Gebelikte Toxoplasma

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve TK646 tarafından 3 Ocak 2008 başlatılmıştır.

3 Ocak 2008
    Konu Sahibi : TK646
  1. TK646

TK646 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar gebeliğin ilerleyen aylarında toxoplasma enfeksiyonu geçirmiş olanınız varmı.:çok üzgünüm:

2. 3 Ocak 2008
  3. TK646

TK646 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Hamileliğimin ilk ayında negatif çıkmıştı geçen ayki pozitif çıkmış dr yeni farketti.

Bu da ya test yanlış çıktı ya gebeelikte toxoplasma geçirdim demek tekrar test yapıldı sonuç henüz çıkmadı ama gebelikte çok tehlikeliymiş diye duydum :..((

4. 3 Ocak 2008
  5. çikolatta

çikolatta Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    nedir bu hastalık nasıl bişeydir yani CADIARZU:sm_confused:

6. 3 Ocak 2008
  7. TK646

TK646 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Çiğ et salam sucuk ve benzeri şeyleri yediğimizde yada elimizle dokunup yıkamadığımıda birde kedi dışkısından bulaşan bi enfeksiyon çikkolata.

8. 3 Ocak 2008
  9. TK646

TK646 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Saol nefin pazartesi sonucu çıkacak ama düşünmeden yapamıyorum bitürlü.

10. 3 Ocak 2008
  11. EU1

EU1 Guest

Canim hic belirti hissetmedinmi ki.Yani hic duymadim hamilelikte geciren.Ama bence doktorun testinde var bir yanlis hemen kotu dusunup uzme kendini.Benimde bagisiklikgim yok doktor dikkat et dedi bende ediyorum.Ama bildigim kadariyla oyle cok cabuk gecen bir virus degil bu icin rahat olsun doktordadir hata kesin.

12. 28 Ocak 2008
  13. PITRCIK

PITRCIK Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar ben hamile kalmadan önce tahlil olmuştum toksoplazmaya bağışıklığım yok olarak çıktı.o yüzden doktor her ay toksoplazma testi yapıcaz dedi.bu nedir bilen varmı.nasıl birşey?

14. 12 Haziran 2008
  15. yurdagül89

yurdagül89 Guest

kızlar toksoplazma hamilelik sırasında geçiriyorsan çok tehlikeli bir hastalık bunun belirtisi yok çiğ et salam ürünlerinden geçiyormuş çocukta körlük dilsizlik zeka geriliğine yol açıyormuş ve çocukta olması muhtemelmiş anneden geçiyormuş ve sonunda aile kararı ile alına biliyormuş benimde yapıldı o tahlilden 6 haftakıl hamileyim ve doktor pozitif çıktığını söyledi ve çok korktum sonra bi yalnışlık olmuş ve sonuç negatifmiş yani canım bir yalnışlık olabilir sıkmayın canınızı korkmayın olacağı varsa olur ama inşallah yoktur sizlerde bye bye bye bye

16. 13 Haziran 2008
  17. simlamutlu

simlamutlu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    108
    Kızlar toksoplazmada avidite testi diye bir test var o test mevcut geçirilmiş toksoplazmanın 4 aydan önce herhangi bir dönemdemi mesela 2 yıl önce bile olabilir yoksa 4 ay içindemi geçirilmiş olup olmadığını belirliyor bu testde özel labarutuvarlarda ben pek görmedim orada bağışıklığın varmı vucutta mevcut mikrop varmı şu an şeklinde bakılıyor yani ıgg ve ıgm şeklinde ama bu dediğim kapsamlı test üniversite hastanelerinde yada gelişmiş büyük labarutuvarlarda bakılıyor tavsiye ederim şüpheniz olursa umarım hiç birinizin olmaz güzel hamilelikler dilerim hepinize

18. 13 Haziran 2008
  19. diloks

diloks ben oğlumla doğdum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    SİMLAMUTLU merhaba. senin bu konuda bilgin var gördüğüm kadarıyla.Yazın ilgimi çekti çünkü ben o anları birebir yaşadım. .7 haftalıktım kanımda toksoplazma ya raslandı.antibiyortik kullandım .8 hafta sonra tekrar test yapıldı ve değerin yükselmediği hatta az da olsa düştüğü görüldü.zaten enfeksiyon tam pozitif te çıkmamıştı .ara değerde kalmış.ancak yine de varlığını gösteriyordu.

8 haftalıktım avidite testi yaptırdım.aynı gün 2 yerde.sonuçlar geldiğinde şoktaydım.araştırma hastanesi sonucu düşük avidite diyor(yani 4 ayiçinde almışım ki çok tehlikeli sonuç); özel labaratuvar sonucum ise yüksek avidite çıktı(4aydan daha eski zamanlarda almışım kihiç bir tehlike yok gebelik sağlıklı devam edebilir diyor)
    10 haftalıktım kesin sonuç için ankaraya sevk ettirdim kendimi.gatada ve 2 ayrı özel labaratuvarda tekrar yaptırıdm.(labaratuvarlar düzen ve denge) çok şükür ki 3 sonuç ta aynı çıktı.yüksek avidite.yani 4 aydan daha önce almışım.bu da demek oluyor ki bebeğe zararı yok.allahıma binlerce çok şükür şuan 19 haftanın içindeyim.herşey güzel.ancak üzerimden atmam çok zor oldu.allahım kimseye yaşatmasın.
    hamilelik için uğraşan arkadaşlar şuan gidin hemen bu testi yaptırın.gebelikte karşılaşılması daha kötü sonuçlara sebep olabilir.
    allah hepimize sağlıkle bebek kokuları nasip etsin arkadaşlar.