Gebelikte Uyuma Pozisyonu

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve HaticeElif tarafından 8 Ekim 2010 başlatılmıştır.

8 Ekim 2010
    Konu Sahibi : HaticeElif
  1. HaticeElif

HaticeElif Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Gebe bayanlar Merak ediyorum acaba genelde sol tarafa yatmalisin diyorlar... Ama ben sag tarafima yatinca rahat ediyorum.. Ama elimden geldigince Sol tarafima yatmaya calisiyorum... Acaba gebeliginiz boyunca ne sekil yattiniz belki sacma bir soru ama acaba sag tarafa yatinca bir zarari olurmu bebislerimize...

Ve gebelik boyunca egilme kalkma gibi hareketlerin zarari olurmu bu konuda daha önce sorun yasayan arkadaslar varsa lütfen bilgilendirsin bizleri....

Tesekkür ler bayanlar

Allah hepimize güzel kolay dogumlar saglikli hayirli evlatlar nasip etsin insallah...

2. 8 Ekim 2010
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Merhaba konunuz içeriği nedeniyle taşınmıştır.Bilginize :a.s.:

4. 9 Ekim 2010
  5. AdayAnneyim

AdayAnneyim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    63
    Merhaba HaticeElif,

evet aynen öyle sol tarafa yattigimiz zaman bu bebegimiz için en iyi pozisyon oluyor. Özellikle hamileligin ikinci 3aylik döneminde sol tarafa yatmaya ba$lamamiz öneriliyor.
    Reklama kaçacak ama ben Dr. Öz'ün kitabini aldim ve içerisinde bizim anlayacagimiz dilde güzel konulara deginmi$ hocamiz. Tam da senin bu sorun hakkinda bir bölüm var o paragrafi payla$ayim diger annelerde faydalanir:

Aynen bende senin gibi sag tarafta rahat uyuyorum ama bebi$im için sol tarafimda uyumaya gayret ediyorum. Göbegimiz büyüdükce daha da zor bi hal alcak ama onun için de bir ikinci yastik ile bacak aramiza alip hem bel agrimizi hafifletmi$ oluruz hem daha rahat ederiz.

iPUCU
    GOOGLE'a: "gebelikte yati$ biçimi" diye tarat ve resimlere bir bak. Yardimci olcaktir. :kahve:

Tatli uykular sana ve bebi$ine :KK46:a.s.

Son düzenleme: 9 Ekim 2010
  6. 9 Ekim 2010
  7. hy_patia

hy_patia Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    685
    Ödül Puanları:
    163
    arkadaşlar ben de doktorumla bu konuyu paylaştım, onun yorumu da bebeğin rahatı annenin rahatıyla ilgilidir diyor. yani anne ne tarafa yatarsa bebek de ona göre pozisyon alıyormuş. kendi hamileliğinden de örnekler vererek bilgilendiriyor beni ve ben doktoruma çok güveniyorum. ama zaten belli bir dönemden sonra tek tarafa yatamıyorsunuz(en azından ben öyleydim) gece boyunca sağ, sol, sırt üstü dönüp duruyorum. ama bence doktoruna danış o seni rahatlatacaktır.