gebelikte yatış pozisyonu

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve vertigo tarafından 22 Eylül 2010 başlatılmıştır.

22 Eylül 2010
    Konu Sahibi : vertigo
  1. vertigo

vertigo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    selam arkadaşlar gebeblikte yatış pozisyonunun çok önmeli olduğunu duydum ben henüz 4 haftalık hamileyim ve henüz dra gitmedim deneyimli arkadaşlar sürelikl soluna yat diyorlar ama ban şua an hiç uymuyorum bu öneriye deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim hepimize hayırlı hamilelikler diliyorum

2. 22 Eylül 2010
  3. gkt

gkt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    ben 32 haftalık hamileyim. banada hem soluna yat diyorlar. soluma yatarak uyuyorum ama hep farklı şekilde uyanıyorum. yani kendini nasıl rahat hissediyorsan öyle yat bence.

4. 22 Eylül 2010
  5. cherry81

cherry81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    doktor bana karnina yatma yeter dedi, sag sol icin birsey demedi yani, yan yatmak daha iyi imis, ister sag olsun ister sol.

6. 22 Eylül 2010
  7. SUTASAYRAN

SUTASAYRAN Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    ben de karnıma yatamıyorum zaten bebeğim sıkışır mıkışı ALLAH korusun:))
    sağ yada sol farketmez bence

8. 22 Eylül 2010
  9. bynkutluay

bynkutluay YaHalıkYaBariYaMusavvir Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    196
    canım bende senin gibi çok tedirgindim ilk 3 ayda yatıl pozisyonu farketmezmiş 3. aydan itibaren sola yatmak gerekiyormuş

10. 22 Eylül 2010
  11. aydirik

aydirik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben 21.haftalık gebeyim öncedende soluma yatmaya alışkındım zaten hep soluma yatıyorum duyduklarım ve okuduklarım sola yatıldığında bebek daha iyi besleniyor ve oksijen alıyormuş. ben bazen sırt üstü yatıyorum yada uzanıyorum öyle olunca bebişim oynuyor annemde omurgam ona batarmış artık büyüdüğü için rahatsız olduğu için oynuyordur dedi. oyy kıyamam eğer öyleyse :ecrin_bebek:

12. 22 Eylül 2010
  13. misivam

misivam iki prenses annesi Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    sola yatmak bebek için daha iyimiş. yani bebeğe gidin oksijen ve kan akımı daha fazla oluyomuş. yüz üstü yatılmaz onu biliyorum. zaten 29 haftalığım karnım kocaman oldu istesemde bu mümkün değil. genelde solu tercih ediyorum. ama bi uyanıyom sırt üstüyüm. inanılmaz bi tekmelemeyle uyanıyorum. tekrar ya sağa yada sola dönüyorum. sırt üstü ilk başlarda rahat oluyo ama bebek hareketlendimi rahat edemiyo o pozisyonda anneyi çok rahatsız ediyo.(en azından ben öyleyim) en sağlıksı sol anlıcağın....

14. 22 Eylül 2010
  15. karamel06

karamel06 Hayat SENİNLE güzel KIZIM Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    108
    canım 20. haftaya kadar yuz ustude dahıl yatıs pozısyonunun bır sıkıntı yaratmıcanı 20. haftadan sonra yuzustu yatılmaması gerektıgını bılıorum. Sol pozisyon sanırım 7. aydan sonra onemlıymıs.

16. 23 Eylül 2010
  17. iLdeMmm

iLdeMmm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimde duydugum ve okudugum kadariyla sol tarafa yatilinca bebek daha cok rahat ediyormus
    ve kan dolasimimiydi bilmiyorum ama daha iyi oluormus biseyler diye okumusdum ..

bende simdi 23 haftalik hamileyim genelde zaten hep sol tarafimda rahat uyuyordum simdide hala sol tarafimda yatiyorum .. ama göbis büyüdükce bi tarafda yatmakda insan zorLaniyor ..
    degis tokus yapip duruyorum iste yatarken kaydirigubbakcemile3

18. 23 Eylül 2010
  19. mimix

mimix Kizim Rabbime Emanet Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Daha hamileligin basindasin istedigin gibi yat hicbi sorun olmaz ben sola yatmaya calisiyorum kac haftadir ama ciks rahat edemiyorum hep saga dönüyorum yada sirt üstü yatiyorum, artik resmen zorluyorum kendimi sola yatmak icin