gebelikte sigara içtinizz mi?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve belkıss tarafından 17 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

17 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : belkıss
  1. belkıss

belkıss Guest

kızlar hamileyken sigara kullandınızmı
    ve sonuclarını yazarsanız sevinirim.
    kac tane içiyodunuz günde
    benneyaptımkibenneyaptımki

2. 17 Mayıs 2009
  3. D-GABBANA

D-GABBANA Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    sen içiyor musun?

4. 17 Mayıs 2009
  5. ikrar

ikrar Yeni Üye Pro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bıraktım zorda olsa cunku tedavı ıle hamıle kaldım

hiç kolay degıl bılıyorum ama içiyosanda bırak lutfen yazıktır

kanamalarım oluyo arada dıyorumku bıde sıgara ıcsem demekkı kesın dusururmusum ve vıcdanen rahat edemezdım

sımdı allah korusun bısey olsa dahı kendımı suclamıycam yanımda dahı içirmiyorum kaydirigubbakcemile5

elınıze her aldıgınzda içinizde atan kalbı dusunun arkadaslar kaydirigubbakcemile5

canım asla yargılamıyorum senı

soyle dene mesela

bi iki cek at gerı ben ılk zamanlar oyle yapıyodum :teselli:
    bırazda irade gayret basarırsın kaydirigubbakcemile5

6. 17 Mayıs 2009
  7. TIFF

TIFF SAKARLAR KRALİÇESİ :) Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ya kızlar benimde bir sorum olacak. sigara kullanırken hamile kalan var mı? biz bebek yapmaya karar verdik, korunmayı bıraktık fakat ben sigarayı bırakamıyorum. azaltmaya falan başladım son günlerde ama gene de huzursuzum. sigara içerken hamile kalıpta sağlıklı bir bebek dünyaya getiren var mıııı???

8. 17 Mayıs 2009
  9. ikrar

ikrar Yeni Üye Pro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    sıgara kullanırken hamıle kalan var... bırakırsan sansın daha cok olucaktır
    ama hamıle oldugunu bılmeden bebegıne zarar vereceksın

ben ınanmıyorum ben ıctımde bebegım saglıklı dıyenlere kımse kusura bakmasın mutlaka ılerde bı rahatsızlık cıkacaktır

kolay degıl bılıyorum ama cok bencılce gelıyo bana
    kendıne zarar verebılırsınız ama o bebege zarar vermeye hakkımız yok
    kımsenın hakkı yok

içme canım sakız cıgne bak yaz geldı bı suru meyve cesıdı var bol meyve ye bırak lutfen

10. 17 Mayıs 2009
  11. canim ben bebek dusunurkende kullandim sonra dedim kendi kendime ya benim yuzumden bebisime bisey olursa omur boyu vicdan azabi cekerim yasayamam dedim sonra biraktim tek tek ama paket almiyodum sonra tamamiyle biraktim o ayda hamile kaldim sukur 4 aylik olcak aklima bile gelmiyo ruyamda acayip iciyorum ama bilinc altinda kalmis demekki zor birakmak ama bebisin icin katlanmak zorundasin sonucta bebek sahibi olmak isteyen kac kisi var onlarida dusunursek sukur et haline bebisin var ona zarar verme tatlim irade meselesi birakirsin insallah Alllah a dua et yardimcin olsun gunde 2 paket ictigimi bilirdim evlenmeden once ama evlendikten sonra bebis dusunuyosun ve hayatin dusuncen tamamiyle degisiyo iyi dusun bebege bisey olsa senin yuzunden ne yapardin

12. 18 Mayıs 2009
  13. eftelyaaa

eftelyaaa Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım benim çevremde var doktor en fazla beş tane iç demiş öyle söylemişti ama daha fazla içiyorlar bırakmak ne kadar kolay yada zor bilemem ama içtiğin her sigara bebeğini akciğer kanserine ve kalbi delik olarak doğma riskine ve solunum yolları hastalıklarına bir adım daha yaklaştıryor içine sinecekse dedim ya bazıı doktorlar izin veriyor

14. 18 Mayıs 2009
  15. seymacim

seymacim Kalbimdesiniz Ogullarim.. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    ben ilk bebegimde ictim sonra kanamam oldu 8 haftalikken kalp atisi olmadi o yüzden kürtaj oldum. sonra yemin ettim birdaha hamile kalirsam birakacagim diye. sonraki hamileligimi ögrendigim gün biraktim cok zorlandim ama bebegim daha önemliydi o yüzden basardim icmemeyi. kizim on aylik olunca birdaha basladim ve bu hayatimin en büyük hatasiydi. sonra birdaha hamile oldum iki sene önce o zaman biraktim. ve birdaha hic icmek istemiyorum. öyle bir tane iki taneyle olmaz bence tamamen birakmalisin cocuga verecegi zararlari düsünüpte

16. 18 Mayıs 2009
  17. esther

esther cillop olacaaaaaaaammmmmmmmmm Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    canım bence hamileliğe hazır değilsin. sigarayı bırakmak da bir hamilelik hazırlığıdır. ayrıca sigara yumurta kalitesini etkiler. azaltınca bırakılmıyor malesef. diyelim ki X kişisi sigara içti ve sağlıklı bir bebek dünyaya getirdi. bunun bize faydası yok ki. onun bebeğini Allah korudu diye buna güvenmemeliyiz güzel arkadaşım. kestir at. doğacak yavrun daha değerli. onun için sabretmeye değer.

sert bir tavır sergilemek haddim değil, kendim de 10 yıl vücudumu zehirlemiş bir kişiyim. ancek hamileliğe karar verince 6 ay spor yaptım ve sigarayı elime dahi almamak üzere bıraktım. hamile kaldım. bazen canım çok içmek istedi ama içmedim. şimdi oğlum iki bucuk aylık ve benim canım hala istiyor. ama emziriyorum. nasıl kıyayım kuzuma. bana emanet o. anne olunca insan saçının teline kıyamıyor yavrusunun.
    ömür boyu canım sigara çekecek belki ama ben şimdilik sigaraya asla başlamayı düşünmüyorum. biliyorum ki bir tane sigara yakmak derhal bağımlılığı başlatacak..

18. 18 Mayıs 2009
  19. D-GABBANA

D-GABBANA Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben de içiyodum hem de günde 1,5 paket.bırakmak kolay olmadı.ilk başlarda 7-8 sonra 5 sonra da 3 e düşürdüm.maalesef hamıleliğmin büyük kısmında içtim az da olsa. ve şu an acayip pişmanım.dün 10 hafta bıttı bırakalı ve kımse ölmuyo yanıiçmeyınce.35.haftamdayım.yemın ederim bıraktıktan 24 saat sonra bebeğimin hareketleri arttı.çok şükür gelişimi ve kılosu çok iyi ama ben gene de düşünmeden edemıyorum bi zarar verdım mı acaba kızıma diye.ben bırakamıyorum dıye bişey yok.öyle olsa ben bırakamazdım.10 yıl boyunca günde en az 1 paket içtim.