gebelikte tatil ile ilgili sorum var

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve burcu_brc tarafından 10 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    10 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : burcu_brc
  1. burcu_brc

burcu_brc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Bora Bey merhaba,

26 haftalık gebeyim ve tatile çıkmak istiyorum. Doktoruma danıştım tatile çıkmamda herhangi bir sakınca olmadığını öğrendim. Ancak bugün eczaneden tatil için ürünler alırken aklıma bir kaç soru takıldı. Gğneş koruyucu kremlerin kimyasallar içerdiğini ve bunların da direk kana karıştığını söylediler. Bana Avéne 50+SPF Spray önerdiler. Bu koruyucu cilt yüzeyinde koruyucu tabaka halinde kalıyormuş ve doğal mineraller içerdiği için de gebelere zarar vermiyormuş. Benim sormak istediğim gebelikte güneş koruyucu kullanmanın bu kadar hassas ve riskli olabileceğini hiç düşünmemiştim. Bu ürün hakkında bilginiz var mı? Ya da güneş koruyucu kremler gebelikte rahatlıkla kullanılabilir mi?

Bir sorumda cilde sürülen sivri sinek ve kene kovucular hakkında olacak, bu tarz ürünler gebelikte kullanılmalı mıdır?

Son sorum da intimate wet wipes kullanımının herhangi bir sakıncası var mıdır?

Biraz uzun oldu ama ilginiz ve cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılar,
    Burcu

2. 12 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : burcu_brc
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Şu anda piyasada satılan hiçbir ürün zararlı değil. Özel bir koruyucu kullanmanıza gerek yok. Minimum 15 faktör yeterlidir. Wet wipes kullanılabilir. Sinek ve kene kovucular hakkında ise üretici firmanın uyarılarına bakmalı...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.