gebelikte TANSİYON YÜKSELMESİ 29. haftadayım gebelik zehirlenmesi olabilir dedi

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve beybi34 tarafından 13 Mart 2010 başlatılmıştır.

13 Mart 2010
    Konu Sahibi : beybi34
  1. beybi34

beybi34 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    mrb arkadaşlar şuan 29. haftadayım ve 2 gün önce doktorum bebğin iy gelişmemiş dedi 1 hafta tansiyonunnu ölç ve gel bakalım belki gebelik zehirlenmesidir dedi çok korkuyorum çok tehlikeliymiş hiç farketmedim tansiyonumun yükseldiğini 2 gündür ölçüyorum 14-9 civarı çıkıyo özellikle akşamları ne yapmam lazım benimle aynı sorunu yaşayanlar lütfen yardımcı olunnn.bi de bebek aspirini verdi bu konuda da bilgisi olanlar beni bilgilendirirse sevinirimmm teşekkürler

2. 13 Mart 2010
  3. nilly

nilly Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok gecmış olsun inşallah gebelik zehırlenmesı değildir. tansiyon yukselmesı bebegın beslenmesıne engel olurmus. yemeklerınde tuz kesınlıkle azaltmalısın hem ilerki dönemlerde vücudunda ödem oluşmasını da engeller. bır de hergun aynı saatlerde ölç tansıyonunu ve dijital tansiyon ölçerler sağlıklı sonuc vermeyebiliyor dıye duymustum.

4. 13 Mart 2010
  5. maviruya

maviruya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    113
    vücudunda ödem de var mı? tansiyonu düzenleyici birşeyler yemeye çalış..şimdi internetten baktım..saraçoğlu yüksek tansiyon için hergün bir bardak taze sıkılmış nar suyu için diyor..hem bağışıklık sistemini de oldukça güçlendirir..birkaç gün dene bakalım belki işe yarar..tansiyonunu mutlaka düşürmeye çalış..tam sınırdasın şu an..

6. 14 Mart 2010
  7. Karxixnca Kxixz

Karxixnca Kxixz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    86
    sana tavsiyem bol temiz havada yürüyüş yap 14 9 tansiyon hastalığında sınırdır tuz kesinlikle kullanma ve tuz içeren gıdalar tüketme (turşu salamura ve konserve hazır gıdalar salam sosis ve pastırma ev yapımı salçalar cips krakerler )bol sıvı al kendini çok yoracak aktivitelerden kaçın kendini çok yorarsan ta fırlar buda tehlikeli yavaş yavaş yap işini ama çok hareket et

8. 14 Mart 2010
  9. beybi34

beybi34 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar çokkkk teşekkür ederim nar suyunu deniyecem inşallah düşer çok korkuyorum daha küçücük çünkü ve ben aynı zamanda hipotiroidiyim gebeliğimmin başında da onla mücadele ettim bebeğimi kaybetmek büyük yıkım olur Allahım herkesin bebğini sağlık sıhhatle kollarına almayı nasip etsin sizlerinde

10. 19 Mart 2010
  11. beybi34

beybi34 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    yaaaa kimse okumuyomu ya da benimle aynı durmu yaşamadmı çok endişeleniyorum lütfen birileri bieyler yazsın insan paylaşınca rahatlıyo

12. 23 Mart 2010
  13. sinop_e

sinop_e MELİSA'M Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    geçmiş olsun, benim 13 8 tansiyonum doktor biraz yüksek buldu, ben de bilmiyorum ne diyecek? kan sonuçları ile değerlendirecekmiş...dilerim sorun yaşamazsınız

14. 23 Mart 2010
  15. akimera

akimera Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    cnm bende 27 haftalık hamileyim dünkü kntrolümde tansiyonum 13/10 çıktı doktor yüksek takibe girmen lazım dedi benimde bir hafta ölçmem gerekiyo ama henüz baqşlamadım ölçmeye.cihazımda yok zaten.napıcam bilmiyorum

16. 23 Mart 2010
  17. beybi34

beybi34 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar benim tansiyon bi iniyo bi çıkıyo ama genelde 12 ile 14,5 arası ama cumartesi 16 falan olunca 1 gece takip için hastanede yattım ve tam günlük idrar tahlili verdim 682mg protein atımı tespit edildi yani preeklampsi başlamış tam ne zaman başladığı belli değil ama varşimdi evde dinlenmeye kafaya takmamaya çalışıyom erken doğum gözüküyo bebişim daha çok küçük perşembe kendi doktorumlada randevum var bakalım ayrıntılı gelişimi nasıl olmuş en son 27artı5 için 1029 gr demişti ve geri demişti inşallah kilomuz artmıştır.nekadar tansiyonu ve protein atımını sabit tutarsak bebişim o kadar kalabilecek hatta 38. hafataya kadar bile sorun olmazsa taşıyabilirmişim dua edin ne olur Allahım hepimize bebişlerini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin size diyeceğim dikkatliolun ve evde ölçümdense hastaneyle irtibata geçin ve tansiyon 13-9 un üzerindeyse tam günlük yani 24 saatlik idrarala protein atımına baktırın

18. 23 Mart 2010
  19. turtam

turtam Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar ben duygu hastanesine gidiyorum doktorum AYLıN TANRIVERDı HıÇ DOKTORA GıDEN VARMIIIII:))))))DÜŞÜNÇELERıNıZı LABıLıRMıYıM.