruma

8. 22 Mayıs 2008
  9. Asortie

Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

Beğenildi:
    607
    Ödül Puanları:
    238
    ya otobüsle çok zor olur eminim araba olsa neyse durursun inersin yürürsün
    ama otobüste bilmiyorum

10. 22 Mayıs 2008
  11. sweet curse

sweet curse annesinin kuzusu Üye

Beğenildi:
    69
    Ödül Puanları:
    88
    merhaba canım
    bende 17 haftalıkken 12 saatlik yolculuk yapmıştım.bi sorun yaşamamıştım allaha şükür.ama tuvalet molası çok vermiştik :)eğer bi tehliken yoksa ve kendi arabnızla gidecekseniz dinlene dinlene gidersiniz.

12. 22 Mayıs 2008
  13. mysever

mysever Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    canım arabayla yolculuk yapıcaz zaten fakat kendime hiç güvenemiyorum 1 saat sandalyede otursam belim ağrıyo 13 saat naparım oturur vaziyette ucakla gitsem tek gitmem gerekicek eşim yazlık arabasız cekilmez dio o arabayla ben uçakla gitmem lazım tek basıma korkuyorum ama doktoruma danışıcam azda olsa bi risk görürse ucakla gidicem:KK43:

14. 22 Mayıs 2008
  15. sweet curse

sweet curse annesinin kuzusu Üye

Beğenildi:
    69
    Ödül Puanları:
    88
    belinin ağrıması yolculuğu zorlaştırabilir canım.işte herkes farklı yaşıyor hamileliği.sen en iyisi dr.unla konuş bir an önce.ona göre karar verirsin.ayrıca size iyi tatiller dilerim.

16. 22 Mayıs 2008
  17. Begum84

Begum84 KAYRA VE DEFNE'NİN ANNESİ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canlarım, ben hamileliğimin hem 12.haftasında hemde 36. haftasında 2 kere 4er saatlik uçak yolculuğu yaptım. hiçbişey olmaz siz kendinize sıkıntı yapmayın yeterki,bu bebeğinize yansır sonra. stres hamilelikte hiç iyi değildir. tatilinizin keyfini çıkartın seneye bebek doğunca tatil yapmak zor olacak tecrübeli bir anne olarak sizi uyarayım=))

18. 22 Mayıs 2008
  19. strawberrylips

strawberrylips oğlum ve minik meleğim❤ Üye

Beğenildi:
    348
    Ödül Puanları:
    153
    Canım ben geçn ay 4 saatlik yolculuğa çıkmıştım otobüsle ama otobüs hem çok sarsıcı hemde tuvalet molası sık vermiyo heryeri tutuluyo insanın ben dr.a sordum bi engelin yok demişti önce dr.a danış eğer kendi aracınızla çıkacaksanız sıksık mola verin ama otobüsle çıkacaksan biraz daha zor olduğunu bilmeni isterim