Gebelikte soğuk algınlığı arkadaşlar YARDIM :(

Konusu 'Duyuru : Ben de hamileyimmm' forumundadır ve meggie129 tarafından 25 Nisan 2012 başlatılmıştır.

25 Nisan 2012
    Konu Sahibi : meggie129
  1. meggie129

meggie129 Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    16
    arkadaşlar 10+4 haftalık hamileyim grip oldum kadın doğum doktorumu aradım bana kbb doktoru önerdi ona gittim faranjit dedi o da sulcid adlı antibiyotik ile parol verdi sonra kadın doğum doktoruma da gösterdim reçeteyi iyi güzel dedi gebelikte sıkıntı yaratmaz bu ilaçlar dedi. eczacıya da sordum o da gebellikte bu kullanılabiliyor dedi. ama ilaç prokpektüsünde gebelerde güvenlik emniyeti tespit edilememiştir yazıyor. çok tedirgin oldum başlamadım ilaca. doktorum bitki çayları içme dedi rahimde kasılmalara sebep oluyomuş ona sormuştum işte ıhlamur zerdeçal zencefil tarçın karışımı yapsam dedim doktor karıştırmayın bitkileri dedi içeceksen sadece ıhlamur iç o da günde 1 bardak dedi bitkiler rahimde kasılma yapıyomuş. anlıcağınız nasıl iyileşecem bilmiyorum... :KK43: limonata yapıp içiyorum portakal sıkıp içiyorum bu yollarla iyileşebilecek miyim yoksa ilaçsız daha mı kötü olurum bilemiyorum yardım edin arkadaşlar bi fikri olan var mı?

2. 25 Nisan 2012
  3. ruzgarr2006

ruzgarr2006 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    geçmiş olsun öncelikle
    bende aynı durumdayım ama henüz doktora gitmedim inşallah fikri olan birileri bize yardımcı olur..

4. 25 Nisan 2012
  5. meggie129

meggie129 Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    16
    ilk 3 ay bebeğin organ gelişimi açısından çok öenmli ilaç kullanılmaması gerek. keşke koruyabilseydik kendimizi ama nisan ve kasım ayları hastalık açısından sıkıntılı aylarmış :KK43: bende öyle biriyimdir ki antibiyotiksiz iyileşemem normalde... ne yapıcaz biz :KK43:

6. 25 Nisan 2012
  7. ruzgarr2006

ruzgarr2006 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sabretmekten başka çaremiz yok sanırım .doktora yarın gidicem bende ilaç versede kullanmayı düşünmüyorum bana sorarsan sende kullanma çünkü ikimizde hamileliğin çok başındayız. bide ben tedaviyle hamile kaldım o yüzden biraz daha hassasım bu konuda galiba:KK43:

8. 27 Nisan 2012
  9. meggie129

meggie129 Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    16
    rüzgarcım nasıl oldun canım? bize kimse yazmadı malesef :S geçmiş olsun bile denmedi... umursanmadık :KK43: benim 2 gün kötü geçti ama ilaç içmedim direndim sürekli uyudum sıkma portakal suyu içtim limonata falan içtim bugün iyiyim çok şükür. sen nasıl oldun? umarım tüm anne adayları sağlıklı hamilelik geçirirler hasta olmazlar...

10. 28 Nisan 2012
  11. esila1

esila1 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba ben de 6 haftalık hamileyim. geçen hafta iltihablı bademcik geçirdim. ve ateşim çok yükseldi. ve inanabiliyor musunuz doktora gitmedim bile. şu anda çok pişmanım ve endişeliyim gebeliğin ilk haftalarında ateş bebek için çok tehlikeli imiş. noral tüp defektli doğma ihtimali de var. iyileştim ama çok üzgünüm

12. 28 Nisan 2012
  13. hilalarda

hilalarda Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende bu ay hamile kalanlardanım oğlum ayın başında çok hastaydı ve banada geçirdi hamile olduğumu öğrendiğimde griptim ve boğazım felaket acıyodu evde suya zencefil attım gargara yaptım bi bardakta adaçayı yaptım onuda gargara yaptım sakın ha adaçayını içmeyin bide tuzlu suyla gargara bunları üç gün düzenli yaptım bol bol dinlendim çok şükür atlattım ama benim ateşim yoktu çok çok geçmiş olsun sizede umarım kısa zamanda atlatırsınız...

14. 28 Nisan 2012
  15. ccigdem

ccigdem ABDULLAH Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hamileyken hangi tür ilaç olursa olsun kullanılmaz arkadaşım .. kullanılabileceğini söyleyen doktorlarda altetmişler.. Ben bu yüzden ilk bebeğimi doğum yaptıktan sonra solunum yetmezliğinden kaybettim.. Allaha çok şükürki hemen sonra bir oğlum oldu şuan onun şükrünü yaşıyorum..

Son düzenleme: 28 Nisan 2012
  16. 30 Nisan 2012
  17. hulya_cinar

hulya_cinar Çınar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kan tahlilinde enfeksiyon görülmediyse doğal yollardan atlatmaya çalış.ilk 3 ay hiçbir ilacı önermiyorlar çünkü.

18. 30 Nisan 2012
  19. esila1

esila1 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya enfeksiyon göründüyse..
    çünkü ben de iltihaplı bademcik geçirdim ve çok ateşlendim 5. haftamda.(geçen hafta) bu enfeksiyonun kana GEÇMEME ihtimali yok
    ama doktora gitmedim çünkü bu rahatsızlığı çok sık geçirdiğim için dikkate almamıştım.
    şimdi iyileştim fakat çok endişeliyim günlerdir