Gebelikte Taşınan, Ev Taşıyan Var Mı? Yeni Evin Temizliğini Kendimiz Yapabilir Miyiz?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve GizemAkyuz tarafından 19 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

19 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : GizemAkyuz
  1. GizemAkyuz

GizemAkyuz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    Arkadaşlar, eşimin tayini sebebiyle taşınmak zorundayız. Bu haftasonu ev arayıp, önümüzdeki haftasonu da taşınacağız. Ben şu an 30.haftamdayım ve taşınacağımız evin temizliğini kendim yapmak istiyorum. Sizce bu mümkün mü?

Sorun şu ki, temizlikçi kadınların temizliğine güvenemiyorum, yalap şap iş yapıyorlar. Temizliğe yardıma kayınvalidemin gelmesi de mümkün ama açıkçası onu da ben pek istemiyorum.. Aslında ondan başkasının temizliğine güvenemem, tertemiz biri, o açıdan içim çok rahat olur ama taşınma esnasında eşyaları yerleştirirken beni çıldırtacak biliyorum. Onu göze alamıyorum....
    Her şeyi kendi kafasına göre yapıyor, kimseyi dinlemiyor, ben de kırılmasın diye sesimi çıkartmıyorum ama deliriyorum. Ben delirince eşim de deliriyor, bu sefer hiç yok yere biz gerilmiş oluyoruz...
    O yüzden kimse bir şeyi ellemesin, ben her şeyimi kendim halledeyim istiyorum ama sizce bu ne kadar mümkün olabilir?

Bunu sormamın bir sebebi de şu ki ben hayatımda hiç ev taşımadım, yeni taşınılan evin temizliği ekstra neler gerektirir, hepsinin altından kalkabilir miyim falan tam olarak kafamda canlandıramıyorum, bilemiyorum... O yüzden ev taşımış olanlarınızdan bir fikir bekliyorum.
    Sizce yeni girilecek evin temizliğini tek başına yapabilmemiz mümkün mü?
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

2. 19 Ağustos 2010
  3. mimix

mimix Kizim Rabbime Emanet Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ben hamile kalmadan allahtan daha büyük bir eve tasindim, evim parkeli ve önceki kiraci cok temiz tuttu, ama hamile olmadigim ve evin cok kirli olmadigi halde esim annem ben ve kardesimin sevgilisi 5 günde anca temizleyebildik cok zorlandim mutfak dolabi icindeydi onun altini üstüne getirdik. Bu halimle yapsaydim kesin yigilir kalirdim, bide trde havalar sicak malum, bence tek basina yapma yada temizlikci kadinlara güvenmiyosan bile tut, yanlarinda dur temizligi yaparken göz kulak olursun =) yeni evin simdiden hayirli ugurlu olsun esinle cocugunla cok güzel yillar gecirirsin ins yeni evinde

4. 19 Ağustos 2010
  5. kayradorugum

kayradorugum 23.12.2009/15:00 Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bizde ben 8 aylık hamileyken taşındık ama ben hiçbişeye elimi sürmedim annem kayınvaldem görümcem temizliği yaptılar eşyaları benim istediğim gibi yerleştirdiler herşeyi bana sordular oğlumu riske atamazdım erken doğum falan olur diye kendime dikkat ettim ki iykide öle ypmışım çünkü hastanede bi hamile arkadaş 26 haftalık hamileydi oda taşınmış ve herşeyini temizliğini eşya yerleştirmesini hep kendi yapmış ama 5cm açıklıkla geldi hastaneye ve açılması hep arttı bütün gece 2 serum ve iğnelere rağmen suni sancı gibi sancı çekti onu görünce sancısı olmayan benim bile nstde sancım çıktı ve bütün gece uyuyamadık onun inlemelerinden drlar doğumu durduramadı sabah doğuma alındı almadan önce bi kağıda imza attırdılar ve dr bebeğin ölür sana söylüyeyim dedi hemen doğurmuş bebeğide küvezdeydi sonra noldu bilmiyorum
    canım bence herşeyi kendin yapma temizliği falan bebeğini riske atma o kadının hali hala gözümün önünde çok üzülmüştüm çünkü
    bebeğin doğsun heryeri tekrar temizler istediğin gibi yerleştirirsin az kalmış doğuma zaten
    hayırlı doğumlar diliyorum canım sana...

6. 19 Ağustos 2010
  7. hdilekh

hdilekh ((: Ömer Tuna'm :)) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    canım bende 28 haftalıkken taşındım. kesinlikle tek başına yapamazsın. evi toplamak kolay ama yerleştirmek ölümmmm. pencere kapı dolaplar yerler banyo heryer temizlenecek eşyalar tek tek açılıp yerleştirilecek. haaaa ben bunların çoğunu kendim yaptım ama sana tavsiye etmiyorum çünkü insan boşta bulunup bi yere uzanıyor, ağır kaldıryor. allah korusun bebeğine bişe olmasın. dikkat et. boşver kaynanan yardım etsin. bebeğin için sık dişini o gidince sen kafana göre yerlerini değiştirirsin yavaş yavaş. dikkat et kendine ve bebeğine :nazar:

8. 19 Ağustos 2010
  9. brn1987

brn1987 meleğimi büyütüyoruz Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben 7. aylıkken taşındım evden eve nakliye şirketi taşıdı yani tüm eşyaları aldıkları yere koydular evi annemler temizledi yerleşmeme yardım etti buna rağmen kendi düzenimi bulana kadar ben ve bebişim etkilendik baya yani sana tavsiyem sana yardımcı olacak akraban olmayacaksa yanında gündelik ev işi yapan kadınlardan yardım alman hamileyken normal evin işinde çok zorlanıyoruz zaten birde ev yerleştirme toplama düzenleme falan olumsuz etkiliyor

10. 19 Ağustos 2010
  11. GizemAkyuz

GizemAkyuz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    Canım çok teşekkür ederim, bebişin doğacağı ev olacak bu ev inşallah :)) Umarım hayırlı olur :))
    Ben zaten huyluyum, tertemiz olsun isterim aynen mutfak dolapları, banyo falan... Siz kaç kişi 5 günde yaptıysanız ben düşer bayılırım herhalde ilk gün yaa :KK43:(
    Temizlikçinin başında da dururum tabi ama bu gidişle yine kayınvalideme kalıcaz gibime geliyor :/

12. 19 Ağustos 2010
  13. brn1987

brn1987 meleğimi büyütüyoruz Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    bu arada canım yeni evin temizliği çok zor oluyo bende biraz hasta derecesindeyim tüm banyo ve tuvalet aksesuarlarını değiştirrdiğimiz badana yaptırdığımız parkeleri yenilettiğimiz halde inan zok zor normal ev temizliği olmuyor elinde sürekli çamasır suyu dezenfektan falan olmak zorundaki bunlar bebeğe çok zararlı kendi akrabalarından annen kardeşin falan olsa daha rahat edersin en azzından daha az konuşurlar sana sorarlar nereye koyacağını falan temizlikçiye gelince başında durman lkazım sürekli suyu sürekli değiştirmesi için yoksa gerçekten aynı suyla heryeri siliyorlar allah kolaylık versim

14. 19 Ağustos 2010
  15. GizemAkyuz

GizemAkyuz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    Off, inanmıyorum yaa, inşallah bir şey olmamıştır hastanedeki bebişe :KK43:(
    Benim de eşimin bir arkadaşı 24 haftalıkken, normal ev işi yaparken aynı duruma düşmüş. Sancıları başlamış, hastaneye kaldırmışlar, 2 gün yatmış hastanede, zor durdurmuşlar doğumu... Eşim de istemiyor o yüzden benim bir yere elimi sürmemi... :KK43:(
    Ama haklısın aslında, bebiş doğduktan sonra ben yine istediğim gibi temizler yerleştiririm evi nasıl olsa...
    Ev hazır boşken kendim düzmeyi çok istiyordum ama yaa, off, kayınvalidem bize her misafir gelişinde 1 hafta kalıyorsa zaten ardından 1 ay ben evi eski haline getirmeye çalışıyordum.. Yeni evde de hevesim kursağımda kalacak sanırım... Neyse tabii, bebişten kıymetli değil ya :KK43:((

16. 19 Ağustos 2010
  17. GizemAkyuz

GizemAkyuz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    Çok teşekkür ederim canım, senin de yeni evin hayırlı olsun :))

18. 19 Ağustos 2010
  19. GizemAkyuz

GizemAkyuz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    Canım biz de evden eve nakliye şirketi ile taşınacağız... En azından o yük üzerimizden kalkacak ama temizlik derdi bitmiyor tabii.... Ve dedin gibi şu an gündelik ev işlerinde bile zorlanıyorum... Zaten her iş bitip de yerleştikten sonra bile insan düzenini oturtana kadar zorlanır, haklısın, bir de o var... Off, iki gündür bunları düşünmekten başıma ağrılar girdi....