gebelikte vajinal muayene sonucu kanama

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve 712er tarafından 13 Kasım 2007 başlatılmıştır.

13 Kasım 2007
    Konu Sahibi : 712er
  1. 712er

712er Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar morelim çok bozuk kasık agrılarım sebebiyle en yakın bir hastaneye gittik burda rahim agzı kontrol edilten sonra hafif bir kanama başladı ve bir gün geçmesine ragmen hala devam ediyor aynı zamanda rahim agzında 1 cm açıklık tespit edildi daha henüz 31 haftalık tüp bebekle zor elde edilmiş bir gebelik ne yapçagımı bilmiyorum bu hastaneye artık güvenmiyorum çünkü gayet sakinler normal birşeymiş gibi kontrölü bile 15 gün sonraya verdiler başından böyle birşey geçenlerin fikirlerine ihtiyacım var yardım edin lütfen

Hulyaaa60 bunu beğendi.
  2. 13 Kasım 2007
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    canım çok geçmiş olsun bence hastaneye değil de iyi bir doktora görün daha iyi sonuçlar verecektir.dikkat et kendine çok da sıkma kendini stres devam ettikçe kanamana da etki eder

4. 13 Kasım 2007
  5. marul

marul HAYALLERİM,EYLÜL VE BEN:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    iyi de benim bildiğim hamile kadına o tip muayene yapılmaz , çok çok zor durumda kalmadıkça , çünkü doğumu tetikleyebilir 9 ay gittim , günüm dolmadan bir kez olsun vajinal muayene yapılmadı , o ne biçim doktormuş , bak nitekim açılma var diyorsun , en kısa zamanda iyi bir doktor bul ve git , kolay mı ya , 31 hafta olmuş , allah yardımcın olsun , sağlıkla kavuş bebeğine ...

6. 13 Kasım 2007
  7. Suko

Suko Guru Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    348
    Canım bence de mutlaka iyi bir doktora görün hastanelere pek güvenme benim bildiğimde ilk üç aydan sonra vajinal muayene pek yapılmaz bol bol dinlen geçmiş olsun

8. 13 Kasım 2007
  9. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Aynen katılıyorum. İlk 1-1.5 ay hariç vajinal muayene yapılmaz hamile bir bayana. Hamileliğin ilk aylarında da karından kese ve bebek görünmediği için vajinal ultrason yapılır. Son kontrolde alttan muayene yapılır, doğumun nasıl olacağına karar vermek için.Riskli bir iştir çünkü vajinal muayene, doğumu her an başlatabilir. Aynı hastaneye aynı doktora lütfen gitme.Tekrar vajinal muayene yapabilirler. Başka güvenebileceğin bir hastane bul. Sürekli kontrol edildiğin bir doktor yokmu???

10. 13 Kasım 2007
  11. Mahbile

Mahbile Acem Kızı Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Evli olmadıgım halde bile bu şekilde vajinal muayenenin yapılmaması gerektigini biliyorum...
    Ben anlamadım o nası bir doktorfisfisfis
    Vakit kaybetmeden hemen başka bir doktora görün canım

12. 13 Kasım 2007
  13. burcuavcxix

burcuavcxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    88
    çok geçmiş olsun ya allah allah nasıl bir muayene ki o kanama geldi.ayy korkmaya başladım artık

14. 13 Kasım 2007
  15. tatarxixm

tatarxixm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım ya co kötü ben de de olmuştu acılma var mı diye bakıyorlar kanamam olmuştu ama senin erken saqnki muayene etmişler

16. 13 Kasım 2007
  17. EU1

EU1 Guest

aynı zamanda da o dr u bnce şikayet etmelisin açıga alsınlar hakkın da soruşturma başlatsınlar sen nedne engel olmadın hayatım yaaaaaaaaaaaaaa geçmiş olsun canım benim bence hemen bir hekime daha görün burda sana kimseler yardım edmez tatlım moralini de bozma hay allah allahın cezası dr gerizekalı hemen bir başka hekime git daha iyi olan birine allahım yanında olsun inşaallah

18. 13 Kasım 2007
  19. Mev*Can

Mev*Can Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    72
    Ödül Puanları:
    0
    31 hafta banada erkenmiş gibi geldi..benide 39 haftada muane etti 4 cm lik açıklık var dedi..ardından az bi lekem geldi..haftaya görüşelim tekrar dedi ama..bende herhangi bi kanama devam etmedi..istersen başka bi doktorada görün..