Gebelikte yapılan egzersizleri paylaşalım

Konusu 'Haziran Anneleri' forumundadır ve berfin81 tarafından 13 Ocak 2010 başlatılmıştır.

13 Ocak 2010
    Konu Sahibi : berfin81
  1. berfin81

berfin81 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    Merhaba kızlar
    Gebelik ve doğum esnasında vücudumuz yaklaşık 9-12 kilo almaktadır. Aşırı bir ağırlık artışı ise hem annede hem de bebekte istenmeyen sonuçlar doğurabilmektedir.
    Bu yüzden doğuma psikolojik açıdan olduğu gibi fiziksel açıdan da hazırlanılmalıyız
    Gebelik süresince yapılacak egzersizler doğumdan sonra tekrar normal kilomuza dönmenizde kolaylık sağladığı için yapmış olduğumuz egzersizleri burdan paylaşmaya nedersiniz.

2. 13 Ocak 2010
  3. berfin81

berfin81 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    galiba kimse egzersiz yapmıyor :KK43:

4. 18 Ocak 2010
  5. orjinalkiz

orjinalkiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben de cevap bekliyorum inan kendi kendime evde yavaş hareketler yapıyorum.bu yaşadıgım şehirde spor solonu yok malesef allahım çok kötü eyvahedigeldismile o yüzden kendim bişiyler yapıyorum ama bilinçli yapanlar varsa paylaşırlarsa seviniriz :KK46:

6. 18 Ocak 2010
  7. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    12. haftamın içindyim ben de. Ben gebelik öncesi spor salonuna gidiyordum ama hem duşlardan enfeksiyon kapma olsılığından hem de ağırlık ile çalışmaya dayandığı için fitness yapamayacağımdan bıraktım. Havuzu zaten doktor önermedi. "Deniz öneriyoruz ama havuz güvenli değil, enfeksiyona açıktır gebelikte vücut." dedi. Ben sordum peki ne yapabilirim diye, "Bazı hastanelerde gebelik egzersizleri ile ilgili eğitim programları var; katılabilirsin ama en güzel egzersiz tempolu bol yürüyüşler doğuma hazırlık için." dedi. Bir de kitap almıştım, hamilelikle ilgili, onda da bazı egzersiz önerileri vardı.
    Şimdilik hafif bir düşük tehdidi olduğu için yapamıyorum ama haftaya filan riskli dönem bitecek. Ben de yürüyüş ve ev egzersilerine başlayacağım.

8. 18 Ocak 2010
  9. Sensi

Sensi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Yerimden kalkip mutfaga gidip yicek birseyler alip geri yerime geliyorum. kaydirigubbakcemile3
    Saka bi yana benden pek fayda yok egsersiz yonunden.

10. 18 Ocak 2010
  11. yercekimlikaranfil

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Valla kendimi kendi halime bıraksam ben de öyle olurum. :)) İnsan biraz üşengeç bir varlık. Ama hem kendi sağlığınız hem de bebek için biraz hareket şart.

12. 18 Ocak 2010
  13. mandal

mandal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    Selamlar;
    Ben günde 40 dk kadar tempolu yürüyorum, 2 yldır pilates yapıyordum zaten simdi haftada 1 defa da hamile pilatesine gidiyorum.Internetten de hamile pilatesi için videolar indirilebilir ama özellikle hamileyken egzersizleri gözetim altında yapmak daha doğru olur herhalde.
    Bunun dışında kegel egzersizlerinin doğum için faydalı bir egzersiz olduğunu okumuştum.

14. 18 Ocak 2010
  15. yercekimlikaranfil

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Evet kegel egzersizlerinin yararlı olduğunu ben de duydum. Zaten son derece kolay uygulanır birşey. Heryerde, her an yapılabilir.

16. 5 Şubat 2010
  17. myosotiss

myosotiss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    2 dak ayakta kalsam bi yere dayanma ihtiyacı duyuyorum.Aslında çokta kilolu biri değilim ama iice hamlaştım.Önceden haftasonları fırıl fırıl o mağaza senin bu benim gezerdim şimdi hep ewde kalsam diyorum kafamçokkarıştı

18. 10 Şubat 2010
  19. berfin81

berfin81 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    bol bol yürüyüş yapıyorum iş çıkışı eve gidene kadar pestilim çıkıyor yemekten sonra uyuya kalıyorum:)