Gebelikte Son Hafta !

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve cicibebek tarafından 8 Aralık 2009 başlatılmıştır.

8 Aralık 2009
    Konu Sahibi : cicibebek
  1. cicibebek

cicibebek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Selam kizlar ben yarın tam 39+1 oluyorum.Gecen hafta kontrolum vardı Nst e baglandim.Dr hersey normal agrılar yavas yavas baslamis dedi suyu ve gelisimi normal dedi yalnizca plasentada biraz kireclenme var ama cok onemli degil dedi. O gunden beri nette arastırıyorum plesanta kireclenmesi bebegi riske attıgı icin cogu zaman dogum sezeryanla gerceklesiyor ama ben normal dogum istiyorum.DR um henuz dogum sekli ile ilgili birsey soylemedi yalniz yarın yine Nst ve cati muaynesi icin gun verdi yani yarin belli olacak inş. :Saruboceq: Bu arada karnımdaki kasılmalar cok sıklastı ve tuvalete cok sık gidiyorum bazen gercekten idrarim oluyor bazen hic bisi olmasada tuvaletim varmis gibi geliyor.Ayakta kaldıgımda bebek asagı baskı yapıyor oyleki sanki ben kendimi sıkmasam cıkacakmıs gibi.Cok heycanlıyım sanırım 3 gundur kanım cekiliyor elim ayagım bosalıyor kalbim cok hızlı carpıyor nefesim daralıyor cok korkuyorum dogum mu baslıyor acaba diye bu son hafta hergun boyle endise ve heycan ile gececek galiba.suan da nefes almakta cok gucluk cekiyorum acile gitsem mi acaba yoksa normal mi bu :bbo: , doguma yakın boyle seyler yasayan var mi arkadaslar cvp verirseniz cok sevinirim

2. 8 Aralık 2009
  3. nisabeyza

nisabeyza 15.12.2009/14.35 Üye

Beğenildi:
    39
    Ödül Puanları:
    108
    bende 39+5 teyim.inan şu yazdıklarının aynısını yaşıyorum. bebeğimde seninkiyle aynı durumda. benim doktorumda sezeryandan falan bahsetmedi.perşembe günü kontrolüm var benimde belki o zaman bişey söyler ya da belki bebeğim gelmeye karar verir.tabi seninkide inş. benide gelişmelerden haberdar edersen çok sevinirim.en azından başka bi bakış açısı olur ikimiz içinde.Allah bizi ve bizim gibi olanları hayırlısıyla kurtarsın inş.artık geceler çok zor geçiyo...

4. 8 Aralık 2009
  5. mambaa

mambaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
  6. 8 Aralık 2009
  7. fizyoterapist_brc

fizyoterapist_brc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet arkadaşlar benim kızım için de doktorumuz 38de gelir diyordu, 37dolarken 3cm açıklığım vardı çünkü.

40. haftadayız sancılar sıklaştı ancak henüz doğum başlamadı. hareket sıklığı ve amniyon sıvısı nst normal. yarın kontrolümüz var doktorum suni sancıyla başlatma taraftarı ancak ben şartlar uygun olursa 1hafta daha beklemek istiyorum. sabırsızlık özlem ve stres de cabası...

8. 8 Aralık 2009
  9. mambaa

mambaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    eger nst ve sivi normalse bence de bekle. benim sivimda biraz azalma goruldu. cuma gunu tekrar bakacagiz, eger normale donmusse ben de 41e kadar bekleyecegim. hersey normalse bebegin keyfini beklemek daha dogru :KK46:

10. 8 Aralık 2009
  11. fizyoterapist_brc

fizyoterapist_brc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet 38. haftadan beri sancı çekiyorum hatta 4gün öce 5dk da bir geldi çok şiddetliydi, 3dk da bir gelmeye başlayınca doktoru arayalım dedik o karmaşada o da geçti gitti şiddeti azaldı. bakalım ağrı sancı devam, biz 38de beklerken 41.haftayı da görecekmişiz demek ki :) sen de bekleyebildiğin kadar bekle hayırlısı olsun canım

12. 8 Aralık 2009
  13. cicibebek

cicibebek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    canım inşallah.. arkadaslarım bana hep doktor catı muaynesinden sonra bebgi alır diyorlar ama bana her an normal gelecekmis gibi geliyor.yarın buraya yine yazarım yerimseniben doktor ne derse oyle olacak artık baska sansımız yok saglıklı dogsunlar da

14. 9 Aralık 2009
  15. Mntha

Mntha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    86
    Hayirlisi ile alirsin ins canim bebegini. benim 39+2 gunluk dogdu bebegim
    39 bitti 40. haftada 2 gun aldim bu 2 gun boyunca devamli karnimda kasilma ve belimde agri oldu. 1 haftadirda hafif kanama geliyordu.(bir hafta once dr altan muayene etmisti sonra kanamam oldu nisanmi bilmiyorum onu. bu yuzden bi defa daha giitm konrole tam 39 haftalikken) 2 gunun sonunda tekrar girp için atesimden kontrole gittigimde normal muayenden sonra ebe birde bebege bakti 4Bucuk cm acilma oldugu için doguma aldilar, normal dogum oldu. ayrica normal dogumu tercih ettinigin için seni tebrik ederim canim. en sagliklisi bu. Rahat ol hiç stres yapma emin ol ki boyle yaptigin surece her sey yolunda gidecektir Allah'in izni ile..

Son düzenleme: 9 Aralık 2009
  16. 9 Aralık 2009
  17. slvmsstr

slvmsstr pamuşum yumuşum oğluşum:) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım kanaman nasıl oluyor du ya hafif demişsin benimde 2 gündür iğne ucu kadar bişey geliyor akıntıyla beraber doktorum artarsa gel dedi nişan olabilir mi acaba?

18. 9 Aralık 2009
  19. Beyondparadise

Beyondparadise Az İnsan Çok Huzur ;) Üye

Beğenildi:
    321
    Ödül Puanları:
    363
    Hepinizin hakkınızda Hayırlısı olsun kızlar en kolayından doğum yapıp burda paylaşın benim daha beş aylık yolum var ama bende nefes darlığı çekiyorum