Gebelikte vıcks kullanımı

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve WomenLove tarafından 25 Kasım 2008 başlatılmıştır.

25 Kasım 2008
    Konu Sahibi : WomenLove
  1. WomenLove

WomenLove bir Aşk Krallığı Pro Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlakar üçbuçuk aylık hamileyim ..burunum tıkalı ve burnum akmadığı için şiddetli baş ağrısı yaşıyorum...evde viks buldum içeriğini okudum gebelikde kullanılır yada kullanılmaz yazılmamış ...ben sadece burun deliğinin kenarına ve üstüne sürmek istiyorum bi sakıncası olurmu acaba netten araştırdım bişey çıkmadı ....kullanan varmı acaba

2. 25 Kasım 2008
  3. flapy

flapy Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Canım bende 8+4 haftalık hamileyim. İlk başta Allah bebişini sağlıklı bir şekilde kucağına almak nasip etsin.
    Aynı şeyi geçen hafta bende yaşadım.Burnum tıkandığından dolayı çok başımk ağrıyordu. Bende bir miktar vıcks peçeteye sürerek kokladım. 10-15 dk. sonrada burnum açıldı.Senin yazından sonra şimdi int. baktım gebelikte ve emzirme döneminde kullanılmadan önce, bir hekime danışılmalıdır ve Burun deliklerinin içine sürmeyiniz diye yazı vardı. İnş. canım bir problem olmaz.

4. 25 Kasım 2008
  5. WomenLove

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    38
    cnm burun dfeliğimin içine değil dışına sürmek istiyorum ordan gelen koku yeterli şimdi su kaynattım buharına tuttum ama çok fazla kalamdım ....
    içeriğide hep ottan yapılmış şeyler bişey yapmaz gibi geldi doktoruma ulaşamadım ..
    birde karnıma sürmüyorum yutmuyorum ama tedirginim işte...cvb için çok sağol cnm ağrı kesici aldm.....inş. geçer çekilmiyor valla

6. 25 Kasım 2008
  7. _WhitePearl_

_WhitePearl_ Pamuk Prensesim... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım geçmiş olsun .biliyosun bende geçen hafta griptim burnumun dışında vicks sürdüm napiim bas ağrısından ölüyodum çok ii geldi
    içeriğine baktım hep doğal şeyler yazıyordu .

8. 25 Kasım 2008
  9. WomenLove

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    38
    bende sürdüm cnm evet doğal şeler yazıyor

10. 8 Şubat 2010
  11. nursena

nursena Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    63
    slm bende hamileyim acayip tıkalı burnum rahatsızım kulağımda tıkanıyo ağzım dan nefes alıyorum viksi buğu septin yapmak istiyorum sizce zararı olurmuuu

12. 22 Aralık 2010
  13. ebrulim01

ebrulim01 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende 7,5 aylık hamileyim doktorumun verdiği tek ilaç -vitamin ve kan hapları hariç- parol. ne serum ne de herhangi bir ilaç kullanmamı önermedi hiçbir zaman. vicks de kullanma dedi. bol sıvı tüket ve parol kullan dedi.:KK58:

14. 22 Aralık 2010
  15. gulaysenaz

gulaysenaz Üye Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Ben hamileliğimde kullanmıştım burun tıkanıklığı dayanılmazdı doktorum bir sakınca yok dedi ama sonrasında şikayetlerim geçmediği için doktorum kbb ye yönlendirdi ve kbb nin verdiği antibiyotiği kadındoğumcumunda onayıyla kullandım sonraki aylarda idrar tahlillerimde lokositim yüklesmişti bunun bebeğe daha büyük zararı olacağı için yine antibiyotik kullandım hatta 8. ayımda sırtımdaki kas sıkışmasından dolayı acile kaldırıldım bebeğe zarar verir diye hiç bir doktor müdahale etmedi ama çektiğim acıyı kendi doktorum görünce bebeğin durumu şuanda iyi ama sen böyle acı çekmeye devam edersen bebek strese girecek deyip kasgevşetici iğnede yaptırdı birde 4 aylık hamileyken dişimde enfeksiyon oluştu rontgen çekmeleri şarttı kurşun bir yelekle onuda çektirdim (ki sonucunu görünce iyiki çektirmişim çünkü enfeksiyon okadar ilerlemişki biraz geç kalsam düşük yapmama neden olurmuş) sonuç olarak 7,5 aylık dünyalar tatlısı bir kızım var. Kısacası viks kullanılabilinir ve doktor kontrolünde olduğu sürece başka şikayetlerde tedavi edilebilinir çünkü ertelemek bebeğe daha büyük zararlar verebilir.

16. 13 Mayıs 2013
  17. ben066

ben066 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    canım bende yanlılşlıkla viks kullandım onu geç iyorum hamile olduğmu bilmeden hamama gitmiştim. bebğime bir zarar verir mi bu durum

18. 13 Mayıs 2013
  19. gulaysenaz

gulaysenaz Üye Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Yok canım niye zarar versinki hamile olduğunu bilmeden gittiğine göre bebek oluşmamıi bile
    kaldıki annem bana 8 aylık hamileyken gitmiş bak sapasağlam doğmuşum 33 yaşına geldim hatta :)
    Tek sıkıntı sıcaktan çabuk bunalırım belkide hamam yüzündendir :)